Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Genoderma lucidum – drevesna goba

Genoderma lucidum – drevesna goba

A kdo, za pomoč imunskemu sistemu med kemoterapijo oziroma za obrambo pred ponovitvijo bolezni uživa te kapsule?
Sama sem jih kupila (so drage kot žafran) in nisem še pričela z jemanjem, ker čakam na kontrolo pred naslednjo kemoterapijo, da vprašam še svojo zdravnico. Propagiral jih je nek onkolog iz Ljubljane…žal si nisem zapisala priimka in sem pozabila, kako se piše.

Pozdravljeni, tudi jaz sem prebrala članek v novicah Evropa done o naravni pomoči za krepitev imunskega sistema z gobo Ganoderma lucidum.Sama je še nisem poskusila,ker je niso imeli v lekarni.Imam namen kupiti kapsule.Bi pa zelo rada slišala če gdo ima kake osebne iszkušnje z tem.Cena mi ni znana. LP

Pozdravljeni !

Gobe Ganoderma Lucidum (svetlikava pološčenka po naše) uživam že 1 leto in so mi zelo pomagale pri okrevanju po obdelavi na onkološkem inštitutu
(rak dojke – operacija,kemoterapija,obsevanje,hormonska terapija).Za gobe sem zvedela v reviji Misteriji, seveda sem takoj letela v gozd in glej – začetniška sreča verjetno – sem našla dva primerka. Ker kasneje nisem našla prav nobene več sem jih šla kupit v Buzet k gospodu Čaplinjskemu,kjer sem ugotovila da jih je možno gojiti. Seveda sem hitro naročila micelij in sedaj imam polno gob in tudi nekaj trosov. Gobe rastejo na prostem in so popolnoma ekološko pridelane.
lp Maja

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Zanima me, na kakšen način se uživa to gobo. Je potrebno narediti kak pripravek ali se jo uživa kar tako. Ter koliko se jo mora uživati, da bi se videl kak rezultat (npr. boljše počutje)?

Hvala.

Pozdravljena, Maja!

Pravila delovanja foruma narekujejo, da ne smemo obljavljati reklam ali omogočati direktne prodaje preko foruma. Le v primerih, ko se naročnik posebej dogovori za reklamiranje z zavodom Med.Over.Net in ko gre za registrirane izdelke. Kot si verjetno opazila, sem tvoj del posta, kjer reklamiraš svojo dejavnost, brisala.

Za dodatne informacije se lahko povežeš z gospo Andrejo Verovšek z Zavoda MON.

Hvala za razumevanje in veliko zdravja ti želim!

Kristina, moderatorka foruma

Kristina Modic SLOVENSKO ZDRUŽENJE BOLNIKOV Z LIMFOMOM IN LEVKEMIJO, L&L http://limfom-levkemija.org/ http://nazajvzivljenje.si/ http://dajsenaseznam.si/ http://najboljsanovica.si/ FACEBOOK Skupaj na poti do zdravja: https://www.facebook.com/Skupaj-na-poti-do-zdravja-768520533244733/ [email protected]

sem ravnokar bral, da so pred par dnevi sodili v Nemčiji nekim prekupcevalcem podobnih sredstev, ki so jih tule še pred kratkim radi ponujali; baje so umrli vsi bolniki raka, ki so to kupili. V preprodajo sta bila vpletea tudi en zdravnik in en novinar; najvišja kazen je bila 7 let zapora na osebo. Kar me je predvsem iznenadilo, je to, da so poklicali kar 2000 prič. Zelo pozdravljam to, da se branite reklam; tudi priporočila zdravnikov spadajo k skritim reklamam.
http://www.kam.soltek.de/viewtopic.php?t=801

Moj namen ni bil oglaševanje,pa tudi noben prekupčevalec nisem. Gobe v glavnem delim zastonj,ker sem prepričana v njihov učinek in sem jih malo preveč pridelala. Sem pač mnenja da je treba v borbi proti raku uporabiti vse kar je na razpolago, prva stvar pa je seveda zdravljenje na OI. Od ganoderme sigurno ni še nihče umrl, če pa kdo opusti uradno zdravljenje je to pač njegova odločitev. Če bom kdaj prišla do denarja bom gobe registrirala kot zdravilo, kar se mi sicer zdi malo brez veze, saj tudi krompir pridelujemo in jemo vsak dan pa ni registriran. Ker v borbi proti farmacevtskim lobijem pač nimam šans kupujte kitajske kapsule ali pa se odpravite v gozd in mogoče boste imeli srečo. Po zadnjih gobarskih podatkih ganoderma ni na seznamu zaščitenih gob in jo lahko nabirate, pa še sprehod vam bo zelo koristil.

lp in veliko zdravja

gobica, to ni tako enostavno. Bolniki so z zakonom zaščiteni. Pa tudi ni samo stvar denarja, da se nekaj registrira kot zdravilo. Je treba izpolnjevati tudi druge pogoje, sedaj velja tudi evropska regulativa.
Od Ganoderma Lucidum še res ni nihče umrl, poznan pa mi je primer smrti zaradi uživanja gobe kombuhe. Problem je v tem, da se ljudje preveč zanašajo na nekaj, kar lahko uživamo samo dodatno k zdravljenju. Zato še ni rečeno, da to (o)zdravi raka.
No, nič hudega, le vsako objavljanje imen, kje si to kupila ali ponujanje, pomeni oglaševanje, pa četudi ti to negiraš in tudi če zastonj ponujaš. Zakaj pa ne poskusiš prodajati na tržnici. Lahko trdiš, da so zdrave, ne smeš pa omeniti raka. Če boš prepoceni, se bo hitro znašel tudi kdo, ki se bo pritožil, da škoduješ njegovemu prometu. lp

Pozdravljeni,

Tudi mene zanimajo vaše izkušnje in seveda kako se gobo sploh uporablja.

