Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Po operaciji in zdravljenju

Po operaciji in zdravljenju

Pozdravjleni! 10. mesec po operaciji dojke in bezgavk se mi vpazduhi nabira tekočina,tako za en oreh veliko. Pazduha in dojka sta rahlo zatečeni,topli in boleči. Je pri vseh vas tako ki ste dale skozi op.,kemo in obsevanja? Imam hude napade vročine in bolečine v sklepih. Je mogoče to lahko od hormonske th.? Kako se spopadate s tem v službi?
Vsem sotrpinom čim manj bolečin.

Sotrpinka,

jaz sem bila operirana januarja, aprila 21 obsevanj, odstranjeni jajčniki, od februarja na hormonski terapiji z Aromasinom. Tudi sama imam težave z rdečo, vročo in zatečeno dojko; čutim neko nelagodno težo v njej. Onkologinja mi je na pregledu rekla, da gre za limfedem in res mi je v toplicah nekoliko pomagala limfna drenaža; če mi katera lahko svetuje, kje bi v Ljubljani ali okolici lahko šla na kvalitetno limfno drenažo, bom zelo hvaležna…

Aromasin mi povzroča obilico stanskih učinkov. Najhujše so bolečine v kosteh in mišicah ter utrujenost. Pride dan, ko se komaj privlečem zjutraj do kopalnice. Seveda so prisotni tudi oblivi, zaradi katerih pa se niti ne sekiram preveč. Pride in mine…nespečnost je pa res huda in sem zaradi nje še bolj utrujena. Je tu še katera na terapiji z Aromasinom? Kako jo prenašate, si uspete s čim ublažiti stranske učinke? Razmišljam, da bi prosila za zamenjavo terapije…

New Report

Close