Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Vrtec pri nedonošenčkih

Vrtec pri nedonošenčkih

Spoštovani,

imam dvojčka rojena v 28t. Oba sta več kot 35 dni potrebovala kisik, punčka je bila tudi intubirana in je imela odprt Bottalov vod. sicer sta zdrava, tudi zimo smo preživeli brez viroz ali prehladov in opravili vsa cepljenja (tudi RSV).
Pediatrinja na EINT nam je zaradi slabšega imunskega sistema pri takih nedonošenčkih odsvetovala (oz. prepovedala) vrtec do 2 leta. Zanima me, ali se vam zdi smiselno vložiti vlogo za podaljšanje porodniške na osnovi izogiba resnim okužbam v vrtcu. sicer hodimo na FTH, punčka pri 8m korigirano še ne sedi in ima težo 6,6kg (močno pod mejo), a razvojna pediatrinja pravi, da ‘sta ok’ in ne bo dala prošnje za podaljšanje. Porodniška se mi izteče konec novembra in me je res strah ju dati v vrtec ravno na začetku sezone virusov. Hvaležna sem, da sta razvojno ok, a misel na kakšno resno okužbo dihal me res straši.

Hvala in lep pozdrav, Maša

Draga Maša,
zelo se strinjam s pediatrinjo, da je vrtec pri nedonošenčkih najbolje odložiti za čas po 2. letu starosti. Malo manj pa z njeno namero, da ne bo podprla prošnje za podaljšanje porodniške…
Če res nimate druge možnosti za varstvo, bi jaz ponovno prosila pediatrinjo za podporo. Vlogo na CSD (vsaj tako mislim, glede na to, kar mi povedo mame otrok, ki so podobni vašim) pa daste itak sami in ji priložite vse dokumente, ki jih imate (torej odpustnice, poročila o pregledih, fizioterapiji – teža papirja “šteje” :-)).
Če hodite v našo ambulanto (če ste seveda sploh bili pri nas), pokličite sestro Miro Kočar na 01 522 6247, da še mi dodamo svoje mnenje – “papirno” o tem, kar ugotavljamo ob kontrolah.
Srečno,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close