Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rak in rekonstrukcija dojke – okrevanje

Rak in rekonstrukcija dojke – okrevanje

Pozdravljeni,
v kratkem imam operacijo odstranitev celotne dojke, bezgavke in rekonstrukcijo iz lastnega tkiva iz trebuha. Veliko sem že prebrala o tem pa vseeno me zanima, kako je to potekalo pri vas…. Koliko časa točno ste bile v bolnici, kaj se je tam dogajalo, lahko kaj bereš, kako je ko prideš domov, lahko že kaj vstajaš, delaš, ….? Vem da je pri vsakemu drugače pa vseeno.
Sicer se mi zdi da kar OK prenašam vse preglede in vse kar se dogaja okoli tega, ampak strah me je pa operacije in po tem kaj bo??

Jaz sem bila operirana na torek, v petek sem že hodila na okoli in potem je bilo vsak dan bolje. 5 tednov ne smeš dvigovati roke……..vsatajaš seveda in hodiš na sprehode….delati pa ne smeš. V bolnici sem bila en teden….seveda lahlo bereš. Jaz sem imela s sabo tablico, revije. Čvekaš in se družiš s puncami, ki so notri…..meni je bilo super, all inclusive. Prve tedne ne smeš nič pretiravat saj boš res vsa porezana, prerezana in to se mora zaceliti.

Še ena taka. Tako kot ti je že Mici2014 napisala, veliko ti bodo še povedali v bolnici kako naprej. Jaz sem zdaj 4 mesece po operaciji, veliko hodim, tudi že v hribe, nekaj malega kolesarim, hodim 2x tedensko na strečing (delam pač kar lahko).
Še vedno mi malo zateguje kožo na desni strani trebuha, na levi ne, šivi so še rdečkasti in vidni, jih mažem z bepanthenom ali oljem. Še vedno sem ploska (to je ta najboljša stran operacije, da si ponovno brez trebuha, če si ga sedaj imela), pazim, da se ne zredim.
Nova dojka je lepa, enako velika kot zdrava, zato niti trenutek ne obžalujem, da sem se odločila za takojšnjo rekonstrukcijo.
V glavnem: brez strahu in z optimizmom naprej, sestre in sploh osebje na plastiki so fenomenalni; topli, prijazni, s kančkom humora.
Srečno!

Zahvaljujem se vama za besede optimizma.
Koliko časa pa si potem na bolniški…. ne smeš delat?

Jaz sem bila operirana 21.10., v začetku februarja odšla v Doberno in potem 1.3. delat.
Ampak, če boš imela potem še terapije računaj kar na kako leto.

Jaz sem bila dve leti doma s to kasnejšo rekonstrukcijo.

Na bolniški sem 8 mesecev. Zdaj sem praktično končala z zdravljenjem, čakam le še na pregled, kjer bom dobila 5 letno antihormonsko zdravljenje, čakam še na “bradavico in kolobar”. Predvidevam, da me bo komisija poslala delat, ko mi konec meseca poteče odločba o bolniški.

Pozdravljeni,V kratkem imam operacijo dojk sa rekonstrukcijo z lastnim tkivom.Prosim za mnenje kako je po operaciji.Hvala

New Report

Close