Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija podaljsanje porodniske

podaljsanje porodniske

pozdravljeni, moje dete je rojeno v 23 tednu, in smo pred iztekom porodniske, zanima me za koliko casa lahko maksimalno podaljsam porodnisko, eni pravijo 3 mesece drugi da celo dlje, dete je zdravo, edino bolj drobno za svojo starost, ne hodi, hodimo v razvojno in na terapije, v razvojni so svetovali podaljsanje glede na to kako drobckana je…se pravi koliko lahko maksimalno iztrzim se porodniske da bom cim dlje z malo misko..hvala..lep pozdrav

Spoštovana,
“avtomatsko” se porodniška podaljša za toliko tednov, kolikor je bil otrok rojen pred 37. tednom nosečnosti – torej v vašem primeru za 14 tednov.
Dodatno podaljšanje gre preko prošnje, ki jo morate podati na Center za socialno delo pred iztekom te podaljšane porodniške – in gre na račun zagotovitve optimalne rasti in razvoja za otroke, ki potrebujejo tako intenzivnejšo fizioterapevtsko obravnavo kot zmanjšanje izpostavljenosti okužbam (zlasti dihal) na najmanjšo možno mejo. Pri tem je bistveno, da vas podpre pediater (izbrani, razvojni) in da prošnji priložite čim več dokumentov – o obravnavah na nevrofizioterapiji, obiskih pri pediatru, obolevanju ipd. Večinoma komisija na osnovi dokumentov odobri dodatno podaljšanje, ki je v rangu 3 mesecev.
Kolikor mi je znano, pa je možno na koncu zaprositi še za 6 mesecev podaljšanja – oziroma posebnega bolniškega dopusta, kar pa gre “preko” vašega pediatra.
Idealno bi bilo, če bi kakšna mama, ki ji je uspelo podaljšati porodniško – bolniško na daljši čas, preko tega foruma doda še kakšnen napotek “iz prakse” 🙂
Lep pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

zdravo, prvo so nam po zakljuceni porodniski odobrili bolniski dopust za nego otroka za 3 mesece, pocasi se iztekajo dnevi, pa me zanima kako lahko nam odobrijo podaljsanje dopusta se za tri mesece, v tem letu smo hvala bogu odpraivili vse tezave, gastro, ginekoloske,fizioterapevtske, edino kar nas se skrbi in muci je prehranjevanje in nizka telesna teza stari korigirano17 mesecev in 8kg200. prosim za nasvet kako bi lahko dobile se kak mesec nege.ali se da dobit kaksno potrdilo od vas da bi podaljsanje koristilo otroku s temi tezavami. hvala za odgovor.lp

nova
Uredništvo priporoča

Če so vam že podaljšali za 3 mesece, nobeno potrdilo z naše strani ne bi koristilo, pač pa le vsi papirji, ki ste jih nabrali doslej ter dobra volja izbranega pediatra, ki bi našel možnosti za dodatno daljšanje bolniške odsotnosti. Kot mi povedo mame (na Ministrstvu za delo, ki ureja to področje, je nemogoče najti koga, ki bi nas obveščal o možnostih, ki jih imajo starši otrok z več težavicami), menda obstaja možnost za izredno bolniško odsotnost, a jo zaradi zapletenosti postopka redki uveljavljajo. Se pa to področje pravic tako hitro spreminja, da so pogoji iz leta 2015 lahko že zastareli… In praviloma se pravice samo krčijo.
Torej pot pod noge do pediatra in na kakšen forum, na katerem sodelujejo mame nedonošenčkov, ki jim je uspelo ostati doma dlje. Tam dobite zanesljivo točnejši odgovor.
Srečno, čim več gramčkov in čim manj težavic vam želim,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close