LP

Pozdravljeni,

Zanima me kako se to gobo praktično uporablja.

LP

Zivjo vsem!

veliko sem že prebrala o gobi Reiši in Cordycepsu, ker jih moja mama redno uživa zaradi oslabljenega imunskega sistema. Glede na njeno prejšnje stanje se sedaj počuti fenomenalno. Sprva je dabavljala vse to tabletirano in kapsulirano iz Kitajske, sedaj ko pa ima možnost to kupiti pri nas kot suho mleto gobo pa ne zamenja za nič na svetu. Pravi, da je od uvoženih produktov bil problem v stalni kakovosti, sedaj pa točno vidi kaj poje.
Ker vidim, da ne smem reklamirati prodajalca, mi lahko pišete na mail,da vam posredujem podatke.
Ali imate mogoče izkušnje še s kakimi drugimi zdravilnimi gobami?

lp Manca

Pozdravljeni!

Me veseli, da so se tudi novinarji v dnevnem časopisju razpisali o tej čudežni gobici.
Pri nas jo še vedno uživamo in se prav fajn počutimo. Mama se letos prvič ni imela želje cepit proti gripi in končno je dobila nazaj elan za delo.

Upam, da tudi drugim koristijo in da imate z njimi tako super rezultate kot mi.

lp Manca

p.s.: ker dobivam veliko meilov z željo da vam posredujem podatke o slovenskem prozvajalcu teh gobic bi lepo lepo prosila administratorja če mi dovoli objaviti vsaj njihovo internetno stran : http://www.zanaravo.com HVALA!!!

Mogoče niti ni važno, a če bo nekdo brskal po literaturi ali netu, se, če sem prav zasledila, pravilno napiše Ganoderma in ne Genoderma.

Ga. Manca, na kakšen način pa Vi oziroma mama, jemljete gobo? Prah zamešate v kako hrano, napitek? Vnaprej hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Sploh nisem opazila narobe zapisa . hvala za opozorilo.Latinsko ime za to gobo je Ganoderma lucidum; svetlikava pološčenka, Reiši, Reishi, Ling-zhi…
Mama si naredi čaj iz suhe mlete gobe (REIŠI) včasih pa si jo dodatno še enkrat zmelje na kavni mlinček in si jo vmeša v jogurt ali pa kar v župco strese. V začetku ni ravno gurmanskega okusa vendar se je kar hitro navadila.

lp Manca

Manca, šla sem na link, ki ste ga zgoraj napisali, prišla do tabele z izdelki, zdaj pa ne vem, katero je treba naročiti – kaj naroča vaša mama – tisti Cordivit ali suhe eko gobe reishi ali kaj tretjega – torej, kateri izdelek v tabeli (če kliknete na “cenik”)? A je vse približno enako učikovito ali je kateri izmed izdelkov močnejši oz. učinkovitejši? Hvala!!

oj…
ja mama naroča suho mleto gobo Reiši, jaz pa Cordyvit =).
sta precej različni gobi se mi zdi. najbolje da jih pokličete, da vam bodo svetovali.
Nebi rada reklame delala in ujezila administratorja zato najbolje, da mi pišete mail:

[email protected]

lpm

Hvala za hiter odgovoro! Samoi še eno vprašanje, bom kar tukaj, če ste že tu:)) – a veste mogoče, katerega porekla so te gobe, recimo ta suhi prah? A to uvažajo s Kitajske ali od kod drugod ali sami tukaj gojijo?

Moderatorji pa se res ne bi smeli jeziti zaradi takih informacij, ker nas jih očitno veliko potrebuje in želi in mislim, da je ok, če lahko to prebere več ljudi!

LP

Še nekaj: a pridejo navodila za uporabo zraven, če to naročiš pri njih? (recimo kako se kuha čaj oz. kako se uporablja pri kuhanju itd.)

kakor je meni znano in kot piše na paketku je vse domače – torej v Sloveniji vzgojeno in nič ni iz uvoza. Je tudi eko certificirano. Ja, na nalepki zadej piše tudi kako se čaj pripravi (ni nič takega, je skoraj isto kot zeleni čaj).
Na forumih nimajo ravno radi, da se reklamira in da se kake zdravilne učinke pripisuje in zato se izogibam temu in potem se raje o teh stvareh preko e-maila dopisujem, ker kot vidim, nista aktualni samo Reiši in Cordyceps, ampak se mnogo drugih vrst gob.

Spoštovana ga. Manca,

hvala za vaše sporočilo v forumu. Bila bi zelo hvaležna, če mi lahko pomagate.

Mama, ki so ji pred dvem mesecema diagnosticirali Limfom B je poleg kemoterapije prejšnji teden začela jemati še oljne kapsule ganoderma lucidum kot podporo imunskemu sistemu. Sedaj še sama malo brskam po netu in ob poplavi informacij sem kar malo zmedena. Ali imamo učinkovit preparat, kaj je najboljše za rakave bolčnike (olje, prah, ekstrakt, čaj).

Če mi lahko zaupate vašo izkušnjo in info, kje se dobijo mlete gobe, bom zelo vesela.

Lep pozdrav
Alenka Ott Šaponia

New Report

Close