Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? glavoboli

glavoboli

Pozdrav!
Jaz imam velikokrat glavobole skoraj vsak dan ki so sicer dokaj majhni vendar vseeno neprijetni včasih so seveda tudi močnejši vedno pa se začni v levem delu glave in se potem nekako razširi po celi glavi in je podoben glavobol od prepiha ker me seka po glavi iz vseh strani včasih pomišlam ali imam mogoče tumor??? zanima me ali so pri vsakem tumorjo glavoboli enaki in kakšni so ponavadi naj še povem da imam vedno na levi strani žilo ob senci nekoliko izbočeno tam se tudi začne glavobol in glavobol se neha kadar se držim za glavo takrat bolečine skoraj čisto izginejo ker delam veliko z računalnikom je mogoče to en razlog teh čudnih bolečin??? tudi po 12 ur na dan..

Spostovani Matjaz,
glavobol, ki ga opisujete, je predvsem migrenskega tipa. Zal niste napisali, koliko ste stari in niti, kako dolgo ze opazate glavobole. Za zdravnika, ki bi vam postavljal diagnozo, bi bilo zanimivo tudi vedeti, ali morate ob glavobolu lezati, ali vas moti svetloba, hrup, ali je med glavobolom kako prizadet vid, predvsem pa, ali ste opazili spremembo voha oz. ne okusate dobro hrane.

Migrene se z leti (zlasti pri zenskah) nekoliko umirijo. Migreno lahko sprozijo zunanji dejavniki (racunalnik, posebna hrana), ki se jim potem seveda skusamo izogibati. Pomemben je tudi podatek, ali ste v otrostvu imeli morda kaksen epilepticni napad. Za popolno razjasnitev skusamo glavobol sproziti in nato posneti elektroencefalogram, kjer se nato vidi aktivnost mozganskih celic ter tudi “zarisce” glavobola.

Vase opazanje izbocene zile na sencah bi se skladalo s posebnim sindromom, ki pa ga imajo starejsi ljudje (60-70 let) – v primeru, da je ta zila prizadeta oz. skleroticna.

Glavobol zaradi raka nastane predvsem zaradi “masnega” ucinka. To pomeni, da spremenjeno tkivo pritiska na ostalo zdravo. Glavobol se pojavi predvsem pri sportu, pospeskih v vozilih ipd. Spremljajo ga tudi nekateri drugi znaki.

Ker je napredovalo tudi zdravljenje migrene, se oglasite pri svojem zdravniku in s stvarjo razcistita. Dobili boste zdravila, ki bodo vas glavobol vsaj ublazila, ce ze ne odpravila.

Lepo vas pozdravljam,

Irena

Matjaž, imela sem glavobole skoraj enake, kot jih opisuješ. Le da so na desni strani glave. Sedaj jih imam manj. Bila sem presenečena, da je vzrok glavobolov oslabljena očesna mišica. Odkar nosim očala se je zmanjšalo število glavobolov, sedaj jih imam na dva meseca 1x ali pa 1x na mesec.

New Report

Close