Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? KARCINOM PROSTATE

KARCINOM PROSTATE

Spoštovani!
Očetu (72 let) so zaradi karcinoma prostate opravili operacijo:laparoskopska radikalna prostatektomija, reg. limfadenektomija. Naknadno je prejel patohistološki izvid z naslednjo vsebino:
-karcinom prostate Gleason 9 (4+5), prognostična skupina pet, ki raste v apeksu, bazi in obeh lobusih in zajema 60 volumskih procentov prostatičnega parenhima.
Obojestransko posteriorno in na bazi je prisotna obsežna ekstraprostatična ekstenzija.
Tumor vrašča v vezikule.
Prisotna je obsežna karcinomska limfangioza.
Levo posteriorno je sumljivo za vraščanje v kirurši rob.
Tumor na bazi obojestransko sega v kirurški rob.
ekscizija levo: v petih od šestih bezgavk so zasevki karcinoma prostate
ekscizija desno: v štirih od devetih bezgavk so zasevki karcinoma prostate
pT3Bn1MXr1

Če bi nam preprosteje pojasnili stanje in kaj nam je pričakovati.
Oče je psihološko na dnu. Nima volje do življenja.
Tisočkrat hvala za odgovor!

Ja oče ima raka z metastazami na bezgavkah.
Oče naj kar ima voljo. Če je v dobri fizični kondiciji, bo zdravljenje lažje prenasal.
Ne bo ravno kar umrl, brez skrbi. Raka prostate se kar dobro zdravi, ali podaljšuje življenje. Jaz sem laik, upam da bo še kdo z izkušnjami odgovoril.
Sama se zdravim z metastatskem rakom in sem leto in pol po operaciji vredu.
Oče naj sprejme zdravljenje, gleda čimbolj pozitivno,dajte mu kaj za dvig imunskega sistema, naj proba biti koliko se da fizično aktiven in naj ohranja težo.

Ja dejstvo je da ima raka, ki je ze prerasel izven meja prostate v bezgavke. Ce vam se dohtar ni dal na ct slikanje prsnih organov in kosti, prosite se za to. Mojemu ocetu se je rak razsiril na kosti. Trenutno je na kemoterapiji. Ce ima bolecine v hrbtenici, lopatici…je velika verjetnost da je ze tam. Vso sreco. Oglasite se še kaj. Lp

New Report

Close