Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Novorojenček samo spi

Novorojenček samo spi

Pozdravljeni,

naš novorojenček je star 14 dni in ves čas samo spi. Rojen je bil 10 dni pred rokom, elektivni CR brez posebnosti v spinalni anesteziji, apgar je bil 9, 9. Skratka vse ok. Dejansko pa že vse od rojstva stalno spi. Nima niti dude, za hranjenje ga moram zbujati na tri ure (se doji), potem pa na dojki spet zaspi in spi naprej. Zbudi se na previjalni, ko ga previjamo, umivamo, takrat zna biti zelo glasen, drugače pa leži v košari in spi. Malo me že skrbi, saj s prvim otrokom nimamo takih izkušenj, prej nasprotne. Zlatenice po oceni patronažne nima, teža lepo narašča … Malo se zadnje čase razburja ponoči na dojki, drugače pa ne. Skrbi pa me naslednje. Zadnji mesec nosečnosti sem jemala asentro, 50 mg na dan. In eden od zapisanih simptomov je tudi izjemna utrujenost otroka. Kaj če sem sama kriva za njegovo zaspanost? Ali gre lahko dejansko za učinek asentre? Če bi bilo to možno, na koga se lahko obrnem, ali bo to izzvenelo, ali se bodo učinkovine izločile iz njegovega telesa oz. kdaj, ali gre dejansko za spremembo možganov. Zadnje čase razmišljam samo še o tem, da sem dejansko sama kriva za vse skupaj. Zahvaljujem se vam za odgovor. Mila

Draga Mila,
vaše pisanje bolj kaže na zelo pridnega, zlatega, zadovoljnega in sitega dojenčka kot za kar koli drugega. Pri Asentri opazujemo pri novorojenčku predvsem težave v smislu “odtegnitvenega sindroma” – da so torej preveč nemirni, sitni, razdražljivi, napeti, ne pa obratno – tudi zato, ker se preko mleka izloča zelo malo tega zdravila.
Na žalost moram napisati, da se tudi pridni dojenčki znajo spremeniti v hudičke – in prav možno je, da mi boste že čez nekaj tednov poslali vprašanje, kaj storiti, ker vaš dojenček noče spati, stalno tečnari in postajate vi vse bolj utrujeni in malodušni.
Takšni so pač dojenčki – in mame, vendar so le redke “zaskrbljene” zaradi težaviv, ki jih vidite vi. Večina bi si takšnega dojenčka, ki se samo doji, spi, lula, kaka in se pritožuje le takrat, ko mu ne damo miru, samo želela.
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close