Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? RAK TREBUŠNE SLINAVKE

RAK TREBUŠNE SLINAVKE

Pozdravljeni,

oče ima raka trebušne slinavke. Jutri ima prvi posvet pri onkologu ter pri homeopatinji. V Avstriji sem mu včeraj kupila encime Wobenzym. Hkrati premišljujem o uvozu vitamina B-17, saj bo besedah CytoPharme iz ZDA marsikateri strokovnjak uporablja kombinacijo obeh. Ima kdo izkušnje z encimi ali z vitaminom B-17 ? Obstajajo pri nas strokovnjaki, ki bi bili pripravljeni zdraviti na ta način ? Prav tako sem pred kratkim izvedela za encimsko terapijo. Ali ta obstaja in je izvedljiva v Sloveniji za tovrstne bolnike ?
Ker odgovorov na zgornja vprašanja ne morem izvrtati nikjer, se obračam na vaš forum z upanjem, da bom dobila kakršnokoli razlago ali dodatno pojasnilo. O delovanju encimov in omenjenega vitamina vem že precej, bolj me zanima sama možnost zdravljenja.
V Sloveniji naj bi obstajale tudi ostale biološke metode zdravljenja te vrste raka. Ima morda kdo kakšno izkušnjo ?
Zavedam se dejstva, da je bolezen raka trebušne slinavke izredno slabo prognozirana, vendar se držim teze, da dokler upanje je, je treba iskati vse možne poti, ki bi morebiti pripeljale k okrevanju.

Za vsak odgovor vam bom iskreno hvaležna.

Spostovana!

Zdaj aprila bo dve leti,kaj so dali mojemu mozu diagnozo,za tega raka.Zdravnik mi je rekel,da ima 6-9 mesecev zivljenja.Imel je 6 mes.kimoterapijo in on danes ni nic drugace kot pred dvema letoma.Zdravniki,ga klicejo,da je cudez.jemlje enzime,katere prepise zdravnik.Zraven tega pa mu se jaz pripravljam eno alternativo 350 gr.aloevere 500 gr.pravega meda in 7 zlic dobre slivovke.To vse skupaj zelo zmesas v tekocino in preden gre jest naj vzame najprej eno zlico 20-30min trikrat na dan preden gre jest.Hrani v hladilniku in svetloba ne sme priti zraven.Jaz sveto verjamem v tole.Naj je veckrat in bolj malo in ne mastno.

LP Mici

Pozdravljena ga. Mici,

vašega odgovora sem zelo vesela. Upam, da bom čez 2 leti lahko rekla enako tudi za svojega očeta. Včeraj smo bili pri onkologu, ki je očetu predpisal kemoterapijo, encime ter napitek (pro-life), ker precej zgublja na teži. Hkrati sem ga peljala k homeopatinji, ki mu bo posredovala praške. V Avstriji sem mu kupila encime Wobenzim, za jemanje katerih se je zdravnik strinjal, po študijih pa naj bi kar precej pripomogli k zdravljenju – tudi k preventivi. Svetujem jih tudi vašemu možu.
Onkolog pa nam je predlagal še cepivo bele omele, ki se dobi le v Avstriji, tudi zanjo sem se pozanimala in drug teden bo dobival še to cepivo.
Glede na to, da ima oče strogo dieto – pri trebušni slinavki je vsak alkohol strogo prepovedan, prav tako med, me zanima ali je imel vaš mož kakšne težave, ko je začel jemati alternativo, ki mu jo pripravljate vi ? Malo me skrbi, da bi nastopile pri tem kakšne težave. Sicer sem za ta napitek že nekje slišala – to je neki ruski recept, ki namesto slivovke vključuje vodko. Kje nabavite aloe-vero ?

Lep pozdrav,
Monika

nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozdravljena!!

aloe-vero kupim kar v cvetlicarni in mora biti starejsa rastlina.Alkohola je pa to zelo malo,na to kolicino.Sem se pogovarjala z onkologom,oni sicer ne verjamejo v to alternativo in nimajo tudi nic na sproti,samo ko je se jemal kemo. tisti dan tudi to ni vzel.Moj moz pije taheebo caj vsako jutro,tudi essiac caj mu naredim vcasih ,gledam na njega ,da se dobro nahrani,bolj hahko prebavljivo rdecega mesa sploh ne.Zelim Vam mnogo uspeha in ,da bi res cez dve leti isto mislila kot mislim ,danes jas.

Lep pozdrav Mici

Lep pozdrav!
Zanima me, čemu naj bi ti encimi služili. Tudi moj oče prejema ene encime, a ne vem katere. Ali so Wobenzyme boljši? Prav tako je bil operiran na trebušni slinavki. Zaenkrat ima predvsem probleme s hranjenjem.

