Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Omelino zdravljenje

Omelino zdravljenje

Avtor: kajčo » 06 Okt 2016 10:19
Zanima me, ali se je v 10 letih miselnost v slovenskem zdravstvu glede uporabe bele omele za dopolnilno uporabo pri zdravljenju raka kaj spremenila. Bila bi vesela vsake informacije.

Odgovor:
Tole temo sem aktualizirala, da ni treba brati kup nepotrebnega.
Seveda se je marsikaj spremenilo, odkar je izšla knjiga o beli omeli. Avstrijsko podjetje z omelinimi ekstrakti je prenehalo obstojati zaradi pomanjkanja strokovnosti (Wiener Zeitung 06.07.2012). Če bi bila njihova omela boljša, bi jaz pisala o njej, kar bi bilo mnogo enostavneje za slovence, da bi lažje in bliže našli pomoč. Vendar kot mi je njihova prof. dr. med. XY rekla, njihova omela ni delala protitelesc; tako da so se verjetno v predelavi uničile tudi snovi, ki pomagajo pri raku…
Avstrijski apotekerji še vedno svetujejo po smernicah njihove farmacije, ki je ni več; nepremišljeno zdravljenje pa lahko tudi zažene napredovanje raka.

Omelini ekstrakti se od podjetja do podjetja razlikujejo, tako v pridelavi kot v uporabi. Jaz opisujem v knjigi povsem naravno omelo, ki je skrbno pripravljena, tako da so v njej ohranjeni lektini in za razliko od prej, se na način odmerjanja po individualnem imunskem odzivu, zdravljenje sedaj razteza tudi na širšo paleto vrst raka, torej tudi na sistemskega raka. Vendar to ne velja za vsako omelo in vsak način odmerjanja.
Zakaj bi dajali krivdo slovenskemu zdravstvu, če se pač ne najde nekdo, ki bi omelo v Sloveniji registriral.
Vprašanja morda nisem dobro razumela; je premalo konkretno… zato tole zaenkrat ;o)

Dr.Iva, kje pa se dobi ta knjiga?
Hvala za informacijo. Marija

v spletni trgovini bela-omela.si
in preko Mohorjeve knjigarne v Celju
lp

nova
Uredništvo priporoča

ali obstaja tudi v angleščini ?

___

Knjiga ne obstoja v angleščini. Da ne bo pomote: ameriška omela ni bela omela – Viscum album. Če se govori o „ameriški omeli“, je to Phoradendron in ni primerna za uporabo v onkološkem zdravljenju. Nekatere vrste gojijo v severni Ameriki v komercialni namen za božično dekoracijo. lp

dr.Iva rad bi dobil malo več info o belem omelu iz Helixorja kamor bi rad poslal diagnozo in vse prevedene izvide…ali mi bodo priporočili zdravljenje ali kako to gre?
vi ste tudi napisali knjigo o omelu in ne vem ,če niste tudi naši B.Drnač svetovali pri njenem zdravljenju, če imam točne info…Res bi se rad posvetoval z vami da dobim malo več info in da bi poskusil še s tem. imam maligni melanom (kožni rak) b-raf mutiran že 9 let…hvala za odgovor in prijaznost

Pozdravljeni,
Podjetje Helixor ima zdravnike, ki svetujejo samo zdravnikom, ki se spoznajo na omelino zdravljenje. Niti ni tako enostavno, da bi se lahko injicirali samo po nekem predlogu zdravljenja. Ljudje reagirajo različno, tudi v različnih fazah zdravljenja; pravtako so kontraindicirana nekatera zdravila (interakcije) in nekatera bolezenska stanja. Zato je pomembno redno spremljanje strokovnjaka in individualno odmerjanje zdravila. Koga sem jaz osebno spremljala. spada pod zdravniško molčečnost, to velja za vse podatke, ki jih pridobim zaradi narave mojega dela.
Nisem imela passworda pri roki, sedaj sem ga poiskala in vidim, da sem v zasebnem sporočilu zbrisala moj meil naslov, ker ne utegnem toliko pisati, da bi lahko pridobili dovolj informacij. Vendar, kdor me hoče najti, me vseeno najde.
Lep pozdrav in vse dobro!

New Report

Close