Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? pljučni rak

pljučni rak

Oče (65let) ima pljučnega raka. Levo spodaj, desno zgoraj, metastaza na jetrih. Jutri začne s kemoterapijo. Zdravili ga bodo z novo metodo, ki jo pri nas še preučujejo. Imam občutek, da je poskusni zajček. Dr. Zwiteer je rekel, da je v evropi to zdravilo že registrirano. Pri nas pa ga še preiskušajo.
Nihče mi ne pove kakšne so možnosti izboljšanja. Kolikor sem razumela to zdravilo preprečuje širjenje rakavih celic na samega raka pa ne vpliva. Ma jaz nič več ne razumem. Sploh ne vem kako naj postavim vprašanja, da bom dobila pošten odgovor. Imam občutek, da se vprašanju o izboljšanju, o učinkovitosti terapije itd. kar izogibajo. Kaj menite koliko časa še ima moj oče s tako napredovanim rakom? Meni bi veliko pomenilo da bi vedela ali ima pred sabo še nekaj let ali samo nekaj mesecev.
Hvala za vsak odgovor.

>Meni bi veliko pomenilo da bi vedela ali ima pred sabo še nekaj let ali samo
>nekaj mesecev.

Draga “nevedna”,

kaj bi pridobila s tem podatkom? Se vecji strah pred tocno definiranim koncem? Ali ni bolje vsak dan izpolniti s tistim, kar nam je dano, izmenjati ljubezen in toplino, dokler je to mogoce?

Vem, da si zbegana – vsi tukaj smo se nenadoma “zbudili” s taksnimi obcutki in vsi smo hoteli vedeti samo to, “koliko casa se imamo”. Kako nesmiselno je to vprasanje in se bolj nesmiseln bi bil odgovor nanj ce bi ga dobili, smo se zaceli zavedati z vsakim dnevom boja, ki ga v bistvu nimamo vec zgolj za boj. Zivimo iz dneva v dan, kolikor polno nam bolezen dopusca.

Anja-

Če bi še drugi prebrali vse, ne samo tisto kar se tiče njih, potem bi se vprašali, ZAKAJ PRI NAS šE ENKRAT preizkušajo, kar je v ECROPI že REGISTRIRANO.

Koliko pa jih umre pri teh poskusih?

V testiranjih dajo enmu nekaj, kar drugemu ne dajo; če pa se bi šlo za to, da bi vsak dobil najboljšo preskrbo, kot nekateri tule govorijo, potem ne bi preiskušali tisto, kar je že preizkušeno.

Ne vem, ali mislijo naši, da so boljši od vsih. Zapravljen čas bi naj raje posvetili bolniku in učenju. Lahko pa tudi, da nas samo poskušajo umirjati z lažjo.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, nevedna!

Predvidevam, da je tvoj oče vključen v študijo z zdravilom Terceva. Kot vem, je zdravilo že uvrščeno na listo v SLO, vendar še ni dokončno odobreno, za kar se borijo tako na OI, kot organizacije bolnikov. Vem zato, ker sem bila na okrogli mizi na temo bioloških zdravil.

Še dobro, da so očeta vključili v študijo, saj ima tako dobre možnosti, da ga čim bolj uspešno zazdravijo. Poznam gospoda, ki je sam zbolel za rakom na pljučih in mu kemoterapije niso pomagale. Nato je sam nekako prišel do tega zdravila (takrat še iz tujine, če se ne motim) in je zdaj baje čisto ok. Kot je rekel (sem skoraj 100%-a, da sem ga prav razumela), mu to zdravilo celo “topi” tumor.

Skratka, tudi če je oče po tvoje “poskusni zajček”,vedi, da so študije, ki pridejo takole med bolnike, le napoved skorajšnje uvedbe zdravila v vsakdanjo prakso, zato se ni za bati. Poskusni zajčki s tem zdravilom so bili tisti, ki so bili v čisto prvih študijah, verjetno že veliko let nazaj in kje v Ameriki. Postopek uvedbe novega biološkega zdravila baje lahko traja tudi 10 let (!!!). To zdravilo, če gre seveda za Tercevo, je že večrkat preverjeno, pri nas pa mora tudi še čez študijo. Tako pač je. Škoda, ker zadeve ne gredo hitreje, ampak se trudimo – društva bolnikov.

Upam, da sem ti kaj pomagala.

