Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Allernova ali AR

Allernova ali AR

Spoštovani,
4m punčka poliva že praktično od rojstva. Imeli smo sum na alergijo na mlečne beljakovine, zato je dobila recept za Allernovo, jaz pa sem dobila mlečno dieto. Sedaj ne dojim že dobre tri tedne, hranjena je izključno z Allernovo pa še vedno poliva, torej ne gre za alergijo. Zanima me ali bi bilo smiselno poskusiti z Novalac AR?
Hvala za odgovor!

Glede na zapisano bi menjava formule na AR varianto (skoraj vsi ponudniki, ne le Novalac, jo imajo v seznamu) morda koristna. Lahko pa tudi v Allernovo dodate riževe kosmiče (Reis flocken, npr. od Milupe) in jo zgostite, kar zmanjša polivanje.
Je pa polivanje pri mnogih dojenčkih zelo pogosto do pribl. 6 meseca, ko (praviloma kar nenadoma) preneha. Razlog polivanja je zlasti v nezrelosti zapiralke želodčka, ki dovoli zatekanje mleka iz želodčka nazaj v požiralnik. Kasneje je otrok več pokonci, začne tudi jesti gosto hrano – ki bolj “obleži” v želodčku.
Če dojenček kljub polivanju pridobiva težo, nima znakov za bolezen (GERB) ali aspiracijo mleka v dihala, je edini stranski učinek povečana poraba pralnih sredstev in elektrike ob pranju pobruhanih pajackov (in maminih puloverjev).
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close