Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Metastaze v glavi (skelet)

Metastaze v glavi (skelet)

Pozdravljeni,

pred časom sem že poizvedovala o napredovanju bolezni naše mame in samem zdravljenju. Prvotni rak dojke je pred 7 leti metastaziral na kosti. Z obsevanji in kemoterapijo je mama nekako zaživela brez bolečin. Sedaj se te ponovno pojavljajo, pred kratkim je imela tudi vnetje obraznega živca. Rak se je, kot kažejo izvidi, razširil na lobanjo in bo potrebno obsevanje. Tudi tumorski marker nakazuje napredovanje bolezni, zato že mesec in pol jemlje kemo v obliki tablet in jo kar zdeluje. Zanima me kako je pri obsevanju glave? Vem, da je po obsevanju reber in medenice bila kar precej izmučena, vendar je zavračala vsako pomoč svojcev in želela biti sama (skrbeti zase, kuhati, ipd.), tu pa tam je dovolila kakšni prijateljici, da ji pomaga. Ali so pri obsevanju glave možni kakšni zapleti in ali mi lahko nakažete kako lahko bolezen poteka še naprej?

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni
zaskrbljena

Nihce Vam ni odgovoril in vsakemu posamezniku je hudo, ko bere, kako se razsirja rak pri vasi mami. Tudi jaz vam ne vem povedati nic kar bi vam lahko pomagalo, ker sem mnenja, da bi se moralo zaceti dopolnilno zdraviti najpozneje po prvi operaciji. Ko rak napreduje so slabi izgledi in je malo moznosti.
Tezko je napisati karkoli, ker je odvisno tudi od tega kako je tumor dostopen oz. metastaza. Zato, koristite vajin cas, ki ga imate in ji ne dajajte nasvetov, ki jih noce slisati, da se ne bo se bolj rezervirala.
Vsak ima svoj nacin predelovanja; to je treba upostevati in spostovati.
Drzite se!

Pozdravljeni,

tudi sami se trenutno soočamo z napredovanim rakom dojk (bilateralni lobularni), prvi pred 7 leti, drugi pred letom dni. Rak je metastaziral v lobanjo (skelet), možganovina naj bi bila neprizadeta. Predvideno naj bi bilo obsevanje in zdravljenje z biofosfanati. Zanima me, kako izgleda obsevanje lobanje? In kakšne so realne možnosti oz. če se je kdo že soočal s podobno situacijo, bi bila vesela kakršnih koli pojasnil.

Lep pozdrav,
Superlady

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!
Ko in če rak dojke zaseva v lobanjo, skelet, so možnosti dejanske ozdravitve majhne, saj pomeni,da je bolezen razsejana tudi drugod po skeletu, četudi se ne vidi z današnjimi preiskavami-če je zasevek raka dojke na enem mestu v skeletu,pomeni,da je praktično povsod-po celotnem skeletu.Lobularni karcinom ne dela možganskih zasevkov, dela pa zasevke v skeletu baze lobanje ter meningah, spet odvisno od primarne histologije tumorja.v samo možganovino pa nima tendence zasevanja.
Obsevanje je vsekakor na mestu, bisfosfonati pa so super zdravilo ,predvsem pri zdravljenju kostnih metastaz, kot gre tudi v tem primeru.
Upam,da bo mama čimdlje v remisiji in da bo brez večjih težav med samim zdralvjenjem.
Srečno:)
Mladi zdravnik

Najlepša hvala za Vaš odziv, Mladi zdravnik. Trenutno mama jemlje Nolvadex, v petek pa dobi prvo aplikacijo Zomete. Za nadaljno ukrepanje moramo menda počakati na odločitev konzilija. Smo pa tudi že zvedeli, da je njena trebušna votlina čista. Zavedamo se, da ozdravitev ni več mogoča, vendar bi želeli, da mama ostane čim dlje z nami (stara je šele 62 let). Mislite, da zdravljenje s kemoterapijo ne pride več v poštev? Do sedaj je pred 8 leti prejemala atracikline po shemi FEC, pred letom dni pa KT po shemi CMF. Glede predvidenega obsevanja me zanima še, gre tu le za protibolečinsko obsevanje ali naj bi to obsevanje posrbelo tudi za zmanjševanje metastaz? Ničesar pa ni dobila za zmanjševanje bolečin, ker jo v intervalih boli glava in to kar težko prenaša. Si lahko pomaga npr. z Lekadolom?

