Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? ONKOCITI

ONKOCITI

Pozdravljeni!
Prosil bi za obrazložitev pomena onkociti značilne zgradbe in suspektna citološka slika za onkocitni tumor. Imam ga na ščitnici in sem že naročen na operacijo.Kolika je verjetnost, da se to razširi, glede na to, da imam povečano ščitnico cca.8 mesecev?

Navedli ste silno skope podatke, tako da tezko prerokujem. NIste napisali ne svoje starosti, ne preiskav, na katere ste bili napoteni, ali morebitnih prejsnjih tezav s scitnico.

Histolog je v vzorcu vasega tkiva torej nasel celice, ki se barvajo s kislimi barvili. Ti onkociti se niso rak (oz. so benigni), lahko pa rak iz njih vznikne (zato operacija, kjer vam bodo to odstranili). Onkocitni tumor (onkocitom) je navadno benigen in ga pogosto opazamo na zlezah slinavkah in ledvicah. Lahko je omejen s kapsulo (ce je tudi vas, je to zelo zelo dobro, saj se ga da lepo odstraniti).

Pozdravljeni,

Očetu so po CT preiskavi ugotovili v sp. Polu desne ledvice dobro omejeno spremembo.  Ne prerašča v renalno kapsulo. Ima videz majhnega (1.6cm) RCC, dd. Onkocitom.

Zanima me postopek…Pregled pri urologu in po tem se on odloči za zdravljenje? Oziroma me zanima, če bo opetativno odstranjeno? Ali v poštev pridejo druge metode zdravljenja….

Zanima me tudi, če mogoče veste v kolikšnem času je tak poseg izveden glede na to da je tumor maligen in se lahko začne razraščati… Hvala za odgovor

New Report

Close