Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? infiltrat

infiltrat

Mene pa zanima, kaj pomeni diagnoza: infiltrat v levem zgornjem delu pljuč?
In še nekaj: na CT sliki se vidi lisa, čakamo na bronhoskopijo, zdravnik pravi, da ne ve kaj je, dokler ne bo bronhoskopije. Dobro je pa, da bezgavke niso povečane. Zanima me torej: ali je lahko tumor, kljub temu, da bezgavke niso povečane? Kakšna je možnost operacije pljuč? Ali se da odstranit del pljuč? Prosim vas za kakršen koli odgovor, kajti čisto sem obupana.

Hvala

šE ENKRAT SE OGLAŠAM IN PROSIM ZA KAKRŠNOKOLI MNENJE.

NAJLEPŠA HVALA VNAPREJ

ajja,
res ni vzroka, da obupas in si delas skrbi, ker v najhujsem primeru, si s strahom samo skodis.
Infiltracija je lahko gnojna ali granulocitna, tekoca ali gosta… lahko od okuzbe, lahko kaksne tuje snovi, mast… na splosno se imenuje tumor ze ena oteklina, s tem se tudi ne bi bilo receno, da je rak.
Zato je treba enostavno pocakati, kaj bodo prinesli pregledi in se ne skrbeti ze zdaj. Bolj te skrbi, bolj se okupiras.
Po brnohoskopiji in pregledu tkiva se bo vedelo vec. Potem se oglasi spet in nam povej, kaj je bilo. Tle pravijo, da “ne risi hudica na steno”:-)
Pozdravcek!

nova
Uredništvo priporoča

draga ajja,

infiltrat pomeni skupek celic. Pomeni, da so prepojile neko področje. Običajno imamo v mislih celice imunskega sistema in jih je v infiltratu najti v izobilju. Ostale lastnosti infiltrata je opisala že Vrba.

Infiltrat v levem zgornjem delu pljuč ne pomeni še nič. Ne pove diagnoze, kaže samo na neko dogajanje. Zdravnik torej ne ve, kaj to je in niti nima smisla, da bi razpredal, kaj vse lahko je, saj sledi bronhoskopija, ki bo verjetno razkrila vzrok.

Da, lahko je tumor (in lahko je tudi kaj čisto drugega), kljub temu, da bezgavke niso povečane. Kakšna je možnost operacije, je odvisno od mesta bolezni in njene razširjenosti. Da se odstraniti del pljuč, če je to smiselno in bolezen to zahteva.

Dokler ne veste, s čim imate opravka, si rajši ne belite glave. Počakajte na izvide.

Želim vam vse dobro!

Irena

Zdravo.
Moja 78-letna babica je v Topolšici na podlagi rtg slik prejela izvid, da ima nejasno zgostitev oz. tumorski infiltrat. Sledi CT ta petek in še bronhoskopija.

Ali menite, da zdravniki že vedo, da ima raka?

Imam radikosko ogroglo homogena formacija zgornjega pljucnega reznja. Znaki gredo potencialno v sindrom “mass”. Kaj to pomeni? Hvala

 

Pozdravljeni,

vaše vprašanje je nejasno: lahko pomeni, da imate maso v pljučih, ki je lahko karkoli – od raka do abscesa, benignega tumorja, vnetja in podobno.

MASS sindrom pa je genetski sindrom, podoben Marfanovemu sindromu.

O katerem torej govoriva?

Seveda pa je nujno opredeliti, če gre za maso v pljučih, ki izgleda kot homogena formacija, da se dodatno opravi CT prsnega koša in potem opredeli bronhoskopsko, za kaj gre. Pri tej preiskavi se odvzamejo vzorci za pregled tkiva pod mikroskopom in glede na izvid se potem ukrepa naprej.

Vse dobro vam želim,

Jana

Svetlika, integrativna onkologija Jana Pahole, dr. med., spec. int. onk. I Mail: [email protected] I Telefon: 030 647 321

New Report

Close