Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rak dojke – zasevki

Rak dojke – zasevki

Zanima me ali se je katera zdravila za rakom dojke, ki je kasneje metastaziral na jetra?
Pri meni so ugotovili, da so se pojavile metastaze na jetrih (po treh letih), vendar še čakam na pregled pri onkologu.
Sedaj sem prestrašena, nervozna, ne vem kaj vse skupaj pomeni zame, kako bo potekalo zdravljenje……
Ali je bila katera v podobni situaciji in bi mi lahko povedala kaj več v zvezi z zdravljenjem, potekom vsega skupaj….?
LP

Si jemala antihormonske tablete, Nolvadex ali Arimidex oz. podobne? Me zanima, če so se ti kljub temu pojavile metastaze. Ker naj bi nas, tiste s hormonsko odvisnim rakom, te tablete naredile nekako “varne” toliko časa, dokler jih jemljemo.
Pa še to: kako so ti ugotovili metastaze na jetrih?

Ja sem, ker imam hormonsko odvisni rak.
Ugotovili pa so z UZ trebuha.

Pomeni, da so se ti razvile metastaze med jemanjem tablet???? Zakaj jih potem jemljemo?
UZ trebuha so ti delali v sklopu kontrole na OI ali zaradi drugih stvari, pa metastaze odkrili slučajno?
Oprosti, ker ti smetim temo in ti ne znam dati odgovora na tvoje vprašanje, a me je presenetilo dejstvo, da je do metastaz prišlo kljub antihormonski terapiji.

Ali si morda uživala Alkohol?
Baje se poviša tveganje za kar precej procentov.
Mogoče bo vedel kdo drug še kaj povedati.


Antihormonska terapija ne nudi 100% zaščite pred metastazami, zmanjša pa verjetnost, da se bodo pojavile.

Točno tako, ni nobenega zagotovila, da ne boš ponovno zbolel, kljub hormonski terapiji. Ljudje smo različni in mogoče se bolezen sploh ne ponovi, lahko po 10 letih, mogoče pa kar kmalu po prvi diagnozi. Tako, da nekega pravila ni. Na žalost.

“Ali si morda uživala Alkohol?
Baje se poviša tveganje za kar precej procentov. “

Glede tega vprašanja lahko povem, da alkohola sploh ne pijem (ga nikoli nisem), ne kadim in nisem kadila, se zdravo prehranjujem, nimam preveč kg ……. Moj edini problem je mogoče včasih stres. Dandanes je pa stres skorajda sopotnik vseh. Res bi morala oz. bom morala narediti več v zvezi s tem.

Izvedela sem, da bi naj začela z zdravljenjem s Xelodo in Tyverbom. Ali je kdo prejemal ti zdravili? Kako ste jih prenašali?
Ali se je mogoče kdo zdravil s T-DM1? Zanimajo me izkušnje.

Britta, kako si? Že veš, kaj je s tvojimi jetri?

Britta, zanima me, ce imas se delujoce jajcnike ?

New Report

Close