Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? cudna bula na modu

cudna bula na modu

pozdravljeni!

ze nekaj let imam na desnem modu prirastek, ki je podoben kot kaksnemu zrnu graha. prirastek je na zgornjem delu moda in se drzi moda. navedel bom en malo smesen primer, ce si predstavljajte kosarkasko zogo in na vrhu te zoge pa je teniska zogica… nekaj takega. v zadnjem tednu imam tudi cudne bolecine, ki niso prav bolecine, vendar je tak cuden obcutek. ko pritisnem tole bulo, imam isti obcutek kot da bi stisnil modo.

hvala za vas odgovor!

lp
peter

Ravno sem sam tudi napisal enako vprašanje v forumu zdravje je vse. Torej imava oba isti problem. Meni se je pojavila kar naenkrat, sploh ne vem kdaj. Jaz bolečine ob dotiku ne občutim, je pa moja očitno večja recimo kot en lešnik. Me pa zadnje čase boli, čeprav sumim, da bolj zaradi psiholoških problemov, saj nenehno mislim, da je morda kakšen rak na testistih. Neugodno vglavnem!
Lep pozdrav in upam, da ni nič narobe z nama!

Marko

pozdravljen!

jaz sem sel k zdravniku in mi je postavila diagnozo “cista na zgornjem delu desnega moda”. razlozila mi je da to ni nic nevarno in da tega se ne zdravi (operacija) edino ce je res motece, izrezejo ven. napotila pa me je k urologu, da se malo bolj podrobno pregleda zadevo.

veliko zdravja!

lp

peter

nova
Uredništvo priporoča

Slučajno sem zašel na to stran, ker mi nagaja program za odgovore na forumu. Po opisih sodeč tipata obmodek, to je kot nekoliko večji paglavec oblikovano čvrsto tkivo, ki izhaja iz vrha moda in se nadaljuje v semenovod po katerem odteka seme v trebušno votlino, kjer se v prostati združi s semensko tekočino iz semenskih mešičkov in dobimo spermo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani sogovorniki!
Glede na vaše težave oz. opažanja vam predlagam, da odidete na UZ, ker boste le tako odstranili svoje dvome.
Tudi jaz sem pred štirimi leti zatipal bulico na modu. Takoj sem odšel k urologu, ki pa mi je po pregledu zatrdil da je to le obmodek. Ker pa se s to trditvijo nisem strinjal ( menil sem namreč, da ni pravilno tipal ), me je na mojo željo poslal še na UZ. Tam pa so mi potem odkrili maligni tumor na testisu.
Nebi rad nobenega strašil, vendar je to edini način, da se prepričate 100 %.

Lep pozdrav
Grega

Spoštovani Peter!

Zelo verjetno imate varikokelo, t.j. krčno žilo na modu oz. povesmu. Za podrobnejši opis poglejte v splošno zdravstveno enciklopedijo. V knjižnici jih je kar nekaj.
Varikokela (če gre zanjo) sicer ni nevarna v smislu malignosti, opozarja pa na oslabelost ledvic, torej njihovo izčrpanost. Zato začnite uživati več stročnic in izdelkov iz njih, riža, žita v zrnju nasploh, morskih alg in zelenjave, pa manj ali (še bolje) nič mesa, sladkarij, gaziranih osvežilnih pijač, sladoleda in alkohola.
Prva skupina živil vam bo dolgoročno okrepila ledvice, ki so energijsko povezane s spolovili. Tako boste pomagali telesu, da bo samo odpravilo bulo.
Z ogibanjem drugi skupini živil (ki hladijo, razpuščajo tkivo in ga širijo!!) pa boste vse skupaj sploh omogočili. In preprečili slabšanje stanja.

Srečno!

Mitja

Pozdravljeni, minilo je že nekaj časa od tega pogovora. Jaz imam tudi na levem modo cisto na vrhu majhno bulico ki ne boli,že kar dolgo. Upam samo da ni kej nevarnega kaksen rak. star pa sem 16 let. Zanima me kaj se je v tem casu z vami zgodilo.

pozdravljeni,

Meni seje na desnem modu pred kaksnimi 14 dnevi pojavila bulica majnse oblike ni boleca ampak me da močnejsi otip boli. Zanima me vaše mnenje. Upam da ni kaj resnega. Star pa sem 16 let.

Lp

zadne case sem opazil bulo na modu nic ne boli tudi ce jo dotaknem ne je ko nek izrastek ki sploh ne ves da ga mas zaenkrat me nic ne boli zanima me kaj bi to lahko bilo

Pozdravljeni,

svetujem vam pregled pri zdravniku in napotitev na ultrazvok mod. Lahko je hidrokela (nenevarna zatrdlina) lahko pa je kaj bolj resnega. Vsekakor to čimprej opravite.

Vse dobro vam želim in naj bo izvid ugoden,

Jana Pahole

Svetlika, integrativna onkologija Jana Pahole, dr. med., spec. int. onk. I Mail: [email protected] I Telefon: 030 647 321

New Report

Close