Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? metastaze v medenici, hrbtenici

metastaze v medenici, hrbtenici

Pozdravljeni,

sem v šoku. Izkušnje, kaj lahko pričakujem ?

Težko je karkoli odgovorit, ker ni nobenih podatkov. Malo več bi moralo biti napisano, da bi človek lahko kaj pokomentiral.

Želim pa seveda vse dobro.

Žal mi je, da se vaša bolezen tako nadaljuje. Verjamem tudi, da ste ob spoznanju, da imate metastaze, v šoku. Seveda pa metastaze ne pomenijo, da se je treba že kar takoj pripravljati na pogreb. Zdravljenje razširjenega karcinoma dojke je v zadnjih letih zelo napredovalo, tako da vas najbrž čakajo še leta življenja.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala. Bilo me je in me je še strah, da je vsega konec. Težko je.
Imam večji tumor v hrbtenici in manjša ( 3 cm ) v medenici. Bolečine.

Nekaj podobnega je imela moja teta. Rak dojke, ki je bil majhen in ki je bil le v eni bezgavki, je dve leti po diagnozi zmetastaziral v medenico. Kljub temu so se zdravniki zelo čudili, ker je umrla “že” tri leta kasneje. Izgleda, da je sedanje zdravljenje tako učinkovito, da se nekako pričakuje, da bodo ženske z metastatskim rakom dojke živele še kakih deset let.
Verjamem, da je trenutno zelo težko. Zame je zelo pomirjujoča knjiga Marije Šnuderl (nekdanje uporabnice tega foruma), ki se je zelo dolgo borila z razširjeno boleznijo, pa čeprav je bilo zdravljenje takrat precej bolj v povojih kot danes. Mislim, da je pomembno ohraniti optimizem in namesto predajanja žalosti živeti življenje tu in zdaj.

Zanimajo me vaše izkušnje s Femaro in Xgevo ?
Hvalaaaa!

Žal mi je,
Osebno mislim, da naj vsak bolnik išče pot iz bolezni in ne da se vrti v čarobnem krogu bolezni, kot se je to dogajalo Mariji. Rada pa bi prebrala njene zadnje strani, da vidim, če je še utegnila napisati o najinem dialogu v zadnjih dneh. Jaz o tem tule ne morem pisati, ker ni več anonimna.

Metuljkčica,
izkušnje so zelo različne. Nikoli nista dva primera enaka. Trenutno mi je poznan primer, ko so pri gospej prekinili s Xgevo zaradi težav z zobmi; dobila je neko drugo kombinacijo HT, potem je začela še z omelo in je sedaj je v stagnaciji. Drugih primerov nimam v spominu. Vse dobro!

B I U

New Report

Close