Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Je že kdo poskusil z dieto dr. Budwigove?

Je že kdo poskusil z dieto dr. Budwigove?

Zanima me, ali je kdo že poskusil z dieto Johanne Budwig in kako se je obneslo, ter kje ste nabavljali skuto, laneno olje in ostale sestavine…?

Jaz jem vsaki dan zajtrk po njenem receptu. Škodit ne more. laneno seme si meljem sproti v mlinčku za kavo, da ne zgubi učinkovin. laneno olje pa moraš hranit v hladilniku. Drugih posebnosti pa ni. Aja, pa še biološko skuto kupujem v Šparu.

Ena velika žlica skute
Ena mala žlička medu
Dve veliki žlici lanenega olja
Dve veliki žlici lanenega semena sveže zmleto
Sadje po želji (npr. eno jabolko, dve pesti borovnic, jagode, melone ….)
lahko tudi malo sveže stisnjenega soka, da se razredči

Pozdravljeni.

Ne samo poskusil, po njenem približku se prehranjujem tri leta. Dve enoti skute in ena enota lanenega olja, v dveh obrokih štiri do šest jedilnih žlic lanenega olja dnevno. Olje kupujem v lekarni in hranim v hladilniku, skuto sirim doma iz kravjega mleka bio približka. Za okus in hranilnost dodajam borovnice, maline, ananas, pasiran paradižnik, med itd.; mleto laneno seme s skuto ali mlekom med obroki. Prav okusno in po moji izkušnji koristno.

Kljub bolezni, vam želim vse lepo,
Grjanc

nova
Uredništvo priporoča

Hvala obema, bomo poskusili tudi mi, upam, da nam uspe najti ustrezne sestavine, torej čim bolj naravno skuto itd…

Pozdravljeni!

Zanima me , če ima kdo izkušnje z oljem gobe rejši?

Hvala in lep dan!

Kaj naj dodam, ker ne jem skute?

lep pozdrav

Pozdravljeni.
Po izvornih navodilih naJ bi skuta zagotavljala boljšo vskrljivost lanenega olja. Nadomestimo jo lahko s kefirjem, jogurtom, kislim mlekom vendar v podvojeni količini.

Kolikor poznam ta recept in koliko sem uspela o vsem tem prebrati, gre ravno za to, da MORA biti skuta. Gre za “posebne” proteine v skuti, ki vsebujejo žveplo (in jih je v skuti največ), ta pa stimulira uporabo kisika v telesu.

Pa ne kupujte skute v trgovini temveč pri kmetu oziroma dobri tržnici, kjer delajo skuto iz surovega mleka.

Pa oljčno olje hranite v hladilniku.

Lp in vse dobro.

Dr. Budwigova piše, da je tudi kefir zadovoljiv, pa domač jogurt najbrž tudi. V skuti najbrž ni več žvepla kot v mleku, je pa skuta narejena iz veliko mleka, zato je najboljša skuta.

LP

Sandi

Pozdravljeni! Sam sem se s to dieto komaj začel spoznavati. Sem na tretjem tednu “uporabe”. Vzrok za to je bilo predvsem nekoliko višje vrednosti holesterola v krvi in odločil sem se, da tokrat res nekaj naredim zase. Pred tremi tedni torej teža ~865kg, danes pa že okrog 3 kg manj. Skuto kupujem v Hoferju (Pusta skuta-Milfina, 500g). Najprej odstranim polovico skute v drugo embalažo. V preostanek pa vlijem ~125ml lanenega olja. Vse skupaj dobro premešam in to je to. V drugo polovico skute pa vmešam nekaj žlic čemaža in tako dobim drugi namaz. Jem večinoma to in zelenjave raznoraznih vrst. 1x do 2x na teden (čez vikend) si privoščim kakšno ribo oziroma meso. Striktno brez olja, masti, margarine, … in vsega podobnega. Cilj je, da tako zdržim 3 mesece, ko se vrnem na pregled holesterola. Upam, da kaj pade…teža gre za enkrat lepo počasi navzdol. Javim, ko bo kaj novega, vsekakor pa rezultate prej in potem. Lep pozdrav in veliko zdravja!

Pravo razmerje skute in olja je 2:1

Skuta mora biti nemastna, ker gre za formulo beljakovin (skuta) in nenasičenih maščob (laneno olje), torej ni bistvo v “bio”, ampak v skuti s čim manj maščobami. Zato je potrebno kupiti nemastno skuto, naprimer tisto 500 g Light od Ljubljanskih mlekarn.

Laneno olje bi lahko nadomestili tudi npr. z olivnim, vendar bi morala količina le-tega večja, ker nima takšne visoke vsebnosti nenasičenih maščobnih kislin. Tisto bi bilo precej težje spraviti po grlu.

Glavno je, da je skuta čim bolj pusta in da se meša z oljem tako dolgo, da nastane precej kompaktna zmes. Torej je potrebo uporavljati palični mešalnik in mešati kar dolgo – nekaj minut. Ko takšno mešanico strgamo iz posode, mora biti kompaktna in se mora “odlepiti” od sten posode.
To je to. Če mešate skuto z nasičenimi maščobami (torej navadno skuto, tudi če je “bio”), niste naredili nič. Še enkrat – skuta mora biti nemastna! Ko je zmešana (zmiksana), lahko dodamo še kakšno sadje – najbolje antioksidante borovnice, aronijo, ribez, robide, in pa sveže zmleto laneno seme. laneno seme obdrži svoje lastnosti le 20 min po mletju, zato je treba prapravek pojesti TAKOJ, ko je narejen.

Mi smo to zadevo uporabljali pri diagnozi glioblastom multiforme, prve tri mesece po diagnozi, potem ni šlo več. Okus tega oljnega zmazka terja svoje 😉 Laneno olje je zelo gosto in ima tudi precej specifični okus – mi ga nismo hranili v hladilniku, ker postane še bolj gosto in se lepi na ustno sluznico, imeli smo ga v omari, na temnem mestu. Itak se tista mala flaška porabi v tednu dni.

Nadaljujemo pa z visokimi dozami čistega kurkumina, dieto pa smo opustili – zaenkrat presegamo zdravniška pričakovanja. Upam, da bo trajalo….

LP

še video, kako se tole naredi:

budwig diet

Pozdravljeni,
laneno olje se ne da zamenjati z olivnim,ker olivno olje je bogato predvsem z omega 6,laneno je pa liferant
omega 3.In to je tudi pointa pri Budwigowi dieti,OMEGA 3.Laneno olje je pa potrebno hraniti v hladilniku,ker odprta
steklenična pride v dotik s kisikom in olje oksidira pri sobni temperaturi.Oksidirano laneno olje pa naredi več škode kot koristi.
Lp

Prosim ne zavajajte ljudi. Skuta mora biti nepredelana (da so prisotne probiotične bakterije) in ne ona iz špara, hoferja itd. ( te zdržijo na polici 2meseca), neobdelane pa cc.7-10 dni in laneno olje mora biti laneno olje(deviško, hladno stiskano, neobdelano). Pika.

Kje dobiti to skuto? Je albuminska skuta katero prodajajo od raznih kmetij v agrariji vredu ali katero izbrati?

sojin tofu

New Report

Close