Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? invazivni duktalni karcinom – razlaga diagnoze

invazivni duktalni karcinom – razlaga diagnoze

Prosila bi za bolj preprosto razlago diagnoze, ki sem jo prejela. Razumem glede diagnoze, velikosti, glede bezgavk, ostalih strokovnih izrazov pa ne najbolje. Mi lahko kdo pomaga?

Invazivni duktalni karcinom, III. stopnje, mitoze 3, velikost 2,5 cm, MIB-1 60 do 70 %. Ugotovljen pridružen DCIS (in situ komponenta je trdna, komedonskega tipa III. stopnje z obširno kancerizacijo lobula).

Limfocitna infiltracija je intenzivna, vendar limfovaskularna/perinevralna invazija: ni ugotovljena. Tumor je trojno negativen. Varovalne bezgavke negativne (0/2). Karcinom in situ in invazivni karcinom v kirurškem robu nista prisotna; tumor je lociran 2,5 mm od najbližjega roba, ki je posterioren, drugi najbližji je – medialen 5 mm. Patološko gre torej za invazivni duktalni karcinom stopnje IIA, povezan z DCIS.

Draga rakica43,lahko ti pomagam samo tako, da malo primerjava moj in tvoj izvid – jaz sem bila operirana pred dobrimi tremi leti. Prav tako invazivni duktalni karcinom, s podobnimi izvidi kot so tvoji. Zdaj sem zdrava (tako kažejo kontrole na pol leta), počutim se super. Prepričana sem, da boš tudi ti čez tri leta lahko zapisala enako:)
Če boš želela poklepetat ali ti lahko kako drugače pomagam, tukaj napiši, pa ti bom dala kontaktno številko. Sem z Gorenjske.
Srečno in ravno prav vroče poletje želim

New Report

Close