Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Uz glavice

Uz glavice

Pozdravljeni

Zaradi moje diagnoze afs,so poslali mojo deklico 16 dni staro v neonatološko ambulanto.
Danes so ji delali ultrazvok glavice in zdravnica mi je rekla,da leva in desna stran nista čisto enaki,da gre za odstopanje v mejah normale.Ko sem vprasala kaj to pomeni je bil odgovor:” ne vem”.a mi lahko vi kaj vec poveste prosim.Imamo ponovni uz 8.5.
Hvala

Ljudje nismo narejeni simetrično in je asimetrija v širini možganskih prekatov nekaj povsem običajnega (najpogosteje vidimo levega širšega od desnega). In drži, da se ne ve, kaj privede do te asimetrije – hipoteze so, da širina kaže na aktivnost poloble: če je širši levi prekat, ki nadzoruje desno stran telesa, bo verjetno otrok desničar. A znanstvenih dokazov za to teorijo ni. Vsekakor asimetričnost ni v nobeni povezavi z vašo diagnozo AFS.
Zakaj ponavljajo normalen UZ pregled tako kmalu, pa mi ni čisto jasno. Morda gre za drugačen pristop neonatalne ambulante od našega :-). Ali pa gre za kaj drugega – o tem kar povprašajte zdravnika, ki bo opravljal preiskavo.
So pa takšni pregledi zelo prijazni do pregledovalca (zdravnika), pregledovanca (dojenčka) in njegovih svojcev. Ni lepšega kot kontrolirati zdrave, lepe otroke!
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Pozdravljeni

Hvala za odogovor.
Uz so danes ponovili zgodba je enaka.Uz so delali zato,da bi ugotovili ce so morebiti kake krvavitve,ki jih zdravnica ni zasledila.
Delali so ji tudi ekg,ki je bil normalen in vzeli so ji kri.
Je malo hipotona.stara je natanko en mesec in je pridobila na tezi 1270 g v enem mesecu.
Če bi moja diagnoza afs imela kak vpliv na njo bi se to ze pokazalo,ali se še lahko pokaže?

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Hipotonija je zelo relativno opazovanje, še manj diagnoza. Ob pridobitvi teže, ki jo navajate, me prav nič ne skrbi :-).
Vsekakor bi se pomembni vplivi pokazali že zdavnaj, večina (žal) še pred rojstvom.
Ker pa ste “v kolesju” obravnave, pričakujte še kar nekaj kontrol in vaših ne- ali slabo odgovorjenih vprašanj. In se v tem primeru še kaj bereva…
Srečno,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close