Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Duševna pomoč svojcem obolelih z rakom

Duševna pomoč svojcem obolelih z rakom

Pozdravljeni,

pred kratkim sem izvedela, da ima 64-letni oče neozdravljivega raka pljuč z metastazami na kosteh in mozgu in … je življenje postala ena nočna mora brez konca in kraja 🙁 Zdravi se s kemoterapijo na Golniku. Iskala sem po internetu, kam bi se lahko šla pogovorit s kakšnim strokovnjakom in preprosto ne vem, kaj naj naredim, koga naj pokličem, kam naj se obrnem. Sem iz Ljubljane. V družini se o tem ne moremo pogovarjati (niti nasplošno o tem kaj šele konstruktivno), ker se očitno noben noče s tem soočit. Saj se tudi jaz nočem, ampak občutek, da bom umrla od samega hudega, je preprosto preveč. Mislim, da si en pred drugim sploh noben ne dovoli, da bi priznal, da mu je hudo oz. da je očetovo zdravstveno stanje tako hudo. Razumem, da je treba bit v oporo in se trudim po najboljših močeh, ampak kam to vodi, me skrbi, včasih se mi zdi, da bom umrla od samega hudega 🙁 Ne morem delat v službi, ne jest, ne spat, imam napade panike,…Pomoje bi se mogla s kom pogovoriti v tej hudi stiski, s strokovnjakom. Prosim za nasvet, kam se lahko obrnim. Če je možno, brez psihiatrov, ker ne mislim jemati antidepresivov, kar se mi zdi, da jih hočejo uvesti čimprej, še preden vprašajo za tvoje ime. Poleg tega moja osebna zdravnica ni ok, drugače bi šla že do nje. Ravno tako odpadejo plačljivi psihoterapevti. Verjetno kje obstaja nekdo, ki ti za takšno pomoč, ne bo zaračunal….

Hvala za odgovor in pomoč,

Mo.

Na onkološkem v Ljubljani deluje ambulanta za psihološko pomoč.Mogoče je namwenjena tudi svojcem obolelih. Prav tako so prisotni prostovoljci, ki te lahko usmerijo. Onkološki bolniki imajo tudi svojo revijo Okno. Imaš tudi društva onkoloških bolnikov.Povprašaj osebje na Golniku ti bodo verjetno tudi svetovali. Srečno.

Pozdravljena Mo.

najprej en objem, vem da ni lahka situacija. Probajte biti močni za oceta, ker je zelo težko, če ima bolnik občutek, da mora biti močen se za svojce in se še boriti, to jemlje energijo. Verjamem, da vam je hudo, ampak on trpi še bolj.

Na onkologihi je psihološka pomoč namenjena predvsem bolnikom, ker sem tudi sama vključena.
Jaz tudi priporočam društvo onkoloskih bolnikov, mogoče nekoga, ki je dal to češ s kakšnim svojim svojcem. V UKC-ju deluje nujna ambulanta za pomoč v stiski

Našla sem se to hthttp://www.preberite.si/brezplacno-psiholosko-svetovanje/tp://www.preberite.si/brezplacno-psiholosko-svetovanje/

Vse dobro.

nova
Uredništvo priporoča

http://www.preberite.si/brezplacno-psiholosko-svetovanje/

Pisala sem tudi socialni službi na Golnik, hvala za pomoč in nasvet.

Lp,

Mo.

Pozdravljeni,

ne vem, zakaj mi ni objavilo komentarja pred zadnjim. Na Društvu onkologov mi niso še nič odpisali. Sem se pa dogovorila za srečanje s psihologinjo na Golniku.

Vem, da moramo biti močni v tej situaciji. Se zelo trudim, ampak kdo bo močan zame, da bom lahko jaz še naprej za atija 🙁

Definitivno pomagajo pogovori in upam, da dobiš o.k. osebo, da se okrepis……imaš pa moč sama v sebi, le najti jo moraš.

Rak je zelo “zanimiva” vsebina za skoraj vse ljudi.
V Sloveniji za rakom vsako leto umre okrog 6000 ljudi pri samo 2 miljonih prebivalcev.
V Izraelu pri skoraj 8 miljonih prebivalcev umre samo 174 ljudi.
Izraelci ravno tako živijo v stresu kot mi, ampak njihov pristop do zdravljenja raka je bistveno-BISTVENO drugačen.
Tudi če na tem forumu piše, kako se slovensko zdravstvo ukvarja z rakavim bolnikom na področju psihe in čustev, temu seveda SPLOH ni tako. Da ne govorimo o načinu zdravljenja, ki pokonča vsako leto 6000 Slovencev.
Naša medicinska stroka še kako ve in se zaveda da način zdravljenja ki ga izvaja sploh ni uspečen-nasprotno JE ZELO NEUSPEŠEN. Naše bolnice točno vedo kako zdravijo ljudi v Izraelu, pa nič ne storijo v to smer.
Čudno je tudi, da nič ne stroti naše ministrstvo za zdravje, saj bi izraelski način zdravljenja bistveno prihranil denar, pa tudoi nič ne storijo-LE KAKO TO SE SPRAŠUJEM

