Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Scintigrafija

Scintigrafija

Pozdrav!
Danes sem prišel iz bolnišnice, kjer so mi odstranili onkocitni tumor na ščitnici, izvid še čakam, imam pa eno drugo vprašanje. Zanima me, kako je z varnostjo preiskave s scintigrafijo ščitnice, ki so mi jo delali pred sedmimi meseci, saj sem takrat bil nonstop z svojim osemmesečnim otrokom? Kolikor vem, je to preiskava z nekimi radioaktivnimi izotopi? Ali bi se otroku moral izogibati in ali sem mu lahko kakorkoli škodoval?
Prosim za čimprejšnji obširen odgovor, ker, ko si enkrat v taki situaciji te je strah vsega!

Po preiskavah z radioaktivnimi izotopi ali tudi zdravljenju z obsevanjem je ljudi pogosto strah, da bi ta preiskava škodila njihovim družinskim članom. Sevanje je pri tem minimalno, saj bi v nasprotnem primeru preveč škodili bolniku. Lahko vas pomirim, da je vaš strah odveč. Preiskava ni povsem neškodljiva (pravimo, da je invazivna), vendar prinaša toliko koristi, da te odtehtajo njene slabosti. Toda te slabosti so “omejene” zgolj na bolnika samega, ne pa tudi na njegovo okolico. Otroku niste škodovali.

Irena Jakopanec, stud. med.

Hvala za hiter odgovor.
Med drugim vam lahko povem, da sem pred 20 minutami sliąal o izvidu – negativen, izrezano v zdravo v celoti! Ko pade Mt.Everest s srca !!!

nova
Uredništvo priporoča

No, cestitam vam! 🙂

Sicer sem vam pri tistih onkocitih malo pozno odgovorila, ampak je bilo pricakovati pozitiven razplet. Zelim vam hitro okrevanje!

New Report

Close