Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rak, zdravila in halucinacije

Rak, zdravila in halucinacije

Pozdravljeni!

Poskušal bom biti kratek. Očetu so lansko leto jeseni odkrili tumor (ploščatocelični karcinom) na spodnji tretjini požiralnika, rak je zaseval v sosednja tkiva, prav tako so metastaze prisotne v bezavki na vratu (občasno močno oteče in boli), prav tako ga je občasno bolela tudi hrbtenica in skelet, kamor je rak zaseval. Ker je bil oče preobčutljiv za kemoterapijo in obsevanje (bruhanje, hujšanje, 3/4 možnih stranskih učinkov) , tumor pa se po posegih ni skoraj nič zmanjšal (2mm pr 3cm), so se odločili, da mu namesto opijajočih tabletk namestijo črpalko. Oče je pred namestitvijo nekaj dni neprestano haluciniral in se z nami pogovarjal o čisto drugih stvareh, kot smo ga spraševali. Zaradi zaprtja in težav s prehranjevanjem (komaj kaj je) je bil urgentno napoten v bolnišnico, kjer so opravili preventivni pregled (kap), ga klistirali in s črpalko vrnili domov. Dva dni je bil popolnoma normalen… Ni vedel, kaj se je dogajalo prejšnje dni, bil je popolnoma enak stari oče, ki nas je teoretično zapustil kak mesec nazaj… 2 dni sva se pogovarjala o mojih načrtih, o njegovi vnukinji (ki prihaja na svet čez 10 dni), skratka o vseh možnih družinskih zadevah in to povsem normalno in brez izpadov, celo 2 dokaj normalna obroka je spravil po grlu. Včeraj pa kot bi odrezal… Samogovori, nesmisli, zgodovina, zadet pogled, tavanje po stanovanju, hoja na wc brez razloga in spet ne je ničesar… Prosil bi, če mi lahko nekdo razloži, kaj se dogaja? Katera substanca mi uničuje očeta do te mere, da se ob morebitnem nadaljevanju halucinacij kmalu ne bomo več poznali? Zdravniki so rekli, da lahko še nekaj časa živi, zgornje meje ni izpostavil nihče… Za pojasnila in delitev izkušenj se že vnaprej zahvaljujem.

To bo mogoče čista brca v temo. V nekaterih dietah z rakom močno priporočajo klistiranje, ker se tako odpravijo strupi iz telesa. Tudi sami ste napisali, da so v bolnici opravili klistiranje in je bil potem oče dva dni normalen. Držite se, vem da je hudo.

New Report

Close