Ne vem, od kod črpaš svoje podatke. Google mi je v 5 minutah našel smrtnost za rakom v Izraelu za leto 2012. Prvi podatek pravi: “In 2012, 28,709 individuals were diagnosed with malignant tumors in Israel and 10,640 succumbed to the disease.” Torej je v letu 2012 za rakom umrlo preko 10.000 Izraelcev.

http://en.cancer.org.il/template_e/default.aspx?PageId=7699

_______________________________________________________________________________
V Izraelu izredno malo raka
Izraelski državni poročevalec o raku dr. Micha Barchana je pred nedavnim poročal o zelo razveseljivi ugotovitvi: število rakavih bolnikov v njihovi državi se še zmeraj zmanjšuje, čeprav je v Izraelu že prej umrlo za rakom le malo ljudi. Podatki se nanašajo predvsem na raka debelega črevesa, dojk in pljuč.

Leta 2004 je umrlo za rakom v Izraelu od 7,4 milijona prebivalcev le 174 bolnikov. To pomeni, matematično vzeto, le 0,4 bolnika na dan. Za primerjavo: isto leto je umrlo samo v Nemčiji 220 000 ljudi, torej 601 oseba na dan. V Avstriji je leta 2008 umrlo 55 rakavih bolnikov na dan in v Švici »samo« 40.

Še zmeraj umre v Izraelu stokrat manj rakavih bolnikov kakor v Evropski uniji. Izraelska statistika tudi kaže, da je večina umrlih bolnikov Nejudov, kar pomeni, da je med samimi Judi še toliko manj rakavih. Zakaj je tako? Mar živijo Izraelci bolj zdravo? Ne bo držalo, saj tam kadi vsak četrti prebivalec. Razlog je v zdravljenju raka. V Izraelu se lotevajo raka celostno. Najprej si morajo bolniki povsem razstrupiti telo, poskrbeti tudi za čistost misli in čustev ter se zdravo hraniti, šele potem sledi medicinsko zdravljenje.

Očitno je takšen prijem najuspešnejši. Škoda, da uradna medicina po vsem svetu še naprej ostaja na svojih okopih – pri kemoterapiji, obsevanju, skalpelu in nezdravi hrani, čeprav število smrti zaradi raka povsod po svetu iz leta v leto narašča. Samo v Evropi je leta 2006 umrlo 1,7 milijona ljudi. Zanesljivo je takšnih bolnikov še več, saj veliko bolnikov umre pozneje zaradi posledic kemoterapije in obsevanja, tedaj pa jih ne upoštevajo več v statistiki umrlih za rakom.

Statistični podatki kažejo tudi učinkovitost zdravljenja v Izraelu v primerjavi z Evropo. V Evropi (povprečje za 25 članic) umre glede na število prebivalcev povprečno 2522 rakavih bolnikov, v Izraelu le 21. Tveganje, da bomo v Evropi umrli za rakom, je torej kar stodvajsetkrat večje kot v Izraelu.
Vir: Aura, št. 245

Prosim za povezavo, ki potrjuje te trditve. Jaz sem namreč našla popolnoma drugačne podatke. So pa Judje tudi sicer malce bolj bolni kot ostali narodi, ker so se malce preveč poročali med sabo.

Ja v auri imajo bolj točne trditve kot sami Izraelci ali kaj 🙂 ponavadi so to članki, kjer je v ozadju kakšna prodaja, alternativna terapija…itd. Ja za tiste, ki ne zanjo googlat ali angleško.

http://www.jpost.com/Health-and-Science/Death-rate-from-heart-disease-down-80-percent-compared-to-1970s-332407
Evo članek direktno iz Izraela http://www.jpost.com/Health-and-Science/Cancer-most-common-cause-of-death-in-Israel-340341

A total of 40,668 Israelis died in 2011, 49.3% males and the rest females. Of these, 79% were over the age of 65 when death occurred. From those 79%, 65% were over the age of 75 and 35% over the age of 85.

Of all 2011 deaths, 6% were below age 45 and 1.4% were babies before their first birthday.

Three-quarters of those who passed away died as a result of one of 10 most common causes of death, and of these 40% died from cancers and cardiovascular diseases.

http://en.cancer.org.il/template_e/default.aspx?PageId=7749
About 4500 women are diagnosed with breast cancer in israel each year and about 900 die of the disease.

http://www.i24news.tv/en/news/israel/50789-141113-cancer-leading-cause-of-death-in-israel-rates-of-heart-disease-and-strokes-down

Ja sem šla še malo googlat

Tista številka 174 je na 100.000 prebivalcev in ne na 7.4 miljona….hahah en novinarcek ne zna angleško ali si je narobe razlagal

Dokaz, kjer je omenjen
Dr. Micha Barchana

http://www.haaretz.com/news/number-of-new-cases-of-cancer-drops-in-israel-1.255853

The number of people diagnosed with cancer in Israel has dropped, according to Dr. Micha Barchana, director of the Israel National Cancer Registry, during a press conference held Wednesday.

