Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? invalidska upokojitev

invalidska upokojitev

Se je mogoče katera po končanem zdravljenju raka dojke invalidsko upokojila. Odstranitev dojke in hkratna rekonstrukcija, kemoterapija, obsevanje, biološka terapija. Starost petdeset, brezposelna, delovne dobe dvajset let. Dela sedaj ni, dohodka nič, hvala bogu ima mož službo.

Nihče. Pa nočem FB tko ste napisale v zaprto skupino. Včasih se je tu dosti pisalo. Mislim, da je bilo kar konstruktivno. Ja časi se spreminjajo

Pozdravljena,
Ja ko sem šla jaz skozi zdravljenje je bilo kar aktivno tukaj gor, imele smo veliko časa.
Sedaj pa žal na fb-ju veliko več.

Upokojiti se več ni mogoče…le delno za 4 ure in samo za par let….probaj uveljaviti, traja kar nekaj birokracije in časa. Ne vem pa kako je, če si brezaposlena.

Tudi sama sem si mogla lansko leto po koncu zdravljenja poiskati službo, pravkar sem po 8 mesecih spet brez in grem v akcijo in sem samo par let mlajša od tebe (44 bom) in ne mislim odnehat…kljub limfedemu.

Srečno.

nova
Uredništvo priporoča

Tule sem že večkrat brala, da kdo misli, da komu kaj (invalidska) pripada. Ali je to mišljeno: pripada po zakonu?
To se ne more posplošiti.
Če je nekdo premagal raka in sam verjame, da je ozdravil, zakaj bi mu potem naj pripadala invalidska pokojnina?
Drugim, ki imajo morda posledice agresivnega zdravljenja, pa seveda lahko pripada.
Mnogi, ki še niso ozdravljeni, gredo tudi prehitro spet v službo…
to je zelo individualno.
lp

Mišljeno je bilo ne kot pripada. Kaj ti pripada_ Si brez dohodkov, zaposlitve nimaš, je ne dobiš. kljub temu, dajo iščeš. Živiš z družino, zaposlen je samo mož. Njegova plača je povprečna, izpadeš iz transferja recimo za socialno pomoč. Že majhen lasten dohodek pa bi pripomogel k družinskemu proračunu. Je to driva tako težko razumet.

>> Je to driva tako težko razumet.

Meni ni težko razumeti; pa operirajmo s termini (sklepajmo po Aristotelovi logiki):
invalidska pokojnina pripada invalidom. Za pravico nadomestila za invalidnost morajo imeti osebe ugotovljene stopnje duševne ali telesne prizadetosti v toliki meri, da niso sposobne za samostojno življenje in delo. To je individualno in se ne more trditi kar povprek.
Socialna pomoč pa pripada tistim, kjer dohodek na osebo ne dosega meje dohodkov, ki je zakonsko predpisana. Od 01.08.16 je osnovni znesek minimalnega dohodka 292,56 evrov. Slednje ni odvisno od invalidnosti. Če sem prav razumela, da Vaš mož zasluži več, potem se bo treba naučiti s tem preživljati. Tudi to je izvedljivo.

V bistvu se je treba odločiti: ali sem zdrav ali bolan – potem se ve, kaj komu pripada ;o)
Seveda Vam želim vsega dovolj: zdravja, ljubezni, denarja… včasih je eno odvisno od drugega.
Pa tudi to mora biti izgovorjeno, da kdor goljufa družbo, goljufa sebe… kje pa mislite, da se začne „rak duše“.
Po drugi strani pa mnogi hitijo delat, ker bi jim doma padla “streha na glavo”.
In pravtako mnogi ne koristijo časa bolniškega staleža

New Report

Close