Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Sumljivo za papilarno neoplazmo (C4)

Sumljivo za papilarno neoplazmo (C4)

Pozdravljeni.
Zena je pred kratkim v dojki zatipala zatrdlino ter takoj odsla na pregled, kjer so ji zadevo izmerili na 1cm. Po punkciji z ABTI so na izvidu napisali:
“številne skupine duktalnih celic z večinoma ovlanimi, dokaj uniformnimi jedri in pičlo do zmerno obilno citoplazmo. V posameznih skupinah je prisotna anizonukleoza, v nekaterih skupinah pa se celice ob robovih skupin palisadijo in so visoko plazmatske. Vmes so številna psamomska telesca, beljakovinski precipitat, fragmenti veziva in makrofagi.
Diagnoza: “Sumljivo za papilarno neopalzmo (C4). Priporocam histolosko preiskavo.”
Zeno sem ravno peljal v bolnisnico, jutri ima poseg.
Zanima me ali mi lahko kdo pomaga, ker teh strokovnih izrazov ne razumem, je to rak ali ne? So to nevarni izvidi? Kaj je papilarna neoplazma, vrsta raka? Kaksna vrsta, nevarna?
Najlepsa hvala za odgovor!!!

V citološki sliki med papilarnimi neoplazmami, ki so popolnoma benigne, in med tistimi, ki so maligne, torej rakave, ni mogoče razlikovati. Zato se v tem primeru pač priporoča debeloigelna biopsija (DIB), da se opravi še histopatološki pregled, kjer je to razlikovanje možno.

Najlepša hvala za odgovor. Če prav razumem torej 50/50? Ali je razmerje kaj ugodneje? Danes ima žena operativni poseg pod splošno anestezijo kjer bodo zadevo odstranili skupaj z varovalno bezgavko ter obenem preverili za kakšen tip tvorbe gre. Držimo pesti.

nova
Uredništvo priporoča

Za sedaj zelo dobra novica! 😀
Danes med posegom moji punčki odstranili tvorbo, na kateri patolog ni našel nič sumljivega! 🙂 Tudi varovalne bezgavke zato NISO odstranili. Tvorba je šla na dokončne preiskave, tako da za 100,0000% bo jasno čez 5 dni, ampak kirurg pravi, da na zmrzlem rezu niso našli nič malignega (čeprav je bila ena od bezgavk na UZ pred posegom suspektna, za kar pravi, da so lahko tudi drugi razlogi).

Vsem puncam, ki se s tem že borite – sedaj razumem in držim pesti za vse vas!
Vse punce, ki menite, da se to vam ne more zgoditi – Ne bom se delal poznavalec, ker je vse to zame zelo novo, ampak po tej izkušnji zelo toplo priporočam obvezne preglede vsakih 6 mesecev – ne čakat leto ali več – naj vas NE BO STRAH, ker je ob slabi diagnozi zdravljenje v zgodnji fazi veliko veliko veliko uspešnejše!!! In to ultrazvočne preglede, ker na mamografiji se nekaterih zadev ne vidi.

To je pa super novica! Vesela sem, da ste tako dobro opravili.

Izvidi prisli. 100,0000% vse ok. 🙂 Šlo se je za nenevarno fibrocisticno spremembo. Hvala za pomoc!!

Zelo močna izkušnja. Se zamaje cel svet. Niti sanjalo se mi ni. Drzim pesti za vse punce, ki se s tem borite!!

New Report

Close