Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rak dojk in možnost zgodnjega odkrivanja

Rak dojk in možnost zgodnjega odkrivanja

Pozdravljeni,

rada bi vprašala nekaj stvari.

Trenutno sem še kak teden v tujini, zato imam določene težave z obiskom zdravnika.

Pred 5 dnevi sem začutila zatrdlino na desni dojki in sicer na skrajno zgornjem delu, bolj proti sredini telesa (torej ne na strani pazduhe, ampak obratno – proti drugi dojki). Je še vedno dojka, ampak na robu. Zatrdlina je mogoče 2 cm velika in se ne premika. Na levi strani čutim isto strukturo, vendar ni odebeljena, ne tako trda. En dan potem, ko sem začutila zatrdlino me je le-ta začela rahlo boleti in me še vedno. Če se premikam čutim rahlo bolečino v tistem majhnem delu. Tudi če nanjo pritisnem.

Na začetku sem nekako to povezovala z menstruacijo, ki bi mi morala priti ravno v teh dneh, zato sem hotela počakati in videti, če bo mestruacija vplivala na zatrdlino, ampak ni.

Menstruacija je prišla s kakšnim dnevom zamude in je tokrat zelo obilna.

V teh dnevih se zelo močno potim in precej smrdljivo, kar mi ni v navadi. Imam rahlo vročino, nekje 37 stopinj, vsakič, ko izmerim.

Bila sem pri splošni zdravnici v tujini, ampak sem ugotovila šele doma, da je prišlo do popolnega nesposrazuma zaradi jezika, namreč jaz sem govorila 100x “hard” in ji kazala desno dojko, zdravnica je pa očitno razumela “heart”. Dojke ni pretipala. Rekla, mi je da imam nevralgijo povezano s hrbtenico.

Od maja imam bolečino na dnu vrata, nekje na višini ramen, na desni strani (samo ena točka). Sčasoma se je to premaknilo tudi na lesvo stran. Spomladi sem precej izgubljala glas, zadnje čase pa nič. Zaradi tega sem bila pri zdravniku, ki me je poslal k otorinolaringologu, kateri mi je pregledal grlo in rekel, da nimam nič in da k njemu hodi dosti mladih, ki se jim zdi, da imajo bolečine v grlu in vsem pomaga neka tinktura, katero mi je namazal v grlo. Na izvidu je pisalo, da je homeopatsko srebro. Po tistem sem tudi čisto izgubila glas. Dal mi je tudi vizitko in me povabil v svoje hiperbarične komore, ki naj bi zagotovo rešile moj občutek bolečine. Nisem jih obiskala.

Ne bolečina v dojki, ne bolečina v vratu (mogoče požiralnik) se ne stopnjuje. Imam pa nek splošen občutek slabosti, tresenja, ampak nič zelo resenga, mogoče stres.

Rada bi šla samoplačniško na določene krvne teste, tako, da ko pridem v Slovenijo, jih imam že narejene. Katere bi mi priporočali? Če sploh katere, v mislih imam seveda bolj splošne. Ali bi mi svetovali naj obiščem še ginekologa v tujini v ponedeljek ali počakam en teden dokler ne pridem v Slovenijo?

V mislih imam kake teste glede delovanja ščitnice, glede hormov, splošni krvni test. Skrbi pa me rak. V družini so sicer 3 od mojih starih staršev umrli od raka, obe noni zaradi raka na vranici, nono pa limfnega, imel je pa še enega nekje na grlu. Stara sem 31 in nimam otrok. Ne kadim in menim, da živim nadpovprečno zdravo. Mi je bilo pa pred leti ugotovljeno, da sem pozitvna na HPV rizične tipe, ne vem katere.

Najlepša hvala za pozornost in nasvet.

New Report

Close