Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Vnetni rak dojle

Vnetni rak dojle

Jutri me čaka prva kemoterapija. Kar malce me je strah.
Kakšne so kaj vaše izkušnje s to vrstnim rakom ? Ali se rad ponavlja ?
Kakšna priporočila ?

Hvala.

Draga metuljčica, ko boš tole brala, bo prva kemoterapija že za tabo. Iskreno ti želim, da bi imela z njo enako izkušnjo kot jaz: da boš na koncu ugotovila, da kemoterapija ni tak bavbav in da so koristi bistveno večje od neprijetnosti, ki jo spremljajo. Žal je pa res pri vsakem človeku malo drugače in ti nihče ne more vnaprej napovedati, kako bo reagiralo tvoje telo. Malo je pa tudi od naše psihe in karakterja odvisno, kako se pripravimo in koliko se pustimo ‘podreti’.

Moj rak je bil hormonsko odvisen, zato ti lahko svetujem samo to, da v iskalnik vpišeš ‘vnetni rak’. Se dobi kar nekaj informacij. Glede ponovitve pa mislim, da je pri vseh rakih ta možnost vedno prisotna. Zdravniki naredijo, kar naredijo.. potem je pa žogica spet pri nas! Sami lahko veliko pripomoremo.. tako k temu, da spet zbolimo, kot tudi k temu, da se bolezen ne ponovi. Daleč od tega, da se ne da! Pa tudi daleč od tega, da vsakemu uspe! Ampak poskusiti pa moramo!

Metuljčica, le sporoči, kako se počutiš. Včasih pomaga že to, da strah, bolečino, jezo ali dvom delimo z drugimi. Srečno!

Danes je prvi dan po kemi. Sem kar uredu. Ponoci mi je bilo slabo, bolela me je glava. Zjutraj mi je bilo bolje. Se je pa rdečina na dojki močno povečala.

Metuljčica, drži se! Prve tri dni je malo slabše, potem gre vsak dan na bolje.Mirca ti je zelo lepo napisala, res lepo.
Malo bolj pazi prvih pet dni pri prehrani..Jej bolj preprosto hrano.Veliko pij, pa skuhaj si litre žajbljevega čaja.In spiraj usta.

Metuljcica30 super si to prenesla… me veseli, da se javila.
Mirca ti je res lepo napisala.

Če boš imela še kakršnokoli vprašanje glede keme nas lahko komot povprasas.

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če kdo pozna koga od bližnjih, ki je prebolel raka, kako se je soočil z operacijo.Imam eno znanko, ki se s tem sooča čaka jo operacija, a jo je zelo strah posega. Ima kdo kakšne izkušnje s tem kako dopovedati osebi, da to ni tak bavbav in da imaš samopodobo ohranjeno.
Prosim za vaše nasvete.

Lp.Vesna

Vse nas je bilo malo strah operacije, tudi tiste ta najbolj pogumne….ni kaj se moramo soočiti in iti na operacijo. Tebi je verjetno najlažje, ker nisi na njenem mestu in se mi zdi brezveze, da se jo prepričuje, da to ni bav bav…..raje ji ponudite razumevanje in podporo, bo veliko lažje.Nobena taka operacija ni preprosta.

operacija ni nič v primerjavi z kemo 🙂

Vsaka ti bo povedala drugače.Zame je bila najslabša stvar izguba las.
Ampak tu gor smo same zmagovalke.

bi ti rada verjela,pa ne morem.jaz bom zmagovalka,ko se rak 20 let ne bo ponovil.pa tudi to ni garancija.
saj je pri vsakemu drugače.

S takim razmišljanjem ti ne bo treba čakati 20 let. Navadite se, da šteje vsak dan, ki ga z optimizmom dodajamo prejšnjemu in kar na enkrat jih je 365 + 365 + 365 + …. Pri meni jih je že 365 x skoraj 12. Pa se še kar veselim vsakega posameznega dneva.


