Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija bolj redko adaptirano mleko

bolj redko adaptirano mleko

Pozdravljeni,

Zanima me ali je kaj narobe, če dojenčku v teh vročih mesecih pripravim nekoliko bolj razredčeno AM. Gre se zato ker če mu pripravim mleko po navodilih se vmes veliko joče in ker se znoji imam občutek, da je žejen. Poskusila sem mu dati vodo in nesladkan čaj pa ju zavrača. Ko pa spije več tekočine z AM pa ne joče več. Glede na to da je dojenček precej težak se mi zdi, da ne bi bilo v redu če bi mu za žejo dala večje količine AM kot ga pije sedaj. Res je, da na embalaži piše, da se ne sme dodajati ne manj in ne več prahu za pripravo mleka kot je napisano. To da se ne sme dodajati več kot je predpisano je povsem logično, to da se pa ne sme dodajati manj pa se meni zdi malo nelogično saj je to, da če pripravimo otroku manj redko mleko po moje enako kot če pripravimo mleko kot je predpisano, potem mu pa damo še za piti vodo, da ne bo žejen (saj v želodcu se vse pomeša).
Hvala za odgovor.

Čeprav ima vaša priprava mleka logično osnovo (“da bi itak popito vodo zmešal s pripravljenim mlekom v želodčku in je zato vseeno, če to storite vi že prej”), pa ni nekaj, kar bi pediatri svetovali. Razredčeno mleko ne pomeni le večji vnos tekočin in manjši vnos trdnih snovi (hraniv, mineralov, vitaminov, oligoelementov), ampak lahko tudi porušeno ravnotežje med njimi, ki jo zagotavlja pravilna priprava po recepturi.
Seveda pa noben nasvet ni črno-bel. Če se vam zdi, da edino tak način poteši lakoto in žejo vašega dojenčka, ki bi sicer več jokal, boste itak na isti način mešali še naprej. Pa vseeno poskusite čim manj odstopati od navodil za pripravo.
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close