The number of cancer-related deaths has also declined in recent years: 152of 100,000 Israelis died of cancer in 2004, a slightly lower figure to the 160 deaths recorded the previous year.

No hetreoo boš še vedno zagovarjal članek iz aure?

Ja res je da je tale revija aura navedla napačne podatke, ampak v bistvu pa je res, V SLOVENIJI JE 100% VEČ UMRLIH ZA RAKOM KOT V IZRAELU.
Še vedno drži, da imajo v Izraelu še enkrat boljši sistem zdravljenja!

Pomembno je, da veliko sam narediš in če ni preveč agresivna oblika si zmagal. Izrael ima veliko sveže prehrane in tudi to vpliva na uspeh pri zdravljenju, pa upanje, pozitivnost, sonce, miganje…itd. Sama imam na srečo veliko ljudi okoli sebe, ki so uspešno sli skozi zdravljenje in so po 8, 12, 24 letih o.k. Jaz pa pa tudi že eno leto in pol od diagnoze :)….in še kako zelooo živa 🙂

Morda je pa njihovo zdravstvo dosti slabše od našega in cele vrste rakov ne odkrije. Med “obolele” za rakom sodijo namreč tudi tisti, ki imajo rake z manj agresivnim potekom oziroma celo take, ki skoraj nikoli ne zasevajo, recimo bazalnocelični karcinom.

Če je v tvojem viru zanesljivo prirejen en podatek, potem je težko verjeti ostalim stvarem, ki so zapisane v njem. Prosim, da ljudem nehaš težiti z nekimi žarišči v možganih.

žarišča v možganih imenovana HH-HAMER HERDE pa so strokovno dokazana na 20 medicinskih fakultetah po svetu.Sam dr. Hamer je dokazal v svojih 5 bioloških zakonih ki so tudi strokovno dokazni.
Zakaj vse skupaj ne zaživi vprašajte farmacevtski lobi.
Pri GERMANSKI NOVI MEDICINI farmacija pač ne more še naprej delati dobičkov na račun nevednih ljudi.
GERMANSKA NOVA MEDICINA je edina na svetu, ki sloni na 5 bioloških zakonih ki so v vsakem momentu dokazljiva in so prihodnost za človeštvo.
Hamer je dokazal povezavo med možgani -psiho in organi.
Dokazal je, da rak nastane zaradi hudega stresa ki se istočasno pokaže na možganih, na psihi in na organu, ki pri vseh ljudeh deluje enako. Ni možno da pri enem človeku deluje, pri drugem pa ne.
Naj napišem primer:
Mati desničarka (njena dominantna roka je desna) bo v primeru, ko vidi da ji je npr. avto povozil otroka, otrok je v bolnici- v komi….doživi hud stres, ki traja ves čas dokler je otrok v komi….ne more spati, jesti, njene misli so fokusirane na otroka…..v tem času taste pri tej mami rak na levi dojki. Ko bo mati rešila konflikt (konflikt reši npr. ko v bolnici izve da se je njen sin zbudil iz kome in bo z njim vse ok) ona se oddahne, zopet dobi apetit, lahko spi……v tem momentu bodo po SBP (SPECIALNI BIOLOŠKI PROGRAM) ki ga sprožijo možgani, mikobakterije pričele z razgradnjo tega raka, ki bo trajalo tako dolgo kot je trajal konflikt.
V trenutko ko mati vidi, ali izve za otrokovo nesrečo se istočasno na možganih pojavi HH, kar je vidno na CT možganov. Dr. Hamer je to povezavo dokazal pred 10 člansko komisijo v kateri je bilo mnogo zdravnikov-prebral je 100 CT posnetkov glave in vse do zadnje ugotovil točno diagnozo posameznega CT oz. pacienta.
Za vsakega je razložil tudi zakaj se mu je to zgodilo, koliko časa bolezen že traja in kdaj se bo ppozdravil.
Po svetu je že na tisoče Hamerjevih izobraženih terapevtov NOVE GERMANSKE MEDICINE, ki uspešno zdravijo po tej metodi.
PREBERI TOLE mici, naj ti ne bo nerodno, če teh podatkov nisi vedela

Vse to sem že prebrala na Borisovem blogu in mi je tako iz trte zvito, da se ne čutim, da so dr. Hamerja označili za psihičnega bolnika.

Popravek: ne “čutim”, temveč “čudim”.

PREBERI TOLE mici, seveda če je tebi iz trte izvito, še ne pomeni da je res iz trte izvito.
Jaz te ne bom prepričeval mici , za vse ostale, ki bi želeli kaj več podatkov pa mi lahko pišejo na:
[email protected]

New Report

Close