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 http://monoblog.over.net/kristina/ http://krstina_modic.tuditi.delo.si/

Težko je na začetku zdravljenja napovedati, kako uspešno bo očetovo zdravljenje. Obolenja so lahko dokaj različna, vsakdo tudi drugače reagira na zdravljenje. Zato se bolezen lahko kar uspešno zazdravi in človek lahko živi še vrsto let. Po drugi strani pa pljučni rak lahko tudi kar hitro napreduje kljub različnim načinom zdravljenja.
Skratka, ne obremenjuj se s tem preveč in pomagaj očetu, da bo čim bolje premagoval to življenjsko preizkušnjo.

Moja mami je umrla v enem mesecu po odkritju pljučnega raka. Metastaze na hrbtenici in jetrih. Se pa rak pri ljudeh različno obnaša. Itak pa verjetno veš, da je po statistikah za pljučnega raka 5-letno preživetje le 14%. Večina jih gre v prvem letu…oprosti, ampak tako sem pač brala. Upam, pa da bodo res odkrili kaka čudežna zdravila in ustavili to pošastno bolezen, ki je ubila moja mamico….. in še mnogo drugih.
Držite se!

Nevedna – bodi njegova hčerkica in se posveti njegovim željam. (Jaz bi mu jih uresničila – čimprej )

Nevedna!
Popolnoma zaupaj dr. Zwittru, kot sem mu jaz pred petimi leti, ko me je tudi zdravil po neki novi študiji. Danes je seveda že druga “nova” zadeva in nova zdravila.
Če bi bila jaz trenutno na zdravljenju, bi bila zelo rada “poskusni zajček”.
Kar pogumno in veliko sreče!!!!!

tudi jaz imam že eno leto raka na plučih . imela sem že kemoterapijo, operacijo in obsevanja in se ne sikeram preveč.to s tistimi petimi leti je že malo res, samo to s štirinajstimi procenti ne drži več. Vsak dan medicina napreduje in mi imamo veliko zelo dobrih zdravnikov tako na Golniku kot na OI v Ljubljani. Z malo volje in z zaupanjem v svojega zdravnika onkologa se da še kar kvalitetno živeti. zato pa vsi ki smo v istem čolnu glavo gor

Hvala vsem za odgovore. Oče je imel v četrtek in petek kemo in čez tri tedne gre ponovno. Imel jih bo osem. Operacija žal ni možna. Počuti se dobro, slabosti ni bilo. baje ima ta kemoterapija zelo dobre rezultate v svetu, pri nas pa jo šele preizkušajo.
Želim vam lep dan.

Moja mami že nekaj mesecev toži o bolečinah v pljučih, mišicah, kosteh… v 3 mesecih je izgubila 6kg slabo se počuti izpljunek iz pljuč ni normalen(preveč je rumen, včasih z krvjo pomešan…) vse te boleznske znake sem zasledila v člankih, ki so pisali o pljučnem raku!!! Problem je še v tem da noče iti k zdravniku čeprav ji doma vsi govorimo naj gre!!!Ali mi lahko nekdo svetuje kaj naj naredimo, bojim se da ni prepozno še to, mi lahko kdo pove kakšne znake je imel on ko je zbolel za to kruto boleznijo!!!

Verjetno je tudi pri mami strah tisti, ki jo zavira, da bi šla k zdravniku. Vendar bodi vztrajna, posku7šaj jo prepričati. Pogovori se z njo povsem odkrito, kaj te skrbi. Če ne moreš, ji morda napiši pisemce, v katerem ji zaupaj tvoje strahove in to, da te skrbi zanjo, sajo jo imaš rada… Potrebno je najti uspešen način prepričevanja.

Poudari tudi to, da boste skupaj držali pesti, da ni nič nevarnega. Če pa že je, pa tudi ni še konec sveta. Obstaja veliko terapij, novih zdravil, ki obetajo in ponujajo možnost življenja….

Stiskam pesti, da jo boš uspela prepričati in da z mamo ni nič nevarnega. 🙂

Javi se še kaj!

Kristina

Kristina Modic SLOVENSKO ZDRUŽENJE BOLNIKOV Z LIMFOMOM IN LEVKEMIJO, L&L http://limfom-levkemija.org/ http://nazajvzivljenje.si/ http://dajsenaseznam.si/ http://najboljsanovica.si/ FACEBOOK Skupaj na poti do zdravja: https://www.facebook.com/Skupaj-na-poti-do-zdravja-768520533244733/ [email protected]

živjo, rad bi vprašal za en nasvet in sicer imam 16 let pri 14 letih sem začel kaditi kadil sem 3 leta nato sem zbolel imel sem vrtoglavice občasno mi je razbijalo srce in slabo mi je bilo zato sem tudi nehal kaditi zdaj je od ega 2 tedna in pojavljajo se mi bolečine v prsuh občasno kiham sem hripav vendar ne kašljam.
zelo sem zakrblen da negre za plučnega raka. Prosim za kakšen nasvet bil sem pri zdravniku in so rekli da bo minilo pa ni pojavljajo se drugi simptomi.

