Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Pridobivanje teze

Pridobivanje teze

Pozdravljena dr. Kornhauser Cerar!

Danes sva z mojo Sofijo bile odpuscene iz bolnice in sem vas iskala na intenzivnem oddelku, da bi se vam zahvalila, pa vas nisem vec nasla!

Vprasati sem vas se hotela kako je s tem ojacevalcem milupa FMS! Ko je bila pri vas, ga je dobivala v mleku in se je lepo redila! Prvi dan na oddelku ga je se imela v mleku, in se je lepo zredila za 60 g, naslednja dva dni ga ni imela in kljub temu da je pojedla vec kot prvi dan, se je samo zredila za 10 in 20 gramov!

Kaj mi priporocate, da ga dodajam v melku ali bi raje poskusila s sladko smetano!?

Hvala za vaso pomoc in odgovor!

Lp

Spoštovana,
se opravičujem za zamudo pri odgovoru, upam, da je še aktualno…
Če Sofija še vedno slabo pridobiva težo (slabše pridobivanje v prvih dneh ni vedno merodajno, lahko je samo posledica “spremembe okolja”, ali celo druge tehtnice), bi vseeno za začetek svetovala FMS preparat, ki ga dobite v lekarni. Sladka smetana poleg beljakovin vsebuje tudi maščobe in je v tem pogledu boljša kot FMS (ki jih nima), a je vnos manj nadzorovan in bi ob pretiravanju lahko dojenček začel tekoče odvajati in s tem celo izgubljati kalorije in vodo …
Če me še kaj rabite, pa kar pogumno pokličite na intenzivno, bo zanesljiveje in hitreje 🙂
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close