Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Ščitnica-onkocitni tumor

Ščitnica-onkocitni tumor

Irena, ąe enkrat lep pozdrav!
kot sem ti ľe opisal v prejąnjih temah, sem bil operiran na ąčitnici, kjer so mi 18.aprila odstranili onkocitni benigni tumor v levem reľnju ąčitnice. Po operaciji sem zvedel za izvid, ki je bil negativen oz. opisuje benigni tumor z Hurtlovimi celicami.Takrat mi je kirurg, ki me je operiral dejal, da mi je izrezal cel levi reľenj-totalna levostranska resekcija.

Predvčerająnjim pa sem bil na pregledu pri tireologu, ki pa mi je na ultrazvoku dejal, da je na levi strani ąe en del ąčitnice. Tako me sedaj rahlo skrbi, da tumor ni bil izrezan popolnoma v celoti in me zanima, če veą, ali bi pri preiskavi izrezanega tumorja opazili, v kolikor ne bi bil izrezan popolnoma v celoti in bi kak del tumorja ąe ostal v telesu in bi mi lahko sedaj spet začel rast. Citiram ti ąe tireoloąki izvid : Ščitnica palpatorno ni povečana, Nodusov na vratu ne tipljem, stridorja ni, penbertonov znak je negativen.UZ: normalno velik homogen desni reľenj, istmus je ozek, levo je viden ozek trak hipoehogenega ostanka levega reľnja. TSH =2,13 Tg = 19 ( pred operacijo je bil 1300 )
Glede Tiroglobulina bi te vpraąal, ali bi se po ponovni rasti tumorja povečal , če v bistvu tam ni več ąčitničnih celic iz katerih bi se izločal, saj kolikor sem razumel se le ta izloča iz ąčitničnega tkiva pri razpadanju ( zato je bil pred operacijo tako visok ) . Mislim, da če bi mi sedaj začel ta tumor rasti, da se to na Tg ne bi opazilo, ali ne?

Prosim za čimprejąnji odgovor, saj bom verjetno ąel nazaj do kirurga in ga prosil, če mi naredi UZ in pregleda to levo stran, po mojem bi on opazil, če se je spet karkoli spremenilo.
Lep pozdrav!

Dragi Primoľ,
na hitro ti lahko povem le to, da razlogov za zaskrbljenost ne vidim. Tumor je bil benigen (nenevaren oz. nezločest) in ponovitev ni verjetna. Kirurg je očitno pustil ozek trak tkiva na levi. To nikakor ne pomeni, da imate tam ąe kakąne ostanke tumorja! Tumor se izreľe s tako imenovanim “varnostnim robom”. Benigni tumor raste silno silno počasi, tako da se zdaj v vsakem primeru ne bo videlo nobene spremembe (najverjetneje ąe leta ne, ąe bolj verjetno pa sploh nikoli). Zdi pa se mi čudno, da kljub temu, da je vaąa diagnoza tako obetavna in boste povsem ozdraveli, o tem nihče ne spregovori z vami in da ste tako zaskrbljeni. Stopite torej do kirurga, da vas ąe dodatno pomiri. Ponoven ultrazvok bi bil nepotreben. Sami pa vidite, da s tem, ko so vam tumor izrezali, stvar za vas nekako ni končana. Pridobiti si boste morali spet občutek varnosti in se znebiti nenehnega strahu. Ne bojte se zastavljati vpraąanj zdravnikom, s katerimi sodelujete!

Lepo vas pozdravljam,

Irena

New Report

Close