Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija temperatura

temperatura

Pozdravljeni,

pri mojem fantku starem 3 mesece in pol sem po popoldanskem spancu opazila temeraturo 35,4 … zelo me skrbi. Nekaj dni nazaj je pa imel verjetno virozo, saj je imel nekje 3 dni vročino do 38,8 … ki je sama padala, le pri 38,8 sem mu dala Calpol. Moram na kak pregled? Skrbi me …

Po prebolelih vročinskih virozah imajo dojenčki res lahko nekaj časa nižjo telesno temperaturo, ki pa ni prav nič nevarna, če le ni povezana s kakšnimi drugimi znaki (neješčnostjo, zaspanostjo – omotičnostjo, slabšo odzivnostjo ipd).
Vedno obstaja tudi možnost napake pri meritvi – termometri, ki so na voljo na tržišču, so pri temperaturah pod 36 stopinj zelo nezanesljivi. In če dete ni bilo tudi na otip hladno, bledo, s kožo kot “marmor”, je malo verjetno, da je bilo res podhlajeno.
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Hvala za odgovor. Jedelnormalno, spal manj, bil je siten, malo bolj razdražljiv. Drugsče pa je bil hladen v zatilju malo pa rokice. Ne vem več kako naj ga oblačim ponoči, niti čez dan … ponoči imamo okrog 23 stopinj…

nova
Uredništvo priporoča

23 stopinj je čisto prava temperatura za bivanje – pod pogojem, da ima dojenček na sebi le kakšno plast oblačil več kot vi. Če ste vi v kratkih rokavih, ima on lahko dolgorokavno bombažno majčko in hlačke, ne pa 3 plasti majčk in po možnosti še kakšno jopico…
Hladne rokice niso prav nič posebnega, hladno zatilje pa bolj kaže na to, da se je potil – in je ob izhlapevanju znoja temperatura kože padla.
Razdražljivost pa je praviloma posledica pregretja, ob podhlajenosti so čisto mirni in “ždijo” stisnjeni, da izgubijo čim manj temperature – kar pa vaš fantek očitno ni kazal 🙂
Lep pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close