Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija v skrbeh

v skrbeh

Spoštovani!

Vem, da je na to temo napisano že veliko, ampak vseeno bi prosila vaše mnenje. Namreč včeraj zvečer se nam je zgodila nesreča – ko sem dojila dojenčka (star je 7 mesecev) in sem si ga hotela predati iz ene strani na drugo stran sem po nerodnosti ob dvigovanju z njegovo glavico butnila v zid (mandsardni del). Dojenček je ob tem zajokal, vendar se tudi hitro pomiril. Potem je bil buden še kakšno uro. Bil je normalno odziven in živahen. Nima nikjer nobene buške in rdečine. Mislim, da se ni močno udaril, saj sem ga dvignila bolj počasi, ampak slišati je bilo glasen “pok” ob stiku njegove glavice in zidu. Ker sta alarmantna znaka poškodbe bruhanje in nezavest, me skrbi glede bruhanja. Sicer imamo že od prvega meseca težave s polivanjem, včasih tudi bruhne v loku, vendar samo ob tekoči hrani. Tudi včeraj po podoju in danes je bruhnil, vendar se potem normalno dalje obnašal, se smejal, segal po igračah, z zanimanjem opazoval okolico,…
Kljub temu, da ni močno bruhal in ni bil v nezavesti oz. omotičen, me skrbi ali bi lahko prišlo do kakšnih posledic, glede na to, da je bil to zgornji del glavice (ob mečavi) in v kolikšnem času se lahko znaki poškodbe pojavijo. Upam, da bo vse v redu.

Pa še nekaj bi vas vprašala. Ponoči se še vedno na dve do tri ure z jokom prebuja. Išče dojko in imam občutek, da samo zato, da se pocarta oz. da se prepriča, da sem ob njem. Lačen ni, ker tisto količino, kar takrat poduda večinoma itak polije in se samo prenajeda. Več ne vem, kako naj ga razen mene in dojke pomirimo. Smo že probali skoraj vse; slepe dude ne vzame (redkokdaj), flaške z vodo ali čajem tudi ne in tudi če gre kdo drug k njemu ni dobro in se začne še bolj jokat. Kaj nam svetujete?
Hvala vam za odgovor.
S spoštovanjem

No, odgovor na prvo vprašanje ni več aktualen, je že zdavnaj mimo… Vsekakor po opisu ni bilo nič hudega – ker pa predvidevam, da imate v mansardi zid iz mavčeve plošče (“knaufa”), si predstavljam, da je zabobnelo že ob manjšem kontaktu – saj takšna stena deluje kot boben…

Glede zbujanja je zelo verjetno, da je razlog, da mu je prevroče – torej ga manj pokrijte (ali pa sploh ne, če spi v pijami ali spalni vreči). Drug razlog je, da se hoče tiščati k mami – tu pa je edina uporabna možnost, da si najdete dovolj široko posteljo za 3. In ste potrpežljivi, kmalu (no, vsaj do šole) ga bo minilo.

Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close