Najlepša hvala še enkrat za Vaš odziv in lep pozdrav,
Superlady

Pozdrav!
zdravljenje s kemoterapijo seveda pride še v poštev, v nadaljnjem poteku bolezni,večinoma je pri raku dojke tako,da po nekem časovnem intervalu,ko so metastaze v skeletu, slej ko prej pride tudi do zasevanja v vitalne organe, pri lobularnem karcinomu so to peritonej,plevra,jetra, želodec,prebavni trakt,ginekološki organi, skratka razsoj povsod…Takrat ko so vitalni organi prizadeti ali gre za agresiven primarni tumor-hormonsko negativen, gradusa III, HER-2 pozitiven,takrat je na mestu agresivno citostatsko zdravljenje,saj je življenje ogroženo!
oBSEVANJE zmanjša edem-oteklino okoli metastaze,in ja,ima tako analgetični namen kot tudi namen ,da zasevek dejansko izgine ali se vsaj delno zmanjša…
Lekadol lahko vzame,če ni alergična nanj, sicer pa svetujemo Zaldiar na začetku,ki je kombinacija tramala in paracetamola-V kolikor le-to ne pomaga, preidemo na terapijo z opioidi!
LP MZ

Spoštovani,

resnično sem Vam hvaležna za Vaša pojasnila in Vaš trud. Srčno upamo, da bo bolezen napredovala počasi. Njen prvotni rak je bil HER2 negativen, gradusa II, mitoze 1, pred 8 leti pa gradusa I in prav tako HER2 negativen, obakrat pa lobularni s precejšnjimi zasevki po bezgavkah. Skrbi nas, ker se ji je levo oko začelo čudno obračati, izgleda kot da bi škilila, sama pa pravi, da nekoliko čudno vidi – ne gre za dvojne slike, tudi z ravnotežjem nima težav. Je možno, da je to posledica razrasta metastaz v skeletu za očesom? In bo boljše z jemanjem Zomete? Kaj nam svetujete? Njena onkologinja je trenutno odsotna. Hvaležna bi Vam bila za vsako informacijo.
Še enkrat res hvala za Vaša pojasnila, s tem nam omogočate boljše razumevanje njenega stanja.

Lp,
Superlady

Spoštovana!
Hvala za vase vprasanje, ki je zelo na mestu. Rad bi poudaril, da je ravno lobularni rak dojke tista sorta raka dojke, ki se dostikrat čudno obnaša v smislu netipičnega zasevanja po organih in tkivih, ki sicer za rak dojk niso tipični.Zelo verjetno je,glede na klinično sliko, da je metastaza lobularnega raka v orbiti ali celo v strukturi znotraj očesa-mrežnici.potrebna je diagnostika, najprej rentgensko slikanje glave ali bolje CT, da se vidi,kam točno se razrašča metastaza.Velikokrat opažam pri svojih bolnikih metastaze lobularca v vekah, kar je zopet netipičen potek raka dojke.
Pri vasi mami gre za tipičen lobularni rak , ki je zaseval po dolgem prostem intervalu brez bolezni in ne kaže na agresiven potek,pa vendar trenutno stanje je takšno,da zahteva specifično zdravljenje.
Menim,da bo bolezen šla počasi dalje svojo pot, je pa žal ravno pri lobularcu stanje dostikrat slabše, kot je sprva mišljeno,saj zasevki niso dolgo časa najdeni,ker ne delajo nobenih težav, slikovnih preiskav se pa ne dela kar tako rutinsko.
Kar se Zomete tiče, je tako,da je bisfosfonat to,deluje na naslednji način, laično:-celice, ki razgrajujejo kost zavira, celice,ki ustvarjajo novo kost,stimulira in deluje tudi antitumorsko, po zadnjih študijah, tako da nekaterim bolnicam dajemo Zometo že adjuvantno, se pravi skupaj s hormonsko terapijo ali kemoterapijo po operaciji, če je seveda indikacija za omenjeno zdravilo, predvsem pri bolnicah, ki imajo veliko število pozitivnih bezgavk in imajo osteoporozo.
Upam,da sem jasno odgovoril na vase vprasanje.-
Svetoval bi tudi diagnostiko celotnega trebuha, vsaj UZ trebušne votline, saj lobularni rak zelo rad dela sekundarne depozite prav v trebuhu.
LP MZ

