Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Mejno maligni tumor

Mejno maligni tumor

Pozdravljeni, sem po tretji laparoskopski op.,kjer so mi odstranili jajčnik,na katerem je bila cista.
Histološki izvid pa je tak: mejno maligni tu ovarii dex., st.po adneksetomiji (prepisano z izvida).
Čez dva meseca imam tako torej še eno lap.op.,kjer mi bodo odstranili slepič in “pečico”. Sicer pravijo da je to samo preventivno,da ne bi šlo kaj naprej,vendar me vseeno zanima vaše mnenje,koliko me mora skrbeti in kam ponavadi peljejo take diagnoze?

Hvala

meni je umrla zelo draga prijateljica in sem v roku 2 mesecev imela težavo s cisto na desnem jajčniku. Zelo mi je bilo hudo za prijateljico in sem res jokala in mislila na njo ves čas.
Zanima me, če si tudi ti koga izgubila?

Žal mi je za tvojo prijateljico. Ne,jaz nisem izgubila nikogar. Tudi jaz pa sem imela to cisto na desnem jajčniku,2x so jajčnik rešili, tretjič ne več,je bil sum na endometriozo.

nova
Uredništvo priporoča

ni nujno da gre samo za izgubo človeka, ali živali.
Lahko gre za izgubo “nosečnosti”- želje po BITI NOSEČA in vedno ko dobiš menstruacijo je veliko razočaranje. Lahko pa tudi za ne-željo po nosečnosti, npr. v primeru neuporabe zaščitnih sredstev je prisoten STRAH da si lahko zanosila in ko dobiš menstruacijo je konflikt rešen in se zgodi.


V resnici je diagnoza “mejno maligni tumor” nekoliko napačna oziroma napačno prevedena. Angleški izraz za to vrsto tumorjev je “borderline”, kar bi glede na neproblematičen potek bolezni bolj pravilno prevedli kot “mejno benigni tumor”. Pri večini bolnic se torej to poglavje zaključi z operacijo, ki čaka tudi vas, tako da so pretirane skrbi odveč.
Želim vam vso srečo!

Hvala za vzpodbudo:)))

New Report

Close