Špela

Maria,

pa veš, da tahebo vsebuje tudi neko snov, ki uničuje ledvice? Tega med karakteristikami ne boš našla, onkologi pa podatek poznajo. Tudi Aloa vera ni povsem nedolžna. Lahko zelo dražljivo vpliva na črevesje, povzroči drisko in je še posebno nevarna pri ljudeh, ki imajo kakšne kronične želodčne ali črevesne bolezni. Dokler so ljudje zdravi, in tvojega moža so menda pozdravili, ni sile. Toda če bo spet zbolel, koga boš takrat okrivila?

Držita se raje preverjenih zdravil, da se ne bosta kdaj po glavi tolkla.

Kar koristi sosedovi Francki, še ni nujno, da koristi tudi meni.

Pozdravljeni,

sama sem se pozanimala na Cyto Pharma iz ZDA. Od tam so mi poslali obširno razlago zakaj se uporabljajo proteolitski encimi in kako delujejo. Po njihovem pisanju naj bi bilo bistvo proteolitskih encimov v tem, da razgradijo ovoj-plašč s katerim se obda rakasta tvorba, da je naše celice ˝ubijalke˝ ne zaznajo. S tem ko ga razgradijo, ga odkrijejo in ga ˝napadejo˝. Povzetek je sledeči:
˝Le nekaj je podjetij, ki proizvajajo tablete, ki vsebujejo encime trebušne slinavke. Najboljši in najpotencialnejši encimi, ki delujejo na trebušno slinavko in so izdelani na osnovi rastlin ter imajo ustrezno pH vrednost, so MEGAZYME in MEGAZYME FORTE proizvedene s strani Rocky Fork Formulas Inc. Obstajajo encimi s podobnimi imeni, vendar ne nasedajte. V Nemčiji jih proizvajajo pod znamko Mucos.
Megazyme in Megazyme Forte encimska formula je visoko potenciran encim trebušne slinavke in raznih zelišč. Formuli sta enaki, z eno izjemo. Megazyme vsebuje 3 mg Chymotrypsina, Megazyme forte pa 45 mg. Če primerjamo, WOBENZYM (Mucos Corporation) ga vsebuje 1 mg. Vse tri različne vrste encimov vsebujejo enake encime, razlika je le v količini Chymotrypsina.˝

Sama sem se dobro pozanimala v sosednji Avstriji in očetu kupila Wobenzym (Megazyme se ne dobi niti v Nemčiji, niti v Avstriji). Preventivno se jih pri tej bolezni jemlje 3 kapsule pred jedjo trikrat na dan, kurativno 5 kapsul 3 krat dnevno. 800 teh kapsul stane 120 € in se jih dobi brez recepta. Naš onkolog nam je dejal, da jih oče lahko jemlje brez problema, hkrati s kemoterapijo in ostalimi vitaminskimi dodatki. Sicer sem kasneje na tem istem forumu izpred treh let zasledila tudi podoben izdelek, ki pa vsebuje kar 40mg Chymotrypsina, lahko ga dobite na Nizozemskem-dobavni rok je tri do štiri dni. Količina chymotripsina naj bi bistveno vplivala na nadaljni potek razvoja raka trebušne slinavke. V manjših količinah deluje protivnetno, v velikih količinah pa deluje direktno na sam tumor.

Če vas zanima več, vam lahko pošljem celoten prispevek, ki sem ga prejela s strani Cyto Pharme. Med drugim opisuje podrobneje tudi zdravljenje z vitaminom B-17.
Špela, mislim, da vaš oče jemlje encime, ki jih dobi pri nas na zdravnikov recept (pancreatin ali nekaj takega). Ti encimi delujejo na telo tako, da le ta prebavi vsaj nekaj hrane, medtem ko naj bi Wobenzym razkrajal ˝ovoj-plašč˝ s katerim se tumor obda. Obe vrsti encimov lahko vaš oče je hkrati.

Toliko o encimih. Naj vam zaupam še to, da je precej aktualno tudi zdravljenje z ekstraktom bele omele. V Avstriji in Nemčiji je to zdravilo tudi uradno priznano in registrirano. Lahko ga dobiš na recept, stroške krije zavarovalnica. Pri nas še ni registrirano, sem pa dobila zanj zeleno luč s strani našega onkologa.

Moj oče precej izgublja na teži. Pri svojih 193 cm ima le 78 kg, teža mu drastično pada. Ima morda kdo nasvet glede tega kako zaustaviti hujšanje ?

Za vsak nasvet bom izredno hvaležna.

Monika

Mi lahko, prosim, pošljete celotni prispevek, ki ste ga prejeli s strani Cyto Pharme.
Zanima me tudi ustrezna dieta – kaj se najbolj priporoča jesti?
Hvala in srečno.

Altida, zelo ste se dobro pozanimala bolezni očeta in to se mi zdi super. Vsekakor so take informacije dobrodošle za vse, ki se soočajo s podobnimi težavami.

Kako pa je Vaš oče danes, srčno upam, da mu je vaša pomoč pomagala.

