Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? prehrana-rak

prehrana-rak

Irena, pozdravljeni!

Od moža mami ima raka na sapniku. Zdravili so jo s kemoterapijo in obsevanjem. Našli so tudi bulo na ledvicah, ki jo zdaj obsevajo enkrat tedensko in sicer pet tednov. Menda ni potrjeno, da bi bila bula rakasta- zakaj potem obsevanje? Ali je možno poleg punktacije še s kakšno drugačno metodo stoodstotno preveriti, ali gre ra rakavo tvorbo? Ali lahko uživa koencim Q10 ali Protektin od Fidifarma kot antioksidativno zaščito in za boljše počutje? Počuti se slabo – psihično in fizično. Skoraj nič ne je. Bila je pri bioenergetiku, ki ji je predpisal nek čaj in sezman živil: zelenjava, sadje oreški. Meso prepovedano. Jaz pa imam pomisleke glede takšne prehrane – telo vendar potrebuje beljakovine, ki pa jih večina, ki niso vegetarijanci, ne zna nadomestiti z drugo hrano. Kakšno je vaše mnenje o pravilni prehrani bolnikov s takšno vrsto raka? Kakšno je vaše mnenje o “zdravljenju” s presno hrano oz. izstradanje raka? Kakšna rekreacija je, če je, priporočljiva? Kaj menite o zelenem čaju kot antioksidantu, o katerem se v zadnjem času veliko piše, tudi v povezavi z rakastimi obolenji? S kom oz. kje se lahko bolnik pogovori o podobnih vprašanjih?

Vesela bom vsakega vašega odgovora. Veliko uspehov in najlepša hvala, Daša.

Jaz ne bi pretiraval z različnimi prehrambenimi poizkusi. kadar ne vemo dokončnih odgovorov in rešitev vedno zelo radi sprejmemo obskurne rešitve. Sprijazniti se je treba s stanjem, živeti vska dan sproti, boriti dokler je še možna pomoč in sprejeti umiranje in smrt, ko pride čas.

Lp

Vinko

Jaz pa menim da je treba poskusiti vse, tudi metodo izstradanja raka. Predvsem pa je treba poslušati svoje telo in ugotoviti ali se stanje slabša ali boljša. predlagam tudi obisk kakšnega komplementarnega zdravilca, ki ne izklučuje medicinskega zdravljenja ampak ga dopolnjuje. Vsekakor pa sem prepričana da je treba na nek način šokirati telo in celice ali s kemoterapijo, prehrano, obsevanjem, spremembo načina življenja, mišlenja… Sama sem vse to uspešno preživela (hvala bogu), cenim medicino, vendar vem da je velik procent uspeha odvisen od pacienta in njegovega aktivnega vključevanja v zdravljenje. Svojci lahko samo pokažejo pot in usmerjajo, odločiti se mora bolnik sam, drugače ni uspeha.

nova
Uredništvo priporoča

Za rakom sem zbolel leta 1988.Kot izgleda so me uspešno ozdravili,kontrole pa imam še vedno na šest mesecev.Pa to sploh ni važno.
Pri prebiranju vprašanj me moti,da večina meša zraven še alternativno zdravljenje – razni bioenergetiki in ne vem kaj še.Poznam primere,ko so se bolniki odločali v začetni fazi,ko bi medicinsko zdravljenje bilo vejetno še uspešno,raje odločali za alternativno medicino,ko pa je bolezen prešla v akutno fazo so iskali pomoč na OI.Pa ne delam nikakršne reklame za OI,ker je ne rabi,niti antireklame za alternativno medicino.Vsak se pač odloča po svoje.
Kar se tiče prehrane – z jedilnika sem črtal meso,razen rib.Obilo zelenjave,nobenega tobaka niti alkohola.Zanimivo je,da sem pred nastopom bolezni od časa do časa spil kakšno pivo ali kozarec vina.Po kemoterapijah pa mi je pijača postala enostavno odvratna,čeprav mi je nihče ni prepovedal.
lp

New Report

Close