Spoštovani,

CT glave je bil že narejen in ob tem ugotovljeno, da ima mestastaze po lobanji-skelet. Opravila je tudi že scintigrafijo, katere rezultate še čakamo. UZ trebuha je pokazal, da ni nobenih sprememb, torej brez opaznih metastaz. Omenili ste, da opažate pri svojih bolnicah, ki imajo loburalca, da imajo metastaze na vekah, kako situacijo izboljšate oz. če Vas lahko vprašam glede na primer, kako lahko odpravimo to “škiljenje”, ker verjetno, če se bo to stopnjevalo bo izgubila vid, kar pa resnično ne bi želeli.
Resnično sem Vam hvaležna za Vaša pojasnila. S tem nas kar nekoliko pomirite, kljub težki situaciji za nas svojce. Mama je še vedno polna energije in vsi bi želeli, da ima kvaliteten preostanek življenja, ki naj bi bil ob dani situaciji čim daljši.
Najlepša hvala tudi glede pojasnil o Zometi, upamo, da bo pri njej maksimalno učinkovita. Škoda, ker to ni začela dobivati že prej, ker je imela oz. ima osteoporozo in glede na velik potencial zasevanja lobularnega raka v kosti veliko možnost za situacijo v kateri je sedaj.
Res hvala za Vaša pojasnila in Vaš trud.
Lp,
Superlady

Spoštovani!
Glede škiljenja, ki je najverjetneje posledica pritiska ene od metastaz za očesom oz.v orbiti, je rešitev obsevanje, ni druge specifične terapije v tem primeru, no, seveda teoretično pride v poštev tudi hormonska terapija in kemoterapija,ki delujeta sistemsko, ampak menim,da je tu bolj lokoregionalno obsevanje metastaze na mestu.
Kar se tiče Zomete je tako,da takrat,ko je bila ona prvič zdravljena zaradi raka dojke, se ni bilo študij oz.izsledkov študij, ki bi kazali na možnost preventivnega zdravljenja-se pravi proti zasevkom. Danes je praktično tudi pri nas to se neizvedljivo(po svetu se tega pogosteje posložujejo, kolikor imam znanih podatkov), kajti ni se dovolj studij, ki bi jasno kazale,da je zometa na polletni interval dejansko zaščita proti zasevkom, ki bi se lahko pojavili v bodočnosti. Če ima gospa osteoporozo, ki je povzročena z zdravili proti raku dojke, samo tedaj je zaenkrat upravičena z aplikacijami Zomete na pol letni interval 4mg i.v.
Menim,da ima mama pred seboj še dolgo in lepo življenje, kvalitetno, seveda s specifičnim onkološkim zdravljenjem.Lobularni karcinom dojke, ki ga ima(se pravi njene individualne karakteristike raka), je počasi progredienten rak, se pravi počasi napredujoč in lahko še leta živi z njim povsem normalno življenje.Imam bolnico , ki živi s kostnimi zasevki omenjenega raka že 15 let in metastaz ni nikjer drugje, tako da smo se že vprašali, ali so takrat dejansko bili zasevki-bili so dokazani z drill biopsijo, tako da so sigurno bili!!!
Še vedno je na hormonski terapiji drugega reda in je povsem brez težav.
Pomnim tudi bolnico, ki je 8 mesecev po operaciji raka dojke razvila kostno metastazo v hrbtenici in bila obsevana, bila zdravljena s kemoterapijo in deset let s hormonsko terapijo in je sedaj že 23 let od diagnoze metastaze in normalno pokretna, brez terapije in povsem brez težav.tako da vidite, ni vsak metastatski proces smrtna obsodba, daleč od tega.Veliko bolnic po svetu in pri nas živi normalno življenje z metastatskim rakom dojk, ki je danes kronična bolezen.

