Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? MM (2017)

MM (2017)

Pozdravljeni!
Obračam se na vas z prošnjo razlage spodnjega izvida, ki ga je oče dobil danes.
Melanom malignum ulceratum (Breslow – 0,5cm/50mm, Clark III) Polypoides NODULARE.
Vozel n apeclju, ki je širok 0,9 cm, je maligni melanom z vertikalno raščo, Clarke II, Breslow 0,5 cm, 50mm.
Tumorske celice so epiteloznega tipa. Celotna površina je ulcerirana s krvavitvami. Mitotska aktivnost je izražena , 5-7 mitoz na kvadratni milimeter. Tumor je blago pigmentiran. V bazi je zmerna limfocitno-plazmacelična infiltracija. Ni videti nevusa. Tumorske celice najdem v limfnih žilah. Ni satelitskih infiltratov. Stranski kirurški robovi niso tumorsko infiltrirani, oddaljeni so 0,5 cm. Kirurški rob v globini ni tumorsko infiltriran, a oddaljen je vsaj 1 cm. Koža zunaj tumorja je bp.
Zglasiti se mora 9.2. na OI.
Koliko resna je zadeva in kaj sledi. Ne razumem točno zakaj je najprej Clark 3, potem 2.

Prosim za razlago, da bomo laiki boljše razumeli. Najlepša hvala in lep pozdrav! Tjaša

Nisem laik, pa izvida vseeno ne razumem v celoti. 🙂

Zakaj je Clark enkrat III, enkrat II, mi ni jasno. Očitno gre za tipkarsko napako. Bolj verjetno je, da gre za Clark III.
Kaj pomeni Breslow 0,5cm/50mm, mi sploh ni jasno. Breslow je dejanska debelina melanoma, tako da ne vem, od kod dve izmeri. Iz ostalega izvida sklepam, da je debelina 5 mm, kar je za melanom zelo veliko.
Ulceracija na površini, precej visoka mitotska aktivnost in karcinomska limfangioza (tumor v limfnih žilah) so negativni prognostični dejavniki. Tumor je najverjetneje že v bezgavkah.

Vašemu očetu bodo napravili dodatni izrez kože in podkožja na mestu, kjer je bil melanom že izrezan, in biopsijo varovalne bezgavke.

Najlepsa vam hvala za odgovor! Tudi zdravniki niso razumeli vsega in so prosili za ponoven izid, v tem casu je pa tudi ze dobil odg iz OI, kjer mora prit na nadaljne podtopke 9.2., kar se mi zdi zgodaj in iz tega sklepam da ni ravno ok.
Res hvala za napisano, ko dobim nove info oz izvid se javim.
Lp, Tjada

nova
Uredništvo priporoča

Ponovno pozdravljeni!

Prejeli smo popravljen izvid , ki se glasi tako kot ste predvideval, Clark III, Breslow 5mm.
Več v četrtek po nadaljnih obrazložitvah na OI.
Lp, Tjaša

Veseli me, da ste razčistili nejasnosti. Upam, da boste na Onkološkem inštitutu dobro opravili!

Živjo,

sporočam potek in kako smo opravili na OI. Vzeli so mu kri (za markerje predvidevam) in mu dali nov datum 23.2. ko mora ponovno gor na UZ, do 28.2. (ko ima posvet pri anesteziologu na OI, verjetno če bi bilo treba poleg poglobitve odstranit še kakšno bezgavko??), pa mora pridobit še izvide s pregleda CT in rentgena, ki ju bo opravljal v Šempetru. Zdravnica mu je povedala, da mu bodo rano poglobili, ostalo pa glede na rezultate zgornjih pregledov. Čakalna doba ponovne “odstranitve” je 50 dni. Predvidevam, da ta datum že teče s prvim obiskom, to je 9.2 in NE z dnem, ko bo posvet z anesteziologom in bojo znani izvidi že vseh preiskav.
In upam, da se bo pri tem tudi končalo in bo rak že ZA nami.

LP, T

New Report

Close