Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija viroza in gubitev na tezi

viroza in gubitev na tezi

pozdravljeni, vem da je moj 2 letnik ze odpisan od malih drobizkov, pa vendar se na vas obracam ker bom edino od vas dobila korekten odgovor, moj tamali je dobil v petek trebusno virozo, bruhanje, driska, pil je dost tekocine, zaradi slabega pocutja pa ima odpor do hrane in je od petka do torka izgubl d700 gramov skrbi me ker je moj mali drobizek padel na devet kg, dobesedno posusil se je:( bili smo pri pediatru dobil prasek za drisko in kapljice waja, lepo mi poje zajtrk vse ostalo pa borba bojim se da bi postal slabokrven ali kaj hujsega, prosim za navet, hvala za odgovor, lep pozdrav
dragana

Draga Dragana,
otroci v tej starosti (ne glede na to, ali so bili rojeni prezgodaj ali ob roku) res ob bruhanju in driski hitro izgubijo veliko gramov. Vendar se mi zdi 700 g vseeno preveč – če ni bilo napake v tehtanju…
Bistven za odločitev, ali lahko otrok ostane doma in ga poskušamo “zaliti” z rehidracijsko tekočino ali pa mora v bolnišnico, na infuzijo, je pregled pediatra – ki le “v živo” lahko presodi, ali je izguba tekočin že tako velika, da je otrok sam, brez medicinske pomoči, ne bo zmogel popraviti.
Če so danes težave mimo, če fantek že pije in ne bruha, je vse OK. Če pa temu ni tako, ne čakajte, ampak ga peljite v urgentno službo ali celo v najbližjo bolnišnico.
Slabokrvnost in premalo maščevja pa je trenutno zadnja stvar, ki vas mora skrbeti. Na srečo po takšnih virozah otroci zelo hitro nadomestijo vse, kar so izgubili.
Vse dobro vam želim,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

hvala za odgovor, decko je v teh dneh ogromno pil in je v bistvu iskal samo tekocino, samo odpor do hrane je imel, naj povem da je vceraj bil malo bolj priden in je pojedel celo 4 lepe obroke, tko da upam da smo zmagali, je pa zalostno ko vidis malega drobizka ki se mu izguba vsakega grama pozna,bruhal vec ni, samo enkrat malo sluzi poledicno od prehlada, in tudi driska se je umirila, mi lahko poveste katero rehidracijsko tekocino svetujete ce zopet kdaj pride do teh tezav. najlepsa hvala ga. doktor…

nova
Uredništvo priporoča

DAN KASNEJE,uspesen dan je za nami, lepo papamo, spet imamo 5 obrokov in upam da kmalu dobimo izgubljene gramcke, hvala za pomoc, lep pozdravcek

Me veseli, da vam gre (pričakovano) na bolje… Prihaja čas, ko bo tako ješč, da bo nadoknadil vse izgubljeno, narava to zna.
Kar se tiče rehidracijske tekočine, jo dobite v vsaki lekarni (prašek, ki ga zmešate z vodo). Bistvo je, da tekočina vsebuje tako elektrolite kot sladkor – česar v raznih nesladkanih čajih, ki smo jih včasih ponujali dojenčkom, ni.
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

hvala na vasih odgovorih… najboljša intenzivna na svetu

New Report

Close