Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Kako in zakaj sploh pride do raka

Kako in zakaj sploh pride do raka

Zanima me kakšni morajo biti pogoji za nastanek rakavih bolezni.Zakaj sploh pride do tega.Ali je mogoče kakšen vzrok tudi prejšnja bolezen oz. kako vnetje kakšnega organa?Ali je res da jemanje vitaminov za krepljenje imunskega sistema tudi preprečuje nastanek te bolezni?Hvala za odgovore in upam da jih nisem dal preveč,vem pa, da bodo zelo brani,saj bodo zelo koristni nam vsem.

Dragi Alen, o nekaterih vprašanjih, ki jih zastavljate, sem že pisala, tako da vas naprošam, da pregledate teme z naslovi “dednost raka”, “v kateri starosti?” in “oblike raka”. Povezave so:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=26&i=15&t=12
http://med.over.net/phorum/read.php?f=26&i=45&t=35

Vse bolj postaja jasno, da so za raka lahko odgovorni tudi vnetni dejavniki, oziroma preprosto infekcije. Zlasti virusi, ki imajo to lastnost, da vključijo svoj genetski zapis v celični genetski zapis in ga tako spremenijo, lahko spremenijo celični nadzor delitve in tako nastane rak. Takšni so dokazano nekateri papiloma virusi (povezani z rakom na materničnem vratu), verjetno pa takšno spremembo sproži tudi virus hepatitisa B in C (čeprav različno). Z rakom želodca so povezali tudi bakterijo Helicobacter pylori in vse kaže, da je rak do neke mere tudi “nalezljiva” bolezen. S prepoznavanjem dejavnikov znanost prispeva k preventivnemu delovanju, jasno pa je, seveda, da lahko določene vrste raka nastanejo tudi neodvisno od okolja, že zaradi samih genetskih dejavnikov in napak pri delitvi celice.

V jemanje vitaminov za preprečevanje raka ne verjamem, zlasti zato ne, ker nam ne morejo pomeniti “izgovora”, da bi potem ne uživali pestre in bogate prehrane, o kakršni sem tukaj tudi že pisala. V vsakem sadju in zelenjavi boste našli dovolj zaščitnih snovi, ki bodo raka tudi preprečevale, pomanjkanje vitaminov pa je v razvitih deželah res velika redkost (preberite še temo “vitamin A”). Dodatno jemanje vitaminskih preparatov bi bilo razen psihološkega učinka tako brez potrebe, še več, z njimi tvegate nevarnost za hipervitaminozo.

Lepo vas pozdravljam,

Irena

New Report

Close