Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Oleovit D3 in krči

Oleovit D3 in krči

Lepo pozdravljeni!

V porodnišnici sem dobila recept za kapljice Oleovit D3, katere dajem dojenčku (fantku) od 7. dneva dalje. Od prve kapljice dalje se pri zdaj tritedenskem fantku pojavljajo trebušni krči, prej o krčih ni bilo ne duha ne sluha. Zanima me, ali je možno, da so krči povezani z omenjenimi kapljicami? In če so, bi mogoče zamenjava z denimo biogaia d3 ali waya d3 lahko pomagala oziroma lahko kaj priporočite?

Najlepša hvala za odgovor,
Nena

Draga Nena,
čeprav že predhodnik (Plivit D3) ne bi mogel biti povezan s trebušnimi krči pri dojenčku, je verjetnost pri Oleovitu D3 še bistveno manjša (ker gre za oljno raztopino, za stabilizacijo zdravila niso potrebni dodatki, ki bi lahko morebiti povzročili spremenjeno peristaltiko črevesja – in ki so dodani vodni raztopini Plivita D3). Pač pa je starost 3 tednov prav značilna za pričetek “krčev” (ni pa nujno, da ga zvija zaradi trebuščka, dojenčku je lahko tudi prevroče, pa bo enako tečkast).
Seveda ne vidim nobenega zadržka, da ne bi dojenčku dajali vitamina D v drugačni obliki, tudi v teh, ki jih navajate. Pri tem se lahko zanašate na princip izključevanja in provokacije – kar pomeni, da po ukinitvi določenega pripravka krči izvenijo, ponovno pa se pojavijo, ko ga ponovno daste. Metoda ni znanstvena, je seveda subjektivna, a deluje… 🙂
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Pozdravljeni,

v bistvu do včeraj nisem niti pomislila, da bi lahko bil to vzrok krčev in nisem niti vedela, da pogosto mame “krivijo” D3 kapljice. Tako da težko govorim o nekem psihičnem učinku. Razlog, da sem na to pomislila je ravno v “prezgodnjih” krčih, ki jih je dobil že 7. dan, nekaj ur po prvi kapljici. Da gre za krče je dokaj očitno, saj se pomiri takrat, ko se pokaka in iz sebe spravi vetrove. Sicer je med stranskimi učinki zdravila navedeno možno napenjanje, sploh ob prevelikem doziranju in priznam da je povsem možno tudi to (namreč ko je kmalu po dobljeni kapljici polil nekaj mleka, sem mu dala še eno). Kakorkoli že, se vam najlepše zahvaljujem za odgovor – poskusiti vsekakor ni greh.
Lep dan še naprej,
Nena

New Report

Close