že vnaprej se vam zahvaljujem za vaše odgovore.

Marjan.

Pozdravljeni!
Že nekajkrat sem opazila, da ko se uležem, mi piska v pljučih. Včeraj se mi je to zgodilo med rekreacijo (tek). Edini dve možnosti, ki sem jih med brskanjem po internetu dobila sta ali imam astmo ali pljučnega raka. V to rubriko pišem zato, ker sem med simptomi plj.raka zasledila “bolečina v hrbtenici”. Te imam jaz že dve leti na točno določenem mestu, pa niso tako moteče in se pojavljajo samo vsake toliko časa, zato nisem obiskala zdravnika. Prisotno je tudi malo težje dihanje, pa se nisem sekirala, ker je bilo isto prejšnjo zimo. Mislila sem si, da težje diham, ker pač športam ne glede na vreme in mi mogoče to pusti kakšne posledice. Jutri grem zagotovo k zdravniku, vendar dela popoldne. Pred mano je še dolga noč in dolg dopoldan.
Pa kaj je rak res edina diagnoza glede na moje simptome?

V naprej vsem hvala za odgovor, pomirjujoče besede, …

Čim sumite, da gre za kaj resnejšega, pojdite takoj k zdravniku, oz.prepričajte zo osebo!pri raku je zelo pomembno kdaj ga odkrijejo, žal največkrat prepozno.
NEVEDNA, zaupaj Dr. Zwiteerju, ker je res super zdravnik. Pri raku moraš tako vse probati in ubogati zdravnike,saj tudi kemoterapije ne pomaga dostikrat pa vseeno verjamemo v njo. Če je prišlo novo zdravilo naj kar proba!Še bolj škodovati najbrž ne more. Bodi pa veliko z njim in mu povej da ga imaš rada!izpolni mu želje!Kolikor časa še ima neve nihče. Tudi zdravniki ne!
če ima par dni, mesecov,let…ni važno le imejte se radi!

Moja mami je dobila diagnozo pljučnega raka 2 tedna nazaj. Zdravniki so rekli da je precej razširjen in da operacija ni več možna, torej nam ostane samo kemoterapija ali obsevanje. Ker vem da je na splošno stopnja preživetja pri tej vrsti raka majhna, me zanima če obstajajo še kakšne preverjene alternativne možnosti zdravljenja? Hvala

Pozdravljeni jaz sem pet let po operaciji pljučnega raka. Odlično se počutim.Sem popolnoma ozdravljena.Živim normalno življenje. Nič se ne obremenjujem s preteklostjo bolezni. Upam da bom doživela dolgo starost. Želim da bi vsi tako okrevali kot sem jaz.

Pozdravljeni
Prosim,če mi gdo lahko usaj približno razloži “STADIJ T4,N3, M1 gre za obsežni pljučni malignom.
Hvala

T4 – Tumor katere koli velikosti, ki vrašča v: mediastinum, srce, velike žile, sapnik, požiralnik, glavno karino, prsno vretence. Prisotna je karcinoza plevre ali perikarda ter sumljiv/pozitiven plevrarni izliv. Satelitski nodus je v istem režnju.

N3 – Zasevki v medpljučnih, hilusnih bezgavkah nasprotne strani, ključnicnih bezgavkah iste/nasprotne strani.

M1 – Oddaljeni zasevki so prisotni *

lp

Pozdravljeni,

zanima me kako na rtg slikah izgleda pljučni rak?Moja punca je stara 25 let in ima težave z visokimi levkociti.Ker v krvi niso odkrili nič posebnega so jo dali na slikanje pljuč.Na slikah se pa vidi neka pika in ko pogledaš malo bolje je videti kot bi imela v pljučih uš ki jo najdemo na glavi recimo….je to sploh možno.Pregled ima danes pri svoji zdravnici ta ki jo je slikala ji ni povedala nič.Je pa poleg dobila list vse o pljučnem raku….nevem pa ali ta list dobijo vsi ali ne….

New Report

Close