Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Ali imam sploh še kaj možnosti?

Ali imam sploh še kaj možnosti?

Spoštovani,

trenutno sem v tako grozni situaciji, da je neopisna…psihično sem zelo na tleh, nič ne spim.

Gre pa za tole…
Sem moški, star 33 let. Že skoraj 2 leti sem imel občasno rahle bolečine v trebušnem predelu, zato sem pred dobrim letom imel UZ trebuha, kjer so ugotovili zamaščena jetra.
Pravtako sem imel UZ pred 2 mesecema, kjer so ugotovili enako.

Pred 5 dnevi pa se je začela moja nočna mora:
– dobil občutek polnosti in napihnjenosti trebuha
– bolečine v trebuhu, ki se jih včasih da določiti, včasih boli kar vse okrog pasu, včasih pa se premikajo iz ene točke na drugo
– bolečine, ki segajo v hrbet (včasih ledveni levo, včasih pod levo lopatico)
– imam lepljivo kožo po obrazu
– dobil sem rahlo zlatenico
– svetlo rjavo ter oljnato blato (včeraj svetlo rjavo 3/4, 1/4 pa zelo svetlo, skoraj glinasto)
– občasno srbenje hrbta
– že 3 dni grozne mrzlice, kjer mi je v obraz vroče (kot bi imel vročino, a ko jo zmerim, jo nimam) medtem ko me v roke in trebušni del zebe (sploh palec na nogi čisto mrzel)
– zelo močno se mi spahuje
– kašljam
– slišim glasove pretakanja in škripanja po trebuhu
– v 2 mesecih sem nenamerno shujšal cca.6 kg

Tule še laboratorijski izvidi izpred 3 dni :
1.) http://shrani.si/f/2f/Pp/uZQsgvn/laboratorij1.jpg
2.) http://shrani.si/f/42/y8/3IL5kPmC/laboratorij2.jpg

Na onkološkem inštitutu sem zasledil med drugim tudi tole:
”Tiho nastala zlatenica, to je zlatenica brez bolečin, je razmeroma kasen simptom, ki nastane zaradi pritiska raka na žolčevod, ki poteka skozi trebušno slinavko. Z zlatenico sta običajno povezana srbež in tipljiv, povečan žolčnik”

Včeraj sem imel CT s kontrastom in šele čez 5 delovnih dni, dobim rezultate.

Moje vprašanje :
Ali imam sploh kaj možnosti, da nimam raka na trebušni slinavki ?
In prosim bodite direktni in odkriti.

Da, še vedno imaš dobre možnosti, da zlatenica ni posledica raka trebušne slinavke.

tjah..upam na to, čeprav imam strahovito enakih simptomov…čisto sem na koncu z živci…

nova
Uredništvo priporoča

Vem da ti je težko vendar se ne sekiraj na zalogo. Vsi simptomi se ti bodo še okrepili. Misli na najboljše. Drži se, želim ti zdravja.

Nič ne vidim da bi ti naredili tumorje markerje. To so preiskave, ki pokažejo, če gre za raka. Mislim da je za trebušno slinavko ca 19-9. Če te skrbi pojdi jutri samoplacnisko na odvzem krvi za ta marker. Vendar marker tudi vedno ne pokaže da gre za rak. Lahko je povišan pa je le vnetje, ali pa je normalen, pa rak je.
Težava pri raku trebušne slinavke je da se na UZ ne vidi. Si imel kake slabosti in bruhanja.
Iz izvida je razbrati le povisan bilirubin

…..in povišane jetrne teste.
Ni nujno , da gre za rak. Ampak res je zlatenica pozen znak raka trebušne slinavke.
Te boli želodec? Ponavadi je to tudi znak tega raka. In slabosti z bruhanjem.
Če te res skrbi , pojdi na kontrolo markerjev. Dobiš v uri in pol izvid.
Če gre za raka trebušne slinavke potem je zadeva zelo resna. Namreč ta bolezen je neozdravljiva, življenjska doba kratka.
Sama doživljala pri tastu in sosedu.
Upam da ni to to. Vse dobro.
Če imaš vprašanja, sem na voljo.

Aja se to.
Si pomislil, da imaš mogoče hepatitis.
Čisto možno je to to.
Za raka na slinavki si skoraj malo premlad, čeprav je danes vse mogoče.

Pozdravljen, imam iste težave. Prosim za informacijo, kako se je izšlo.

Lp Gregor

Gospod je že umrl

Pred kratkim smo izgubili drago osebo zaradi raka na trebušni slinavki. Zadeva zelo hitro napreduje. Možnosti preživetja majhne. Zelo žalostno, ko ne moremo narediti ničesar več. Morda bi lahko odprli temo kaj vse naj bi pomagalo pri rakih, katere alternativne metode. Na primer bral sem o zelišču belo omelo, pa blushwood berry, ipd. Koliko dejansko kaj od tega pomaga pa nebi vedel….

New Report

Close