Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? kako se boriti z depresijo

kako se boriti z depresijo

Pozdravljeni.

Tako sem na tleh, da se moram nekje spovedati. pred tremi meseci sem zvedela, da je ati zbolel za rakom na prostati. Vse nadaljni izvidi, ki prihajajo po pošti me le še bolj potrejo. Ugotovljeno je, da ima že številne metastaze po kosteh (hrbtenica, rebra, lopatici, medenične kosti,…). Praktično vse. Sicer ne vem ali je to normalno, da so metastaze tako številne ali je že tako hudo. Ta diagnoza me je čisto sesula. Če bo šlo tako naprej, me bo konec še prej kot njega. Ati se zaenkrat dobro drži. Razen rahlih bolečin v hrbtenici, ki jih prestaja tudi brez protibolečinskih tablet, je ok. Mislim, da se niti ne zaveda kako hudo je. Jaz pa jočem in jočem v prvem trenutku ko je to mogoče in da me nihče ne vidi… in sem v totalni depresiji. jočem ponoči, jočem ko kuham, jočem, ko grem v službo, jočem ko grem iz službe. Edino v službi še kolikor toliko uspem zadržati solze. Niti nisem nikomur povedala za to, Ves čas razmišljam samo o tem, ko je priložnost prebiram po internetu razne članke, študije o tej bolezni. Bolj kot berem, bolj vidim, da najbrž velikega upanja zanj ni več. Trenutno čakamo na odločitev OI, vendar se čisto bojim, da mu ne bodo dali priložnosti za zdravljenje. Ozdravitev vem, da ni več mogoča, vsaj da bi mu dali priložnost za zaustavitev bolezni. Ne morem doumeti, da ga prej kot v petih letih ne bo več. Tisti, ki ste tukaj vse to prestajali, že veste kako to zgleda. … In vsi ti postopki pri dohtarjih trajajo in trajajo in trajajo, že dnevi se mi zdi da so dolgi kot bi bila leta. Bojim se, da bi se od vsega tega dolgega čakanja situacija samo še razširila še na druge organe (zaenkrat so vsi drugi organi še ok).

Kako naj si pomagam?

Pozdravljena.
Na prvi trenutek res izgleda hudo a nikakor ni potrebnoše razmišljati o smrti.
Dokler je rak metastaziral le na kosti je sicer neozdravljivo a da se z tem živeti še kar lep čas. Posebej če je oče v dobri fizični in psihični kondiciji. Zato nikakor ne obupat. Danes je medicina že zelo napredovala.
Zato pazite, da bo oče v dobri kondiciji, naj predvsem pozitivno gleda koliko se pač da , uživam naj močno hrano in veliko zelenjave.
Lahko jemljem tudi konopljino smolo , tako ki se kupi na črnem trgu žal.
Na facebooku obstaja skrita skupina diagnoza RAK, včlanite se.
Tam je tudi sotrpinka ki ima moža bolnega z rakom prostate že pet let, pa so mu napovedali le malo časa.
Tako da , glavo pokonci in nasmeh na obraz.
Pa še nekaj.
Če vam pri zdravljenju kaj ne bo všeč, obrnite se še na drugo mnenje, veliko raziskujte, sprašujte, da vas ne odzenejo kar tak.
Objemček.

Predhodno je treba poslati zgodbo in predstavitev na mail in napisati s katerim fb profilom se želite priključiti: [email protected]

Fb skupina Diagnoza Rak
Join group
https://www.facebook.com/groups/1067622666592358/

Brez zgodbe ni potrditve in sprejema v skupino!

nova
Uredništvo priporoča

Kdo pravi, da ni ozdravljiv? Saj ni res. Ne tako posploševati!
S konopljo pa vsekakor ni ozdravljiv!!
Morda pa bi mu pomagala hormoska terapija …. ali kaj drugega…

Kdor mora skozi sprejemni izpit, da bo sprejet v skupino, (ala Scientology), je sam kriv!
Po kakšnih kriterijih le ? če nimate pojma o raku!

Bolniki pa ne pozabite tam na facebooku tisti gospej (diagnoza.rak@…) priložiti še izpisek iz katastrske knjige.

Res se včlanite v skupino, tam nas je kar nekaj z metastazami na kosteh, meni je skupina zelo pomagala, ko vidiš, da nisi sam. Pogumno, nič še ni izgubljeno!

Mamila, saj nisi vredna, da ti napišem odgovor, pa ga bom…zaradi drugih, ki zmorejo normalno komunicirat. Sem v skupini na FB in prav je, da se vanjo včlanijo le ljudje,ki se soočajo z enako boleznijo. Zato morajo ob vstopu opisat svojo bolezen, v dveh ali treh stavkih, ni potrebno celotnega izvida prilagat. Prav je tako, ker firbcev, ki se iz dolgega časa pasejo po nesrečah in težavah drugih, ne rabimo. Tudi ne negativno nastrojenih ljudi kot si ti…jezna na sebe in cel svet.

New Report

Close