Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija teza nedonosenke stagnira

teza nedonosenke stagnira

pozdravljeni, moja punca je rojena v 23 tednu s 600 grami, vse je bilo ok, nobenih tezav, vse bp zelo napredna… imamo pa en problrmcek, teza ji stagnira, nikamor se ne premakne, tehta slabih 12 kg, visina ustreza donosenosti, teza pa me malo skrbi. pa je pobrala virozo te dni, tri dni nic jedla in smo padli na 11 kg. sicer je normalno,malo zbircnakot mi vsi, je aktivna..kaj bi mi svetovali? je smiselno dajati npr. pediasure? s pikovitom ni bilo nekega ucinka, ali pa bi morali na kaksen pregled…njen petmesecni bratec ima ze 8 kg se malo pa jo b oprehitel, jaz sem pa zelo zasrbljena. prosim za nasvet. lep pozdravcek

Spoštovana,
neješčnost in slabo pridobivanje teže je skoraj pravilo pri “bivših” zelo nezrelih in majhnih nedonošenčkih. Večina svoje vrstnike itak ujame šele v puberteti. Tisti, ki jih ulovijo že pred šolo, pa imajo v odrasli dobi pogosto težave s prekomerno težo, tudi s sladkorno boleznijo in visokim krvnim pritiskom. Zato bi bila pri “pitanju” in prekomernemu vnosu prehranskih dopolnil previdna – punca naj je takrat in toliko, kot ji paše. Četudi gre včasih za nenavaden okus, teknejo jim kisle in slane jedi, še zlasti “nezdrava hrana”.
Viroze tudi zdrave, donošene, dobro rejene otroke iztiri in jim pobere težo – običajno pa po 2-3 tednih pride obdobje, ko pojedo vse živo in imajo prehodno celo predober apetit. Do naslednje viroze….
Lepo se imejte, ne skrbite, če jo bo brat prerasel – včasih je to za sožitje s prvorojeno sestro, ki jo zaradi prezgodnjega prihoda na svet starši bolj ščitijo in ji več dovolijo (kar gre drugorojencu “na živce”) celo koristno 🙂
Srečno v 2019,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close