Lepo bodite!
MZ

Pozdravljeni,

najlepša hvala, Mladi Zdravnik. Z opisanima primeroma ste nas kar pomirili, torej če bo sreča na naši strani, bo mama še veliko let z nami. Zaradi omenjenega škiljenja je mama opravila v teh dneh tudi MR glave, da se prepričamo, da ni česa v možganih. Potem pa bodo ukrepali naprej.
Najlepša hvala za ves Vaš čas in Vaša pojasnila s katerimi ste nas pomirili in nam omogočili boljše razumevanje situacije, verjetno ne samo meni in moji družini, temveč tudi veliko drugim, ki iščejo odgovore na tem forumu.
Še enkrat hvala.
Lp,
Superlady

Pozdravljeni,

zopet se Vam oglašam, ker smo ponovno v skrbeh. Mama je opravila MR glave, izvid je pokazal, da je z možganovino vse v najlepšem redu, tudi pri očesu oz. očesnem živcu ni videti nobenih izrastkov metastaz, ki bi lahko ovirale oko oz. v našem primeru povzočale “škiljenje” in zameglen vid. MR je bil delan z preparatom. Kot sem brala naj bi uporabljali gadolinij, verjetno je bil uporabljen tudi v tem primeru. Glede na to, da ni videti nobenih sprememb, simptomi pa ostajajo, sumijo na metastaze možganskih ovojnic, čeprav so glede na izvide MR videti v najlepšem redu. In kot sem brala raziskave, naj bi MR s gadolinijem kar konkretno pokazal situacijo glede ovojnic. Zanima me, kaj se Vam zdi? Za nadaljevanje so predvideli posvet s nevrologom in po vsej verjetnosti lumbalno punkcijo. Glede na prebrane raziskave in primere se mi zdi kar nemogoče, da bi imela že metastaze na ovojnicah, saj naj bi bil to že kar pozen zaplet.
Zopet smo čisto prestrašeni in upamo na najboljše. Veseli bomo vsakega Vašega pojasnila.
Hvala.
Lp, Superlady

Spoštovana!
Tudi jaz menim,da bi bilo dobro narediti lumbalno punkcijo ter klinični nevrološki pregled. V primeru razsoja v meninge, bo le-ta pokazala prisotnost maignih celic v likvorju.Moram vam povedati,da žal pri raku ni nonebega pravila, sploh pa pri raku dojke. Nekako je res,da pri večini gre potek (pri manj agresivnih tumorjih) najprej skelet,nato jetra, nato možgani, vendar velikokrat smo presenečeni,ko je razsoj od začetka na primer v možgane.Tako da tu žal res ni nobenega pravila, da bi z zanesljivostjo lahko rekli,da tam pa ni metastaz.Je pa res,da v glavnem v meninge zaseva trojno negativni lobularni rak dojke ter HER-2 pozitiven, se pravi biološko bolj agresiven, ostali hormonsko odvisni bolj v poznem poteku bolezni, če sploh.
Lobularni dolgo časa ostaja na enem mestu, ponavadi skelet,jetra,želodec,črevo,peritonej in to ponavadi povzroči smrt pacientke, ob obdukciji bi pa najbrž videli tudi meningealne zasevke, razprešene po ovojnicah.

Čim manj misliti na meningealne zasevke, mislim,da bi MRI pokazal le-te v kolikor bi bili prisotni:)
LP MZ

Spoštovani,

najlepša hvala za Vaš odgovor. Glede na karakteristiko njenega raka dojke, bi lahko rekli, da je manj agresiven, saj je bil močno hormonsko odvisen in obakrat HER2 negativen. Zanima pa me, kako je glede zdravljenja raka leptomeninge oz. možganskih ovojnic v Sloveniji. Brala sem ameriške raziskave, kjer sem zasledila, da ponavadi ni preživetje daljše od nekje 5 mesecev. Zasledila pa sem primer, ko so pacientko zdravili z capecitabine (mislim, da naj bi bila to Xeloda) in “erythropoietin injections”, poleg zasevkov v leptomeningah je imela prav tako kot mama kostne zasevke v lobanji. Po 10 mesecih zdravljenja je bil likvor čist brez metastaz in po enem letu, je bila gospa še popolnoma aktivna, razen slabšega (zameglenega) vida na eno oko. Zanima me, če mogoče veste, kako poteka to v Sloveniji.
Hvala za spodbuden zadnji stavek o tem, da naj bi se metastaze videle na MRI in najlepša hvala za vsa Vaša pojasnila. Srčno upamo, da bo njen likvor “čist” in nam bo za vsaj malo prihranjena borba.