Lp

Ne vem, če je Altida še na forumu, zato bom odgovoril tule.
Njenega očeta žal ni več med nami.
Natančneje o proteolitskih encimih piše tule:

http://kam.soltek.de/viewtopic.php?t=395

PREBERITE SI V PRVI VRSTI KONTRAINDIKACIJE.

Mimikito, ne prevzemajte nekih diet, ki jih ne poznate in so smiselne le pri nekaterih vrstah raka. Pravtako se encimi razlikujejo. Avstrijski WobeMugos je „stran vržen denar“, ker nima dovolj snovi, ki so potrebne. Prej so imeli encime kot ZDRAVILO v Nemčiji, vendar je bilo verjetno veliko jeze in nagajanja zaradi tako visokih cen. Zdravila so vsebovala:
100 mg Papain
40 mg Trypsin
40 mg Chymotrypsin
Altida žal ni naredila natančnih navedb na 100 g (?) vsebine snovi.

Izgleda pa da sedaj pod prehrambnimi snovmi (NEM) bolj šparajo.
Momentalno so kolikortoliko dobri nemški , holandski imajo še manj posameznih snovi.

Glede na izkušnje pri Altidinem očetu, je potrebno tudi opazovati, če ima bolnik dobro črevesno floro, ker ti encimi se ne smejo razkrojiti v želodcu; pri prebavnih motnjah ravno pri raku na trebušni slinovki je treba pogledati, da ne pridejo nerazrkojeni ven z blatom.

Wobenzym se z WobeMugos ne more primerjati, prevleka je iz izoliranega beta karotena, ki je tudi zdrav samo v simbiozi z rastlinskimi sekndarnimi snovmi, sicer pa lahko škodi, tako kot *kupljeni* sokovi rdeče pese ipd. Tudi nima skoraj nič (1mg/100g) chimotripsina. Je pa to prah od prašičje slinovke. Pravzaprav sta tripsin in chimotripsin oboje sestavna dela iz soka prašičje slinovke in podpirata prebavo proteinov. Vendar se Wobenzym uporablja bolj pri vnetju in za naše potrebe v kombinaciji s proteolitskimi encimi.

Encimi niso nobeno čudežno zdravilo, temveč so le integrirani v celoten koncept komplementarnega zdravljenja. Na prvem mestu je še vedno: dober imunski sistem.
LP

še5, najlepša hvla za odgovor z moje strani.

Žal mi je, za očeta od Altide. Kljub vsej pomoči,….

še5, kot razumem, “avstrijski” encimi naj ne bi prišli v resen poštev zaradi (pre)nizkih vrednosti posameznih ancimov, še posebej Chymotrypsina.

Se pravi, da se pri nas, teh “nemških” encimov ne da dobiti.

Veste, kam naj se človek lahko obrne v primeru, če bi želel to kupit?

Prav tako se zanimam zaradi raka na trebušni slinavki.

Najlepša hvala za odgovor.

Rak na slinovki je huda stvar.

Ne vem, kje se to dobijo ti novi encimi. Se ne bavim s prodajo.
Bo treba brskati po internetu.

Sem šel gledat, če jih prodaja kdo od privat v ebayu, pa ni nič.
Prav tam pa sem naletel na neko online-apoteko, ki jih prodaja.
Sem narobe napisal, druga beseda je MUCOS.
In vidim, da imajo v Holandiji naslikano s 100 mg Papaina, 40 tripsina in 40 chimotripsina, to bi bilo bolje, vendar pri njih se ni za zanest, je treba vnaprej vprašat.
Morda se lahko naroči tudi v Avstriji v apoteki.
Mogoče pa se bo kdo oglasil, ki jih še ima doma, ker jih ni porabil.
Da se razumemo, to ni neko čudežno zdravilo.
Je samo prehrambni dodatek, vseeno preberite obvezno kontraindikacije.

Kako pa je uspela operacija? So lahko odstranili vso rakavo tkivo?
Dobiva kemoterapijo?
LP

Še enkrat, hvala za odgovor.

Naj povem na kratko. Ta rak na slinavki ni tiste vrste rak slinavke, o katerem se toliko govori in je zelo hude vrste. Pri tej obliki na srečo ni tako in tudi kemoterapija ne pride v poštev, ker je nizkomaligni. Operacija je uspela v celoti, tako da, upamo na najbolje.

Ja, sama tudi nekaj vem o encimih, tako da vem za kaj se gre, mi je popolnoma jasno, da gre samo za neke vrste podporo organizmu, za lažjo presnovo.

Bom pobrskala na netu in od sedaj naprej bolj pozorna, za te “avstrijske” pa sem že prej vedela.

Hvala in
Lp.

pozdravljeni, za rakova obojenja je tudi prejeta nobelova nagrada v kanadi, res pa je da slovenija nema licence in zdravila ne dobiš,če gdo ima kakšneg poznanika da la prinese iz Kanade kapsule Essiac.100% pomaga zato sem tudi drugim pomagal mi imamo že nea pakovanj naročeni ko dobimo 031335024

New Report

Close