Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? rak ledvice

rak ledvice

Pozdravljeni!
Prosila bi, če mi lahko kdo razloži očetove izvide.
PATOHISTOLOŠKI IZVID:
Renalnocelični karcinom, svetlo celični tip. Fuhrman gradus 2. Tumor je obsežno hemoragično prežet in deloma nekrotiziran. V predelo hilusa se širi v perirenalno maščevje. Resakcijski robovi so prosti.
pTNM zamejitev.
pT3a NX MX R0
Prosila bi če mi lahko kdo razloži kaj pravzaprav ta izvid pomeni. Hvala v naprej in lep pozdrav

Izvid je nek srednji zmazek. Manjkata podatka o velikosti tumorja ter vraščanju v renalno veno in njene veje. Podatka o hemoragični prežetosti in nekrotičnosti sta brezzveze, ker ne pomenita nič.
Tvoj oče je zbolel za najpogostejšim rakom ledvice, ki je še kar dobro diferenciran (gradus 2), kar je v redu. Slabo pa je, ker vrašča v perirenalno maščevje, o čemer govori tudi stadij T3a. R0 pomeni le, da je bil tumor izrezan v zdravo.

Kolikor sem od zdravnika uspela zvedeti je bil tumor večji od ledvice in naj bi meril okoli 16cm. Več nevem.

nova
Uredništvo priporoča

Da je izvid slabo napisan, kajpada ni tvoja krivda. Tumor, ki je velik 16 cm, lahko označim le za ogromen. Pravzaprav zelo čudno, da ni zlezel v vene in da je vraščal zgolj v maščevje pielona, ne pa tudi v maščevje ob kapsuli ledvice. Vseeno upam, da bo s tvojim očetom vse v redu. Izvid pa žal ni preveč optimističen.

Prilagam povezavo določanja stadija po TNM za ledvične karcinome.

http://emedicine.medscape.com/article/2006851-overview

Prilagam povezavo določanja stadija po TNM za ledvične karcinome.

http://emedicine.medscape.com/article/2006851-overview%5B/quote%5D
Najlepše se zahvaljujem za razlago. Zanima me samo kaj pomeni da se širi v maščevje? Torej je še prisoten?

Tumor je bil odstranjen v celoti in v zdravo, kar označuje znak “R0”. Ali je tumor še kje prisoten, recimo v obliki metastaz, pa ne morem vedeti, ker o tem ni podatka. To je namreč označeno z “Nx” in “Mx”.
Da se tumor širi v maščevje, pomeni, da je bolj agresiven, najverjetneje prisoten dlje časa, kar zveča možnost potencialnih metastaz. To potem zahteva agresivnejše zdravljenje.

Tumor je bil odstranjen v celoti in v zdravo, kar označuje znak “R0”. Ali je tumor še kje prisoten, recimo v obliki metastaz, pa ne morem vedeti, ker o tem ni podatka. To je namreč označeno z “Nx” in “Mx”.
Da se tumor širi v maščevje, pomeni, da je bolj agresiven, najverjetneje prisoten dlje časa, kar zveča možnost potencialnih metastaz. To potem zahteva agresivnejše zdravljenje.[/quote]
Nekaj podatkov res se vam najlepše zahvaljujem za podatke. Kar nekaj stvari ste mi pojasnili in mogoče mi je res kar mal lažje. Oče ima kontrole na 3 mesece ,zato mi je vse mal čudno. Upam da bo vse vredo in da bo z nami še nekaj časa. Zanima me pa še nekaj. Napisali ste agresivnejše zdravljenje. Kaj to v njegovem primeru pomeni? Res še enkrat hvala…

Katero od dodatnih zdravljenj, v prvi vrsti sta to kemo- in radioterapija, prejme bolnik, se odloča na konziliju. Tam imajo tudi podatke o statusu regionalnih bezgavk, potencialnih oddaljenih metastazah, obenem pa poznajo tudi splošno stanje bolnika in vedo, koliko dodatnega zdravljenja sploh lahko prenese. Zato ti (žal) ne morem odgovoriti na vprašanje.
Upam, da bo s tvojim očetom vse v redu in da bo še dolgo crkljal svoje vnučke.

Pri brskanju po tem forumu sem našel tudi prvi slovenski primer ozdravljena raka z oljem in vodko. Objavljen je bil na tem forumu 27.5.2014 – tema OPTIKA – članek Očesni rak – Za vzpodbudo vsem, ki še dvomijo.
Tukaj je povezava na stran kjer je pričevanje objavljeno:
http://med.over.net/forum5/read.php?72,1822247
In to je kopija pričevanja:

Še sem živ
27.05.14 18:30

Ko sem šel na pregled oči, so mi rekli, da imam melanom žilnice in glede na velikost je bilo mnenje, da lahko napišem oporoko (ni bilo sicer rečeno dobesedno, a možnost preživetja je bila nekje 1%). Dejansko sem bil ves v metastazah kar sem spoznal kasneje.
Na internetu sem našel edino rešitev, ki je bila podprta iz biokemijskega stališča. To me je prepričalo, itak izgubiti nisem imel več kaj. Tega je že eno leto in še sem živ. Na eno oko vidim normalno na onega, kjer je bil prvi tumor zaenkrat še nič, vendar je napetost v njemu popolnoma popustila. Ne čutim več bolečine pri obračanju oči. Pri tem ves čas delam normalno.
Tistega, ki zanima tak izhod naj v googlu odtipka “olje vodka rak”. Nikolaja Ševčenka. Prevedel pa je Zdravko Zapušek.
Naj omenim, da rak v pljučih je izginil že po 3 mesecih, v ušesih in ob obnosni votlini malo kasneje. Rakasta razjeda na srednjem delu stopala pa že po 1 mesecu.
Prosim posredujte naprej, saj bo morda komu rešilo življenje. Meni je delovalo oz. deluje.
Vso srečo pri spopadanju s to na videz brezupno boleznijo.

Spet bi potrebovala mal pomoči. Z mojem očetom je bilo dobro leto vse vredu. Novembra se je začel slabše počutiti in je odšel k zdravniku. Zdravnik je ugotovil, da ima povišano vsebnost kalcija v krvi(po njegovah besedah ga ima 6). Je zelo skrivnosten in pravi da zdravnica ni rekla nič .Vsakih nekaj dni hodi na odzem krvi. Pravi da nič ne ve. Povedal je samo da je dobil obliže na 72 ur. Iz njega ne moremo izvrtati nič in nas zelo skrvi. Mogoče kdo tukaj ve kaj bi lahko bilo? Zakaj obliži? Se mu je mogoče rak vrnil? Hvala za odgovore.

Zvišan kalcij je lahko znak metastatske bolezni, ni pa to nujno.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1475999/

New Report

Close