Hvala.
Lp, Superlady

Pozdravljeni,

zgodil se je najslabši možni scenarij oz. tisto česar smo se najbolj bali. Mami so diagnosticirali metastaze na meningah. Metastaze pa ima tudi na skeletu lobanje, drugje po okostju jih ni niti na drugih organih. MRI ni pokazal nobenih sprememb, ovojnice naj bi zgledale v redu, likvor pa je pokazal prisotnost metastaz. Njeno počutje je slabo, ima napade glavobolov, buhanje, slabo počutje in zamegljen vid. Predvideno je obsevanje in kemoterapija, da ji nekoliko podaljšajo življenje. V družini smo se odločili, da ji ne povemo, kako zelo hudo je z njo in da ji po najboljšem scenariju ostane zgolj leto dni, če bi vedela to, bi ji vzelo vso voljo. Glede na vse to smo sedaj tudi v dilemi ali je sploh smiselna kemoterapija, ker ne želimo da se muči in da izgublja čas po bolnišnicah. Po drugi strani pa bi radi, da je z nami še čim več časa. Rabili bi nasvet kako naj se odločimo in ali bi ji ta KT, ki se menda izvaja preko Ommaya rezervoarja, ki ga vstavijo v glavo, pridobila vsaj nekaj časa in kvalitete. Sedaj jemlje tudi Aromasin. Kaj takega pri njenih letih (62) in lobularnem carcinomu HER2 negativnem, hormonsko odvisnem, resnično nismo pričakovali.
Enostavno ne vemo kako naj ravnamo.
Lp, Superlady

Spoštovani.
Predlagam vam preveritev sledečih vsebin:

[www.grassrootshealth.org]
[www.easy-immune-health.com]
[www.vitamindcouncil.org]
[http://www.doctormercola.com/result.php?cx=014893373595427585380%3A6r9znfgtvdg&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=D3&sa=&siteurl=www.doctormercola.com%2Farticles%2F#1026]
itd.

V primerljivih letih vaši materi in seveda zaradi bolezni, že več let brskam po teh in množici podobnih vsebin ter kot rezultat tega, poleg drugih komplementarnih prizadevanj, že več kot pol leta vzporedno z uradno svetovanim zdravljenjem uživam 8500 IU D3 vitamina dnevno.
Kakršnokoli vprašanje lahko skušamo razjasniti preko maila ali telefona.

Srečno, Grjanc

Draga superlady!
Zelo mi je žal,da gre za zasevke v meninge. lepo sem vam razložil, kako je s tem rakom in vidite,da dejansko ni pravila,kdaj, kakšen in kam. Potrebno je zdravljenje, saj v nasprotnem primeru ne bo dobrega izida oziroma sledi smrt zaradi katastrofalnih posledic, ki jih te metastaze lahko povzročijo in to v kratkem času. Poleg raznih komplementarnih zdravljenj bi svetoval,da gre mama na zdravljenje, četudi ji niste povedali,da ima meningealne zasevke, samo, kaj ji boste pa dejali,ko bo potrebna intratekalna kemoterapija=Sigurno bo vprašala,zakaj ji dajejo citostatik v hrbni mozeg??
Kaj ji boste dejali takrat=?Da je to zaradi skeletnih zasevkov?
Menim,da ima vsak bolnik pravico vedeti vse o svoji bolezni, četudi prognoza ni videti dobra, pa vendar. Vsekakor naredite tako,kot menite,da je prav.Če menite,da je od tega odvisen potek njene bolezni,potem vas podpiram, v nasprotnem primeru se mi zdi to malo tako tako,ker jaz osebno povem, kako in kaj,zato da se (sploh mlade bolnice) pripravijo na terminalno fazo bolezni(ki je tudi del poteka bolezni) in nenazadnje postorijo, kar imajo, za časa življenja. Vsekakor ni eno leto tista ločnica, ki pove vse ali nič.Vsak rak, tudi metastatski, je individualna bolezen in ima individualni potek, tako da govoriti v mesecih ali letih je špekulacija. Poznani so case reporti o meningealnih zasevkiv(lobularni Ca.) z dobrimi remisijami in to ne le leto dni ampak precej več.Tudi par let.seveda je potek bolezni odvisen tudi od razsoja drugje po telesu.
Na vrsti je torej intratekalna kemoterapija z metotreksatom ter obsevanje, hormonska pa najverjetneje tudi, da dela nadzor sistemsko po drugih organih!
Spodbujajte mamo pri tem zdravljenju in jo podprite pri vseh njenih odločitvah, tudi če se odloči, da se z določeno terapijo ne bi zdravila.-Bolniki so tisti,ki odločajo o lastnem zdravljenju, mi le svetujemo, vi kot svojci pa jo lahko podpirate, nikakor pa ne pritiskati na to in ono.
Menim,da se bo odločila tako kot je prav.
Vsekakor pa je potreben nadzor bolezni v meningah v prvi meri,ker trenutno le-ta ogroža življenje.
Mi lahko podaste status bezgavk ob diagnozi prvega ter drugega raka?
Če imate celotno histologijo tumorja, lahko napišete le-to!
Lep pozdrav in srečno!
MZ

