Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Nohtki

Nohtki

Spoštovani! Našemu dojenčku že od 1 meseca dalje nohtke krajšamo s ščipalkami za dojenčke. Zgodilo se mi je, da nohtke včasih preveč v živo skrajšam, danes sem ga pa po nesreči celo uščipnila v prstno blazinico, da je zakrvavela. Skrbi me, da bi ga lahko tako trajno poškodovala, saj ima tam veliko čutnic za dotik? Hvala za pomoč. Lep pozdrav!

Auua, tole je bilo pa boleče za dojenčka. Pa tudi potencialno nevarno – takšne ranice se hitro okužijo, tudi če za krajšanje nohtkov uporabite razkužen ščipalnik in če pred striženjam razkužite obnohtje. In posledice infekcije so lahko tudi nevarne.
Očitno pripomoček uporabljate napačno, ščipate veliko preblizu “živemu” delu – zato raje puščajte malo daljše nohtke. Za “praske” (kar je verjetno vaš argument pri striženju) so bolj kot predolgi nohti najbolj nevarni sveže odščipnjeni nohtki, ki imajo vedno kakšno ostro konico ali rob.
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Hvala za nasvet. Bomo manj krajšali mohtke. Bi imel dojenček lahko kaksne dolgoročne posledice, ker smo to počeli napačno? Ob tem ni nič zajokal? Je to normalno, da ni občutil bolečine?

nova
Uredništvo priporoča

Če ni prišlo do gnojenja, ne bo prav nobenih posledic.
Očitno tudi niste zarezali tako globoko, da bi dojenčka resno bolelo.
Vse normalno.
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Pozdravljeni,

nohtke pri svojem (sedaj) 2-mesečniku navadno pustim daljše kot pa, da bi jih preveč krajšala. Včeraj pa sem nohtke strigla v polmraku in na enem palčku sem pustila zelo malo belega. Mislim, da v roza del nisem zarezala s ščipalkami, ampak vseeno je na nekaj mestih rez skoraj dosegel posteljico (težko rečem, če jo je, ker se na nohtku bela in roza na nekaj delih zelo prelivata). Zanima me, če se ob tako pretiranem krajšanju nohtkov lahko zgodi, da nohtek izgubi svojo obliko (ozek in podolgovat) in na dolgi rok postane recimo bolj širok? Ne bi rada, da ima dojenček zaradi moje napake vse življenje drugačne oblike nohtka na palčku…

Hvala za čas in odgovor
(se opravičujem, če je vprašanje poslalo 2x)

Res je bilo poslano “v dvojniku” in je odgovorjeno v drugi, sicer enaki temi :-).

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close