Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Izvid po op dojke

Izvid po op dojke

Pozdravljeni,
po zatipu zatrdline sem bila konec januarja na operaciji , diagnoza carcinoma ductale invasium (NOS-G.II.-7/9,pT1c), največjega premera 1,5 cm. Na izvidu še piše: v tumorskem tkivu ne najdem nekroze. limfocitna infiltracija je šibka, peritumorska. Kalcinati so redki, amorfni, v epitelijskih strukturah. Stroma je vlaknata, ni videti vaskularno, niti perinevralno invazijo. Tumorsko tkovo sega do zgorjnega resekcijskega roba, preostali robovi potekajo v zdravem. Odstranjeni dve bezgavki, ki sta negativni. Hormonski receptorji: estrogenski – pozitivni 90%, progesteronski – pozitivni 60%, MIB-1:70% . IHK za določitev proteina (Pathway HER-2/neu (4B5): dvomljiv (2+), FISH za določitev pomnožitve gena: gen Her-2 ni pomnožen (količnik 1,0)
Mi lahko kdo glede na napisano pove kaj več, kajti prvotno mi je bilo rečeno, da je zadeva zelo na začetku in glede na negativne bezgavke naj bi imela samo še nekaj obsevanj. Vem, da je vsekakor za dokončno odločitev potrebno počakat na izvide, vendar sem trenutno kar malo prestrašena, ali je možnost da glede na napisano dobim tudi kemoterapije? In kakšne vrste so to, neke biološke in nekatere bolj hude? Sicer sem zelo pozitivna in vem, da bom dala vse to skozi….vnaprej hvala za odgovor-e.

Živijo, sicer je vprašanje že kar staro, pa vseeno: če lahko kaj pomagam, bom vesela.
Od moje operacije bo vsak čas že šest let. Poiskala sem svoje izvide in jih primerjala s tvojimi, ampak se je očitno veliko stvari spremenilo, ker jaz nekaterih podatkov sploh nimam. Kar pa imam in lahko primerjam, lahko rečem, da so moji bistveno slabši kot tvoji, zato razloga za kakšno skrb res ni;)
Jaz sem imela pozitivni 2 bezgavki od 18, gradus 2, velik je bil 1,9cm, mib1-20%, er 100%
Po operaciji je sledilo šest kemoterapij, 30 obsevanj in še vedno jemljem tablete Nolvadex (hormonsko odvisen rak). Vse kemoterapije so bile ‘mala malca’ v primerjavi z obsevanjem, ampak na koncu se mi nič, kar sem prestala, ni zdelo grozno. Zdrava sem … kaj hočem še več;)
Tablete jemljem še vedno zato, ker je bil menda moj rak bolj agresivne sorte, sicer se jih pa jemlje praviloma pet let.
Vse dobro želim,M

Objava čaka odobritev

New Report

Close