Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rak na materničnem vratu

Rak na materničnem vratu

Pozdravljeni.
Stara sem 29 let in imam raka na materničnem vratu. Pravkar sem zaključila s kemoterapijo in sedaj čakam še na odstranitev materničnega vratu in bezgavk.
Ker pa nisem nikjer bila obveščena o pravicah, ki jih imam kot bolnica, me zanima na koga se lahko obrnem. Saj sem šele sedaj izvedela, da sem upravičena do povračila potnih stroškov.
Nekje sem prebrala tudi, da si po takšni telesni okvari upravičen do neke vrste invalidnosti. In da naj bi bil upravičen tudi do 10 limfnih drenaž.
Prosim za kaj več informacij in na koga se lahko obrnem, saj od osebnega zdravnika in onkologov nisem izvedela ničesar.
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljena! http://www.nijz.si/sl/zastopniki-pacientovih-pravic tukaj je seznam zastopnikov pacientovih pravic, informacije pa bi vam lahko posredoval tudi vas osebni zdravnik.
Veliko srece pri zdravljenju in uveljavljanju pravic!

Pozdravljeni!Stara sem 21 let, imam sledece simptome : rjav mocan izcedek iz nožnice tako da moram nositi vložek kakor pri menstruaciji, obcasna dnevna bolecina pod popkom, nenamerno sem shujsala iz 60 kg na 52,5 kg, tiščanje v žlički ter težje odvajanje blata. In me zanima ce je to rdeči alaram za takojšen obisk pri svoji ginekologinji ter ce bi lahko po znaku sodec bil to rak na materničnem vratu? Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo. Sem hodila 1 leto na preglede zaradi brisa ki je bil pozitiven. Na zadnjem razgovoru mi je ginekokog dejal da bo odstranil tri rakave bradavice da pa rakavic celic nebo odstranil. Ko sem zelela izvedeti kaj vec mi je rekel po odstranitvi in izvidih se bova pogovarjala naprej. Ce sm iskrena ne vem na cem sem in kaj sledi

New Report

Close