Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Anteriorni anus

Anteriorni anus

Pozdravljeni.
Moja punčkica je rojena v 31 tednu. Doma je 20 dni in je pridna.
Zdaj sem dobila po pošti izvide kontrolnega pregleda in je lečeča zdravnica napisala da zaradi anteriornega anusa svetuje pregled na Pediatrični kliniki v starosti 3 mesecev, v primeru težav pri odvajanju pa takoj.
Do zdaj mi tega nihče ni omenio. Seveda sem zdaj prestrašena in zelo zaskrbljena. Kaj sploh pomeni anteriorni anus?
Najlepše hvala za odgovor.

Spoštovana,

opisna diagnoza “anteriorni anus” pomeni, da se je lečeči zdravnici dozdevalo, da je zadnjik (anus, odprtinica za “kakanje”) blizu spolovila oziroma vhoda v nožnico. Gre torej za subjektivno oceno, ki je lahko tudi nepomembna, če ne celo napačna.

Obstajajo tudi prirojene napake v položaju zadnjika – predvsem v primeru, ko gre za membrane ali celo nepravilen izhod in sta v redkih primerih obe odprtini (spredaj sečnica in vhod v nožnico, zadaj anus) celo združeni. Pri teh oblikah blato stalno mezi iz ritke, saj ob “nepravilnem” izstopu zadnjika ni krožne mišice – analnega sfinktra. Zato so to povsem drugačne zgodbe, drugačne težave – in z vašo odpustnico, še manj pa s stanjem pri punčki nimajo nobene povezave.

Svetujem vam, da se pomenite še z vašo pediatrinjo – ki ima zanesljivo dovolj znanja in izkušenj, da vas bo bo ogledu in pregledu dojenčice pomirila. Če na ta način ne boste 100%-no mirni, pa vam ostane še pregled na Pediatrični kliniki (ali še bolje pri abdominalni kirurginji dr. Diani Gvardjančič, ki ima s pravimi nepravilnostmi zadnjika daleč največ izkušenj pri nas) pri 3 mesecih 🙂

Lep pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

avtorica Monaco,

bila bi zelo vesela če bi lahko delili svojo izkušnjo… Kako se je zadeva razpletla?
Moja punčka ima diagnozo ektopija anusa – anteriorni anus in bo najverjetneje potrebovala operacijo zato bi bila vsaka izkušnja podobnega primera dobrodošla…

nova
Uredništvo priporoča

Držim pesti, da se Monaco oglasi…

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Res se opravičujem za pozan odgovor.
Sem vam poslala zs.

ZS po obnovitvi spletne strani ne najdem več… Jih bom poskusila preko Medovernetovcev najti, sicer pa mi pošljite sporočilo na e- naslov ([email protected]).
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

No, ZS-je sem našla, na žalost kup neodgovorjenih )-:, saj me računalniški program nanje ni opozarjal, tako kot na vprašanja v forumu. Se bom popravila…
Vašega pa ni bilo med njimi, verjetno zato, ker ste odgovorila neposredno mamici, ki jo je skrbelo.

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close