Predvsem je čisto brez veze razmišljat o temu kdaj si zmagovalec. Rak je pač neka bolezen, ki ene pobere ene pa ne. Eni ga prebolijo enkrat, eni pa večkrat. Važno je, da se s tem ne obremenjuješ preveč.
Ker je itak za vsakega drugače.
Jaz o ponovitvi ne razmišljam, če pa pride je pa pozitivno to, da vem kaj me čaka 🙂


Se strinjam z Mici, da je neumno nekoga prepričevat, da ni bavbav. Res mogoče ni bavbav ampak moraš sam poskusit, da o tem sodiš.
Tole o ohranjeni samopodobi je pa najbolj neumna buča kar sem jih kdaj slišala. V vmesni fazi zgubiš lase, ves si prerezan in zašit, na momente se počutiš nikakvo in še bolj nikakvo izgledaš in pol nekdo reče, da ohraniš samopodobo. Totalna bučka.
Evo jaz sem že skoraj zaključila z lepotnimi posegi za samopodobo in sem zadovoljna z izgledom, samo se ne slepim, da je vse tako kot prej in da se ni nič spremenilo.

jera5, če se ne vprašate niti to,zakaj je pri vsakmu drugače,potem vaš „prav“ kar obdržite zase in se ne igrajte tule terapevta.Če bi bilo vse prav, potem sigurno ne bi zbolele.Kak le lahk sodite o drugih “neumnih bučah”, ki hočemo našo usodo spremenit ,da se rak ne bi ponovil,če kot sami pravite o tem sploh ne razmišljate.Nič ne veste,kaj vas čaka,če se ponovi,radi pa vrivate vaše gledanje drugim.Se vam ne zdi to malo neumno?

Jera je pač povedala svoje mnenje in ga ne rabite sprejeti…..vsak živi po svoje in drugače sprejme svojo diagnozo. ..jaz lahko povem, da poznam kar nekaj ljudi, ki so sli šli skozi to 10, 23, 8 let nazaj, eni tudi večkrat in svi imajo en skupni imenovalec….vsi živijo polno življenje naprej, so pozitivni in veseli in se ne ubadajo pretitano kaj bo jutri. Stres, sekiranje pa itak vplivata na naš organizrm in slabita imunski sistem. Pa tudi če se sesujemo znova in znova…..važno, da se poberemo.

Saj nobeden ne ve kaj bo jutri……lahko nas povozi avto, lahko dobimo klopa in zbolimo, lahko nas zadene kap ( ta je še bolj zahrbtna), lahko nam odpovejo ledvica, razne druge nesreče in poškodbe ……torej bi morali vsi živeti v strahu kaj bo jutri.

En lep pozdravček vsem rozikam

Popolnoma se strinjam z Mici.

Kaj pomaga, biti zaskrbljen noč in dan in hoditi slabe volje skozi življenje in ne videti vseh
lepih stvari okoli sebe.
Bolj je človeka strah in bolj se mu vrtijo misli samo okole te ene stvari,bolj vse to
negativno vpliva na človeka,
Zato, ne klicat hudiča!

Pozdrav vsem

Pa kdo pravi, da je anima zaskrbljena, slabe volje, se preterano ubada s tem kaj bo jutri in da se vrti samo okrog tega? Jaz je nevidim tako. Dajte, babnce brat kaj je napisano. Bo vsak ušel s foruma, če ga tak podcenjujete. Mici, jaz lahko na tvoje sporočilo odgovorim, da kako odrasli ljudje tako plitko mislijo, pa ali ti to sprejmeš ali pa ne. Zato so pa vsi šli in se samo še ve pogovarjate, da kako ste fajne zmagovalke.

Ni res.Nihče ni šel zaradi nas.

Ne smem biti zmagovalka? Jaz zase sem.Tudi za tiste, ki smo si blizu.Zaslužile smo si to.In kdor je katerokoli od nas prosil, smo vedno pomagale z nasveti! Vedno.Po svojih najboljših močeh.Marsikatero smo obiskale in ji dale poguma.

In beseda- babnce – je zame žaljiva.Na tem forumu.

Tu se pogovarjamo spoštljivo.


🙂

Tri kemoterapije so za mano. Čaka me še ena ta rdeča, potem pa 4 druge.

O vnetnem raku berem samo slabe stvari. Mene pa zanima, če je katera izmed vas prebolela to obliko raka ?

New Report

Close