Spoštovani,
Prvi lobularni karcinom je bil pred 8 leti, marec 2002, Bil je hormonsko odvisen, er receptorji so bili visoki, progesteronski so bili zelo nizki. Tega izvida žal nimam pri sebi, govorim kakor se spomnim. Bezgavk je bilo prvič pozitivnih 16, gradus I, takrat še niso merili HER2, ampak naj bi bil najverjetneje negativen. Zdravili so jo s KT po sheni EC in obsevali desno mamarno regijo in scl. kotanjo. Predpisan je bil Nolvadex, ki ga je po 1, 5 leta zamenjala z Arimidexom.
Drugič je bila operirana 3. 7. 2009, lobularni karcinom leve dojke, er 92%, prog. 0%, bezgavk je bilo pozitivnih 17, gradus II, mitoze 1, HER2 negativen. Zdravljena je bila s KT po shemi CMF, obsevana je bila leva mamarna regija. Predpisan je bil Nolvadex, ki je bil sedaj po 1 mesecu zaradi težav z glavo zamenjan za Aromasin. Zaradi težav sedaj jemlje Lyrico, Zaldiar, predpisan je bil tudi Oxycontin, ki ga ne jemlje, ker ima težave z bruhanjem. Tako da večinoma vztraja pri Lekadolu, ker jo Zaldiar zapira.
Jutri naj bi začeli s kemoterapijo z metotreksatom, naslednji ponedeljek pa s obsevanji. Začeli smo razmišljati tudi o alternativi, kaj mislite, da bi bilo smiselno?
Glede tega, da ji ne povemo še pa tako, vzelo ji bo vso voljo, zaenkrat ve, da ni vse ok in da se nekaj dogaja z njo in da bo začela s KT v hrbtni mozeg. Ko bi vedeli koliko časa ji še preostane, nočemo je vznemirjati prehitro, ker vemo, da bo psihično to težko sprejela, sploh ker je živela tako aktivno, bila je polna energije in ciljev za prihodnost. Že to, da ima sedaj težave z bruhanjem in zamegljen vid ter napade “glavobolov” jo spravlja v obup.
Zanima me še glede te intratekalne KT, kake težave ji lahko povzroči? Vem, da je precej toksična. Mogoče imate podatke, kako pacienti kaj odgovorijo nanjo? Je možno, da se bo stanje po obsevanjih in KT izboljšalo, da se ji bo povrnila kvaliteta življenja?
Kaj pa v primeru, da KT in obsevanja ne bodo prinesla ustreznega odgovora, kakšne težave lahko pričakujemo oz. kaj bo povzročilo njen kolaps?
Zaenkrat nima metastaz nikjer drugje kot na meningah in skeletu lobanje.

Za vsa pojasnila Vam bom neizmerno hvaležna, resnično hvala za ves Vaš trud.
Lp, Superlady

Pozdravljeni gospod Grjanc!

Ste vi mogoče tudi spopadate z omenjeno boleznijo? Rada bi govorila z Vami o alternativi. Kje ste dobili te vitamine? Se mi lahko oglasite na e-mail: [email protected]

Pozdravljena superlady,

zanima me, kako je kaj z vašo mamo, saj se mi zdi, da se bom tudi sama morala spopasti s tem zdravljenjem. Kako mama prenaša KT, obsevanje? Ali je ta čas v bolnici?
Nočem biti radovedna, a drugi teden grem na kontrolo in že zdaj se bojim, kaj mi bo povedala zdravnica. Rada bi bila tudi malo bolj pripravljena na to možnost, kolikor je človek sploh lahko.

Hvala in pozdrav!

New Report

Close