Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Bolečina v zatilju

Bolečina v zatilju

Spoštovani,

na vas se obračam, ker me že pošteno skrbi. Namreč, že približno dva meseca me spremlja bolečina v zatilju glave oziroma za levim ušesom navzdol proti vratu. Bila sem na fizioterapiji z protibolečinsko terapijo, slikala sem vratno hrbtenico ( degenerativne spremembe, stara sem 35 let) , bila sem pri nevrologu ( CT glave sem opravila lansko leto zaradi stalnih glavobolov in migren, takrat je bilo vse b.p.), ki pa me tokrat ni poslal na omenjeno slikanje. Slikanje ostalega dela hrbtenice je pokazalo sesedanje ledvenih vretenc in skoliozo. Ne glede na vse preiskave mene še vedno spremlja bolečina z nekajdnevnimi izboljšavami. Bolečina je podobna “musklfibru” po domače povedano oziroma kot bi si nategnila kakšno mišico. Občasno me boli tudi levo uho, otolog pravi, da ni nič narobe z ušesom. Tako mi preostane samo še misel, da imam kaj hujšega, tumor ali kaj podobnega. Proti bolečinam mi je splošna zdravnica predpisala Ketonal, vendar tudi ona ne ve, zakaj stalna bolečina na omenjenem delu glave.

Prosim za vaše mnenje.

Hvala in lep pozdrav.

Marija
Prosim za vaše mnenje.

Draga marija35!

Težave, ki izvirajo iz hrbtenice, zbujajo pri ljudeh velik strah, ker se bojijo možganskega tumorja. Vendar je to, kar opisujete, skoraj natančen povzetek znakov “cervikalnega sindroma”.

Hrbtenjača je skupek “živčnih kablov” za povezavo med možgani in ostalim delom telesa, ki so pred poškodbami zavarovani z vretenci. Vse to je hrbtenica. Njen vratni del je zelo obremenjen, saj glavo obračamo vsak dan v skoraj vse smeri. Vratni del hrbtenice zelo obremenjuje tudi stalna, prisilna drža (sedenje, gledanje v računalniški zaslon itd.). Ko pride do okvar (degeneracija) na vretencih, se ta nekoliko približajo med seboj. Med vretenci pa so špranje za izstop živcev. S približanjem, zamikom ali okvaro vretenc prihaja do draženja izstopišč živcev in različnih znakov, kot jih opisujete. Na mestu degenerativnih sprememb vretenc lahko rastejo tudi izrastki, ki dodatno ovirajo izstopišča živcev. Nastopi lahko tudi dolgotrajnejši mišični krč – bodisi zaradi prisilne drže ali pa zaradi bolečin zaradi pritiska na izstopišče živca.

Zdravljenje lajša samo simptome, ne odpravi pa vzroka, saj vretenc ne moremo zamenjati z novimi. Torej lahko le lajšamo bolečino, v obdobjih brez bolečine pa svetujemo zmerno aktivnost in redno razgibavanje tega predela. Vsekakor vam priporočam, da redno izvajate vaje za hrbtenico. Pri osebnem zdravniku lahko zaprosite za zloženko z vajami, še bolj preprosto pa jih kar poiščete na internetu.

Lepo vas pozdravljam!

Irena

Spoštovani!
Že nekaj dni občutim bolečino v zatilju, kakor, da bi bil glavobol s tem da bolečina seva v zatilje.
Ali je lahko to znak za kaj resnega?
Lep pozdrav
Dušan.

New Report

Close