Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? diagnoza CIN 2

diagnoza CIN 2

Pozdravljeni,
prosila bi za vaše mnenje. Lansko leto (2018) sem imela bris materničnega vratu, kjer je ginekologinja ugotovila določene spremembe na tkivu (CIN 2). Ker sem bila, kot se je kasneje izkazalo, takrat kakšen teden noseča, je sklepala, da bi lahko spremembe prišle zaradi nosečnosti in vpliva hormonov zato je priporočala ponovitev brisa po porodu. Bris je bil ponovljen 6 tednov po porodu in je bil še vedno CIN 2, a po nekih oznakah nekoliko boljši kot prvič. Naslednjič je zdravnica naredila še pregled materničnega vratu pod povečavo, kjer je videla spremembe na 6. in 12 uri. Vzela je vzorec še za HPV, ki pa je bil negativen. Sedaj priporoča biopsijo tkiva. Naj omenim, da sem v letu 2017, 2016, 2015 in 2014 imela brise bp.
Je biopsija nujno potrebna? Če bo izvid ok, sledijo redni brisi, mi je razložila.
Se da kako drugače postopat? Je biopsija lahko na kakršen koli način škodljiva in povzroči dodatne spremembe?
hvala za odgovor in lp

Bris materničnega vratu ne more pokazati CIN 2, to lahko pokaže le histološki pregled tkiva, česar pa, glede na to, da vas biopsija tako skrbi, očitno še niste imeli. Pri biopsiji se običajno odščipne drobec materničnega vratu.
Nosečnost ne more povzročiti CIN 2, do tega pride zaradi okužbe s HPV. Tudi če niste okuženi z enim od visokorizičnih HPV, še ne pomeni, da ne morete imeti CIN 2.
Preden vam lahko svetujem, boste morali bolj točno opisati, kakšno diagnozo imate iz brisa materničnega vratu, glede na nerazjasnjene spremembe pa vsekakor priporočam biopsijo materničnega vratu.

očitno je da ji je ginekologinja tako rekla in očitno je da se nekdo moti, ampak to je v vsakem primeru ZDRAVNIK, kar tako brez veze strašite te uboge ženske….kr neki res.

nova
Uredništvo priporoča


A strašim jo zato, ker sem priporočila biopsijo materničnega vratu tako kot njena ginekologinja?

do ULCERACIJE materničnega vratu pride zaradi seksualne frustracije- seksualnega konflikta v katerem je ženska—ulceracija se stopnjuje lahko zelo počasi, sploh če poteka v konstelaciji še z drugim konfliktom…HPV virus se naseli na maternični vrat šele po rešitvi konflikta, ampak zgolj zato, da pomaga zaceliti ulceracijo. HPV virus ni nekaj slabega- je naš pomočnik. Če pogledamo strukturo iz česa je pravzaprav HPV virus sestavljen lahko ugotovimo, da je to v bistvu LIPO-PROTEIN, torej neka maščoba in beljakovina, prav to kar ženski na mat. vratu manjka zaradi ulceracije….zato pri tebi še niso našli HPV virusa, ga pa bodo, ko se bo začela obnova vratu in takrat ti bodo poizkušali to »postružiti« odstraniti, kar pa samo podaljša zdravljenje…
druga možnost je, da se je pri tebi BIOLOŠKI PROCES telesa že končal, torej da je tvoje telo samoozdravitveni proces že končalo, ker niso našli HPV virusa bi to bilo možno, saj BIOLOŠKI PROCES vratu ne »obdela« zelo gladko in so na tvojem vratu pač neke brazgotine, katere je ginekolog smatral kot nekaj patološkega, pa ja zgolj zaradi tega ocenil da gre za CIN2. Moje mnenje je, da si ti s samo nosečnostjo rešila konflikt (seksualni konflikt-frustracijo, morda nisi mogla zanosit) in med samo nosečnostjo je HPV opravil- saniral maternični vrat in pri ponovnem pregledu je bilo ugotovljeno boljše stanje, vendar je ginekolog videl še vedno (kot že rečeno) neke brazgotine- zarastline in ocenil kot je ocenil…Po mojem mnenju je pri tebi zadeva zaključena.

New Report

Close