Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Prenizka teža dojenčka

Prenizka teža dojenčka

Pozdravljeni,

Moja dojenčica ima pri treh mesecih in pol 4.560g in 60,5cm. Pediatrinja nam je dala napotnico za pediatrično kliniko. Zanima me, kakšne preiskave lahko pričakujemo? Ali je ta teža izjemno nizka? Ali priporočate takoj pri 4 mesecih uvajanje GH? Je polno dojena.

Zaradi zamude pri mojem odgovoru ste verjetno dobili že vsa pojasnila. Pa vendar – bistveno je vedeti, kako je deklica pridobivala telesno težo doslej in s kakšno težo je bila rojena. Če je ob rojstvu tehtala 4,5 kg, potem je seveda trenutna teža zaskrbljujoča. Če je tehtala dobre 3 kg, pa je povsem ok.
Zakaj vas je pediatrinja napotila kar na kliniko, lahko torej le ugibam. Še zlasti, če pred tem morda celo ni preverila, kako je s količino mleka pri vas (kar dvomim, premalo mleka pri mami je namreč najpogostejši razlog slabšega uspevanja dojenčka).
Uvajanje GH pri 4 mesecih je itak po smernicah za prehrano dojenčka, ne boste nobena izjema, če že razmišljate o tem.
Bom pa vesela za kakšno dopolnitev ali povratno informacijo, kako je šlo na pediatriji…
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close